K3b

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.03.2008 | 15:22
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Zdravim, mam jeden problem s aplikaciou K3b. Ide mi spustit iba ak dam alt+f2 a zadam pred nazov k3b prikaz gksu, teda len pod uctom root-a. Ak ho dam spustit z menu tak sa nic nestane. V com moze byt problem? Dakujem.
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: K3b 16.03.2008 | 16:22
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Asi nemáš na spúšťanie k3b práva. Mne kedysi k3b robilo čosi podobné. Spusti ho s konzoly a uvidíš, čo ti vypíše.
      Mám pocit, že mi vtedy pomohlo spustiť k3bsetup
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: K3b 16.03.2008 | 16:41
        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
        ja@computer:~$ k3b
        trying to create local folder /home/rado/.kde/share: Permission denied
        trying to create local folder /home/rado/.kde/share: Permission denied
        trying to create local folder /home/rado/.kde/share: Permission denied
        trying to create local folder /home/rado/.kde/socket-computer: Permission denied
        trying to create local folder /home/rado/.kde/socket-computer: Permission denied
        kdeinit: Aborting. bind() failed: : Permission denied
        Could not bind to socket '/home/rado/.kde/socket-computer/kdeinit__0'
        ERROR: KUniqueApplication: Can't setup DCOP communication.
        ja@computer:~$


        tak napise mi asi toto. Co s tym. A ak napsiem k3bsetup tak mi vyhodi ze prikaz nenajdeny.
        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: K3b 16.03.2008 | 16:48
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nemáš práva na priečinok /home/rado/.kde/share . Treba ich zmeniť.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: K3b 16.03.2008 | 20:35
            pperun   Návštevník
            A to mam ako urobit?
            • Re: K3b 16.03.2008 | 20:53
              Avatar pejta Archlinux  Používateľ
              tu je prehlad prikazov pre linux
              http://www.linuxguide.it/commands_list.php?Choose_Language:Czech_Republic
              • Re: K3b 17.03.2008 | 22:09
                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                Prava som zmenil. Ten priecinok patril root-ovi a teraz patri mne, ale aj tak nefunguje.
                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                • Re: K3b 17.03.2008 | 22:15
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tie prava bolo treba zmenit rekurzivne (vnorene), aku chybu to hadze teraz?
                  • Re: K3b 17.03.2008 | 22:31
                    Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                    Tak teraz sa konzola chova fakt divne. Napisem k3b a dam enter. Kurzor sa v konzole posunie o dalsi riadok ale nenapise uz ja@computer: $ ale ostane blikat na zaciatku riadku. Samozrejme ze k3b sa nespusti.
                    "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                    • Re: K3b 17.03.2008 | 22:32
                      Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                      A este....co znamena zmenit prava rekurzivne a ako to mam urobit? Dik
                      "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                      • Re: K3b 17.03.2008 | 22:41
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Že ich treba zmeniť aj na podadresároch a všetkých súboroch v tých adresároch.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: K3b 17.03.2008 | 22:43
                          Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                          Tak potom je este niekde chyba pretoze som vlastnikom aj podadresarov a suborov v nich
                          "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                      • Re: K3b 17.03.2008 | 22:44
                        WlaSaTy   Návštevník
                        rekurzivne znamena vnorene, teda pre kazdy jeden subor v kazdom jednom priecinku (booze kto len vymyslel nazov priecinok, ako by sa to priecilo, popripade prepacilo paicdlom).

                        ide o to ze si si pred casom spustal krusandera cez sudo a teraz mozes akurat tak v terminali spustit sudo chown -Rv rado /home/rado/.kde/ aby si taku trivialnu vec po sebe opravil a restartnut grafiku (odhlasit a prihlasit). Takze aku chybu to teraz pise?
                        • Re: K3b 17.03.2008 | 22:53
                          Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                          Hore som pisal co to robi teraz a po napisani toho tvojho prikazu mi vypisalo to co som ocakaval...vypis suborov a za nimi napis vlastnik ostal rado (uplne pri vsetkych) takze neviem. Ale ak sa ti nechce krutit kolieskom potkana tak este raz : Do konzoly napisem k3b a dam enter. Kurzor sa presunie do noveho riadku a ostane na zaciatku takze mi nevypise nic ako rado@computer: $. A ak potom nieco napisem a dam enter tak proste iba skoci na novy riadok ako v textovom editore.
                          "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                          • Re: K3b 17.03.2008 | 23:12
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Mne islo o to ci sa opravou vlastnika danych suborov pre KDE dana chyba opravila alebo sa prejavila nejaka ina. O lenivost neslo, to by sa mi nechcelo ani odpisat. Predpokladam ze si sa znovu neprihlasil, ved naco ked sme sa namahali s radou ...

                            PS.: to ze sa ti ukazuje teraz nejako inak kurzor v terminali je normalne, nastala zmena na adresari v ktorom je aj konfiguracia a vplyvom jej predchadzajucej nekonzistentnosti ti ostava sa len odhlasit a znovu sa prihlasit.
                            • Re: K3b 17.03.2008 | 23:20
                              Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                              Odhlasil som sa a znova prihlasil, dokonca som restartoval bednu a k3b mi stale nejde spustit ani z menu a ani y konzoly. V konzole mi po napisani k3b a stlaceni enteru kurzor robi to iste.

                              a P.S.: nemusis sa hned urazat, to prepisovanie bolo myslene v dobrom a ja som vdacny za kazdu odpoved aj ked moj problem nevyriesi.
                              "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                              • Re: K3b 17.03.2008 | 23:52
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Tak to vyzera ze sa ten priecinok definitivne pokazil. Takto to konci ak si clovek spusta programy s pravami roota, menovite take programy, ktore na to niesu stavane.

                                Mas vo svojich nastaveniach nieco cenne (pracne stiahnuta tapeta, farbicky tlacidiel, blikajuce kontrolky systemu, posta aj s kalendarom na lokalke, zopar cisiel zalohovanych z mobilu a trosku rozohratych hier, a netusim co sa tam dalej uchovava)? Ak nie, tak by malo pomoct zmazat ten adresar aby sa pri dalsom prihlaseni vytvoril s standardnymi nastaveniami. Alebo, ine riesenia sa daju najst vo fore, niesi ani jediny a ani prvy i ked sa to nevylucuje ze by si nebol jedinecny.
                                • Re: K3b 18.03.2008 | 00:14
                                  pperun   Návštevník
                                  Zmazal som ten priecinok a nainstaloval som to znova, vypisovalo to nejaku chybu ale tu som odstranil (zacinam zistovat ze ak nieco nefunguje tak konzola je vyborne riesenie). Takze nakoniec som to spojazdnil.

                                  Dakujem vam za ochotu a rady
                                  • Re: K3b 18.03.2008 | 00:41
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    ano, ved od toho je terminal. ja v nom dokonca travim viac casu ako v grafike, je to produktivnejsie (aspon pri praci po kabli :-)
    • Re: K3b 27.03.2008 | 10:29
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobry den, mam taky problemik s K3b. Normalne mi funguje aj napaluje, ale po skonceni napalovania mi restartuje PC. Prehladal som cele K3b a ziadne take nastavenie som nenasiel. Prosim poradte kde to mam vypnut.
      Slackware