Nesynchronizovany zvuk a obraz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2008 | 19:08
Avatar matus   Používateľ
Nazdarek, mam nasledovny problem: ked si pustim video V Mplayery alebo inom(pri Xine to neplati), tak zo zaciatku je vsecko v poriatku ale postupne zacina zvuk predbiehat obraz a cim je video dlksie tym sa to viacej horsi a po polhodine je aj polminutovy rozdiel. Uz som to skusal vyriesit vseliakimi kodekmi atd ale nic nepomaha. Diky za rady
    • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 19:12
      Avatar matus   Používateľ
      ESte som zabudol pouzivam OpenSuse 10.3 a ked som pouzival windows vsecko bolo v poriadku, takze to urcite nie je v tom ze by pocitac nestihal rovnakymi rychlostami enkodovat audio a video.
      • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 19:17
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        skus zapnut framedropping
        • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 19:19
          Avatar matus   Používateľ
          Skusal som ale nepomaha to. Aby somto ese upresnil pri Xine je ten isty problem ale nie az tak vyrazny.
          • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 20:48
            WlaSaTy   Návštevník
            v dnesnej dobe sa malokomu stane ze mu nestiha pocitac prehravat filmy v beznom rozliseni, takyto problem sa da ocakavat akurat tak pri prehravani HD videa bez zodpovedajucej HW akceleracie. parameter hardframedrop pri mplayeri pomaha od rozchadzania obrazu s zvukom ale neriesi zdroj problemu.

            co je to za film (kodek) a v akom je roziseni?
            aky je CPU, aka je graficka karta, kolko je RAM a aky video vystup je navoleny?
            aky je ovladac grafickeho stsremu (frame buffer alebo nieco rozumnejsie)?

            skoda :)
            • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 20:53
              Avatar matus   Používateľ
              No procesor je AMD Duron 1,1GHz, RAm ej 512Mb grafika je daka stara Ati. A robi to pri vsetkych videach to je jedno aky je to format al enajviditelnejsie je to pri mp4.
              • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 20.03.2008 | 21:53
                WlaSaTy   Návštevník
                predpokladam ze "daka stara Ati" neznamena mach64 alebo r128, skor nejaky radeon. odporucil by som vypnut vesa framebuffer a nainstalovat ovladace na grafiku. totizto neverim ze by niekto dal do 1GHz kompu s pol gigo RAM nejaku grafiku co nezvladne poriadne ani bezny film, taku blbost neurobili ani pri nakupe pisacich strojov do firmy.
                • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 10:19
                  Avatar matus   Používateľ
                  Je to ATi 3D Rage PRo, ta grafika je preto taka lebo nidy som nepotreboval lepsiu ani tak tekze som ju nepotreboval vimenit, a nemyslim si ze je problem prave v grafike ale sorej vo zvuku.
                  • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 11:37
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ta grafika ma aku taku podporu i ked by som aspon ja osobne radsej zainvestoval par korun do nejakej lepsejsej hoci aj s TV Out. Ale skoda ze si si neskontroloval aky ovladac mas nahodeny, bez toho sa budeme tocit na mieste jak somar v kukurici a meditovat preco nieco nejde. Ano, doslovne nieco.

                    Takze kuk do /proc/cmdline a do /etc/X11/xorg.conf.

                    PS.: ci je to tym ze ten vykon dorazi zvuk je vedlajsie, hlavny vykon na prehravanie filmu zozerie obraz.
                    • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 12:04
                      Avatar matus   Používateľ
                      No je SaX to co si kcel pocut? ( som zaciatocnik takze riadne neviem ci je to naozaj ovladac grafiky). PS: mn egrafika stiha vsetku aj dve videa naraz, a pod windowxom mi vsecko ficalo, takze si stale nemislim ze grafika nestiha.
                      • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 12:14
                        limbi   Návštevník
                        pod windowsom ficalo, ale pod linuxom nemusi. linuxove ovladace pre urcite grafiky su na tom casto horsie.

                        napis do konzoly

                        cat /etc/X11/xorg.conf | grep Driver

                        a co ti vyhodi v uvodzovkach, bude tvoj ovladac

                        p.s. a nepis, ze nevies najst znak | :)
                        • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 13:11
                          Avatar matus   Používateľ
                          Takze driver pre je ati
                          • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 13:26
                            WlaSaTy   Návštevník
                            takze prva cast je mozno za nami (ak to overis v /var/log).

                            teraz druha cast, skus pouzit iny audio a video vystup pre mplayer (bacha, pre mplayer, nie jeho graficke nadstavby) spusteny z terminalu.

                            aby si si vybral, pozri
                            mplayer -vo help
                            mplayer -ao help
                            odporucana konfiguracia je -vo xv -ao alsa, ale na tvojej konfiguracii mozes dosiahnut lepsich vysledkov pri inej konfiguracii.
                            • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 14:28
                              Avatar matus   Používateľ
                              No tak som skusil hadam vsetky kombinacie vystupov ale stale ten isty problem. Neviem cim sa mi to podarilo ale robi to uz len pri *.mp4 videach.
                              • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 15:46
                                WlaSaTy   Návštevník
                                aspon trochu sa nieco pohlo. inak tie filmy .mp4 obsahuju co? pripona poukazuje na kontajner pre mpeg s obsahom mpeg4 ale ci pomoze zmena kontajnerana .avi (nieco ako konverzia ale bez konverzie), mozeme len hadat.

                                mplayer -identify
                                mplayer -oac copy -ovc copy vstup.mp4 -o vystup.avi
                                man mplayer.
                                • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 16:15
                                  Avatar matus   Používateľ
                                  Ked som to dal do toho .avi tak to neslo ani pustit. A pri prehravani a enkodovani pise ze: Quicktime/MOV file format detected. takze je mozen ze problem je pri spracovani quicktime formatov.
                                  • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 17:08
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Appple Quick Time, to hovori za vsetko. Na tie trailery sa asi mozes vybodnut rovnako ako ja. Novy QT je obvykle prehratelny len cez original kodeky a tie maju vyssie naroky (mozno aj nie ale ja koli ukazke filmu nehodlam rebootovat).
                                    • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 17:18
                                      Avatar matus   Používateľ
                                      No jo som to kcel koli pozeraniu bike videii z vide.google.com. Ale vsetkym com ste napisali vam velmi pekne dakujem.
                                      • Re: Nesynchronizovany zvuk a obraz 21.03.2008 | 17:23
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        tak bajk :-)
                                        pokial ti ide len o vzhliadnutie videa, tak si ho mozes prekonvertovat na nieco ine (-ovc lavc). sice sa strati kvalita ale bude to pozeratelnejsie, teda ta nebude boliet hlava ako po lobotomii alebo vypocuti si polskeho simultanneho dabingu.