Opera

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.03.2008 | 20:15
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Kde by som mohol zohnat Operu na Ubuntu 7.10? Cez repozitare mi ju nejde oznacit a teda ani nainstalovat a ak ju stiahnem z ich stranky ako .deb balicek a hodim ho do Gdebi package installer tak mi vypise error, vraj mam zlu architekturu i386 (je pravda ze mam 64-bit), ale aplikacie na i386 by mal fungovat aj na x64, alebo nie?
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Opera 15.03.2008 | 20:36
      TradeMark   Návštevník
      Podla toho ci mas nainstalovanu 64 alebo 32 bitovu verziu Ubuntu. Pokial 64 tak sa s 32 bit operou rozluc.
      • Re: Opera 15.03.2008 | 20:51
        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
        A ako by som mohol spojazdnit videa na mozille. Youtube mi ide ale ak dam napr. stranku markizy tak mi nefunguju videa.
        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: Opera 15.03.2008 | 20:59
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Treba na to Adobe Flash player, je dostupný pre linux na stránkach Adobe pre mozillu, firefox a sea monkey. Mne na firefoxe to ide v pohode.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Opera 15.03.2008 | 21:08
            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
            Ale pojde mi to na Ubuntu 64-bit?
            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: Opera 15.03.2008 | 21:12
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              myslim ze bude pre teba vhodnejsia nejaka ina dobrota ako 64bit ubuntu. skus nieco 32 bitove, a pojde Ti toho viac...

              osobne mam vykonny 64bit PC, a 32 bit distro mi ide velmi dobre
            • Re: Opera 15.03.2008 | 21:13
              Avatar srigi   Používateľ
              nie, flash player je dodnes iba ako 32b binarka (nie je to open source, takze komunita nemoze pripravit 64b verziu). Ale ide pouzit tzv. pluginwrapper do Konquerora (KDE - v Ubuntu ho zatial asi nemas, musis si doinstalovat meta balik kubuntu-desktop - cca 400MB download).

              BTW bola myslim velka nerozvaznost si davat 64b system. Ak kcel menej problemov s Linuxom, prejdi na 32b.
              • Re: Opera 15.03.2008 | 21:15
                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                Casom mi aj samemu zacina dochadzat ze so 64-bitovym systemom to nebude ruzove. Asi ho prehodim.
                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                • Re: Opera 15.03.2008 | 21:22
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Urob to tak, tie clanky, ze dnes je uz vhodne prejst na 64b system su iba tendencne. Keby si pouzival 100% OSS softu, tak by to bolo ine.

                  BTW ak kces iba spojazdnit YouTube, vyskusaj nainstalovat balicek gnash.
                • Re: Opera 15.03.2008 | 23:38
                  still   Návštevník
                  Opera, Flash a Skype - asi 3 najpouzivanejsie aplikacie (okrem ovladacov) v linuxe, ktore nie su OSS a naviac maju problem na 64bit.

                  Opera - nahrad existuje obrovske mnozstvo
                  Flash - nahrady Gnash a swfdec - nie vsak plne kompatibilne
                  Skype - nahrady tiez existuju

                  Takze nemyslim, ze 64bit je az tak velmi nepouzitelny, ale predsa ak clovek nevie do coho ide, radsej treba zostat pri 32bit, min. este najblizsi rok, mozno dva.
                  • Re: Opera 16.03.2008 | 00:11
                    Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                    Dakujem vam. Uz som nahodil 32-bit.
                    "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                  • Re: Opera 16.03.2008 | 08:36
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    skype? nie dakujem...

                    dotaz - ak je nainstalovany aj gnash aj flash... nebije sa to? da sa nejako menit ze toto otvorit tym a toto tym?
                    • Re: Opera 16.03.2008 | 09:08
                      still   Návštevník
                      Bije, ale kto je silnejsi to veru netusim :-(

                      Moje riesenie: stiahnuta/skompilovana nova verzia Firefoxu v domovskom adresari - neobsahuje, ani nenacita plugin flashu, takze to pouzivam a ked nutne potrebujem vidiet nejaky flash, pustim bud distribucny Firefox, alebo Epiphany - pozriem a zatvorim, nech zbytocne nevytazuje procesor ;-)

                      Vyhody: Rychlejsie nacitavanie stranok, lepsia filtracia otravnych reklam, menej zatazeny procesor a pamat, takze baterka vydrzi tiez dlhsie :-)
    • Re: Opera 16.03.2008 | 09:15
      voxar   Návštevník
      http://getswiftfox.com/deb.htm skus toto... je to novy firefox 3, je to podla testov ryxlejsie jak opera a dokonca optimalizovane pre rozne architektury.. si stiahnes aku potrebujes ... a je tam plno kodekov uz pri instalacii... mne ide vsetko..
      • Re: Opera 16.03.2008 | 09:37
        still   Návštevník
        alebo http://swiftweasel.tuxfamily.org/ kde najdes aj kompilovane 64bit verzie, nie len 32bit + optimalizovany thunderbird ;-)