prázdny kôš

Sekcia: Ostatné 14.03.2008 | 11:11
Avatar martinsog   Používateľ
Prosím o radu. Mám Ubuntu Gutsy Gibbon. Pri mazaní súborov mi tieto neukladá do koša, ale iba do priečinku .Trash. Kôš sa tvári ako keby bola iba ikona na ploche. Kedysi mi to fungovalo, ale niečo som "opravil" a už to nejde.
    • Re: prázdny kôs 14.03.2008 | 11:25
      Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
      Kam ti odkazuje ikona na ploche? zrejme do nejakeho ineho .trash. Predpokladam ze asi do .trash pre roota.
      (Ikona kosa na plochu sa dava cez gconf-editor)
      • Re: prázdny kôs 14.03.2008 | 19:58
        Avatar martinsog   Používateľ
        Ukazuje cestu len trash: nič viac. Z disku, kde je systém to funguje, ale z dátového nie a predtým to šlo. Už som skúsil aj odstrániť ikonu a znovu nahodiť na plochu, ale nepomohlo.
        • Re: prázdny kôs 14.03.2008 | 21:06
          WlaSaTy   Návštevník
          pozri si ake su prava na .trash ci ako sa to vola na danom disku, oprav ich a nepouzivaj zbytocne roota a ani sudo ak to nepotrebujes. chciet nestaci, kto si uz hodil obsah pocitaca do kosa ten vie preco.
          • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 10:17
            Avatar martinsog   Používateľ
            Práve som to pozeral. Práva na .Trash sú nastavené na root, takže nemám prístup a ja neviem ako to zmením. Poradí mi niekto? Dík.
            • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 10:54
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              chown -R username.usergroup .Trash
              • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 16:48
                Avatar martinsog   Používateľ
                Dík za radu. vyskúšal som, ale nič sa nedeje. .Trash ostáva stále nastavený na root. Asi robím niečo zle. Ak môžem ako linuxový začiatočník požiadať o radu ešte raz...
                • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 17:16
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Menil si to pod rootom? A za username a groupname si si dosadil svoje meno a skupinu?
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 17:56
                    Avatar martinsog   Používateľ
                    Áno. Vždy mi vyhodil, že nenašiel ---/no such file, or directory/
                    • Re: prázdny kôs 16.03.2008 | 22:53
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      A robíš to v tom priečinku kde je ten kôš? Obvykle je priamo v ~ (tvoj domovský adresár). Skús najprv cd ~ a potom ls -a. Ak vo výpise uvidíš .Trash, tak si v správnom priečinku.
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 18:16
                        Avatar martinsog   Používateľ
                        Asi ma porazí. Cez treminál sa mi nedá prihlásiť ako root a keď sa nahodím cez recovery mode, tak nemám aktívnu US klávesnicu, takže ~ nemám ako vložiť...
                        • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 19:25
                          Avatar martinsog   Používateľ
                          No tak som sa tam dostal. Preliezol som priamo na media/sda5/.Trash-martin, ale nič sa nezmenilo, vlastník je stále root. Ako sa dá zmeniť???
                          • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 19:30
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            sudo chmod 777 /cesta/tam/kde/chces

                            a tildu (ta vlnovka) das aj stlacenim pageDown v konzole ;-)
                            • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 21:47
                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                              Alebo ALTGR(pravý ALT)+A na slovenskej klávesnici ;) Na slovenskej klávesnici sa dá napísať všetko. Ja používam zásadne slovenkú klávesnicu na všetko.
                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                              • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 22:46
                                Avatar martinsog   Používateľ
                                Na diakritiku som už prišiel, ale aj tak sa mi nepodarilo zmeniť vlastnícke práva na dátovom disku /media/sda5/.Trash...
                                • Re: prázdny kôs 17.03.2008 | 23:07
                                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                  To bude možno tým, že je to ntfs alebo fat disk. A tam má práva automaticky iba root. Jednoducho zmaž ten priečinok .Trash a máš vyhodený kôš. Na ploche sa aj tak zobrazuje kôš iba ten čo máš v domovskom priečinku.
                                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                  • Re: prázdny kôs 23.03.2008 | 04:45
                                    Avatar martinsog   Používateľ
                                    Dík. Začalo to fachčiť tak ako má. ;-)