Boot Mandriva 2008

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.03.2008 | 11:15
Halofon   Návštevník
Je normalne aby mi bootovalo mandriva 2008 cca 7 minut?

mam 512 mb ram, 1700 mhz procesor....

neexistuju nejake rady ako zrychlit boot, ako vo windowse, povypinat dajake sluzby abo daco take?
    • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:18
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Urcite to nieje normalne, mne Xubuntu na 256MB RAM nebootovalo viac ako 35 sekund. Sice neviem kde je chyba ale mozem sa opytat, robilo to tak od zaciatku alebo to zacalo robit az teraz? Skus sa pozriet na vypis z bootovania, co trva tak dlho
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:23
        Halofon   Návštevník
        no nainstalil som ho vcera, a ide to takto stale, ubral som graficke poziadavky v kde na minimum, ziadne tie srandicky pohyblive ani toto, takze KDE ide celkom dobre, ale bootuje strasne dlho.

        aa ako sa pozriem na vypis z bootovania? som zaciatocnik...
        • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:39
          limbi   Návštevník
          ked ti bootovaci proces prejde bootmanagerom (grub najskor u teba), tak len stisni ESC a citaj, kukaj, dumaj, lam hlavu

          7 min nie je normalne, ani dve min nie je normalne

          bootuje to tak dlho kym sa dostanes do prihlasovacej obrazovky, kde davas meno, heslo, alebo potom? alebo mas automaticky login?

          • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:43
            Halofon   Návštevník
            pre prihlasenim, potom uz tiez vcelku v pohode...

            tiez rozmyslam ci to nemoze byt tym ze mam mandrivu natahanu na disku kde som mal predtym xp s cca 35 GB hudby, ktore mozu byt dost fragmentovane, moze to robit problem?
            • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:46
              limbi   Návštevník
              teraz celkom nechapem,

              formatoval si particiu, kam si sa chystal dat mandrivu alebo nie?

              aky suborovy system tam mas? hadam mi nechces povedat, ze si nainstaloval mandrivu na ntfs/fat particiu bez formatovania

              stisni ten escape poca butovania a uvidis, kde je problem, niekde sa ti butovanie zastavi a ty uz len citaj a pripadne si to opis a hod nam to sem
              • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:52
                Halofon   Návštevník
                noo neviem :DDD

                on robil sam, ta instalacia z live cd, potom co bolo ale asi formatoval.

                okej, idem rebootnut a pokukam

        • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 11:48
          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
          vypni spustenie siete pri boote. U mna to bolo sposobene prave tym... v mdv control center
          • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 12:41
            Halofon   Návštevník
            ta siet tam vela nerobila...

            som si popisal tie hacky backy pri ktorych mi to nacitalo ldho....

            starting udev... to bolo asi minuta


            hostname localhost dalsia minuta

            a starting console kit, dalsia minuta mozno aj viac.
            • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 12:50
              WlaSaTy   Návštevník
              udev na minutu, to je dost ale ak mas v kompe zariadenia ktore potrebuju nacitat firmware (dsl modem, tv karta, wingdi printer a podobne) tak je to malo.

              nastavenie hostname na localhost minuta, to je skutocne vela. /etc/host.conf ma obsahovat aj order hosts,bind a /etc/hosts zas nazov masiny aby si nebol zdrziavany odozvou z name servra na ktorom nemas zaznam. sice nemam mandrivu ale mam to tak ako pre ipv4 tak aj pre ipv6.

              ps.: podporuje uz konecne tvoj poskytovatel ipv6?
              • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 12:58
                Halofon   Návštevník
                nemam ani sajn o tom ci moj poskytovatel Wimax telecom podporuje ipv6

                dsl modem ani tv kartu nemam, net napojeny na wan port cez ethernet.

                a tomu odstavcu v strede som vobec nerozumel :D
                • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 13:21
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ten stredny odstavec bol o tom ze niektory vrtaci si s oblubou vseliako nestandardne zmenia nazov pocitaca a koli komplexnosti systemu im start trva ako lacnemu vstat z porcelanu. ale neviem ci sa ta to tyka, localhost je lokalny nazov lokalneho pocitaca (host name). niekedy ovsem nastane problem ze tie dva ci tri riadky chybaju, takze:

                  ~ $ grep order /etc/host.conf
                  # recognized are order, trim, mdns, multi, nospoof, spoof, and reorder.
                  order hosts, bind
                  ~ $ grep `uname -n` /etc/hosts
                  # IPv4 and IPv6 localhost aliases
                  127.0.0.1 localhost
                  ::1 localhost
                  ~ $

                  aspon dufam ze to ma mandriva tak ako je slusnostou, v zivote som ju nevidel.

                  PS.: priznam sa ze netusim ci wimax podporuje aspon zatulanie sa na susedovu BTSku, kamarat nieco hovoril o jeho fakture. proste no comment.
                  • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 13:27
                    Halofon   Návštevník
                    kedze mam mandrivu druhy den tak som do toho neskutocna lama, aj do linuxovych systemov, som predtym mal len windows, ale ako linux sa mi paci...
                    ale neviem s nim zatial, a tak mi prosim ta povedz co tymi troma riadkami robit??
                    :D
                    • Re: Boot Mandriva 2008 21.03.2008 | 15:41
                      WlaSaTy   Návštevník
                      jakyma troma, tam je 2x grep ktory sa pise do terminalu a vysledok porovname. BTW: bacha na uvodzovky.
                    • Re: Boot Mandriva 2008 18.06.2008 | 21:35
                      janci   Návštevník
                      ty vole, ved ty tusim ani nemas mandrivu nainstalovanu a urcite mas natahane iba CD :D:D:D:D:D:D:D:D
    • Re: Boot Mandriva 2008 19.06.2008 | 00:25
      eM   Návštevník
      Vyprdni se na Mandrivu ... nainstaluj misto ni PCLinuxOS (v jake fazi je slovenstina, to nevim. Cestina je komplet). Je to temer to same, muzes pouzit tutez dokumentaci a hlavne PCLOS JE RYCHLEJSI !

      PS: Mandriva se mi take libi, puvodne jsem si ji vyhledl, i letost Spring vyzkousel... a nad pomalosti nechapave kroutil hlavou (jinak nic proti, ale holt "Framerate is life")

      PPS: Mel jsem PCLOS na 1800/512 s GF4Ti a 3D desktopem a svistelo to ...
      (boot bude max. 70 sekund... nejvice zdrzuje disk, takze jestli mate rychlejsi, bude to znat)
      • Re: Boot Mandriva 2008 19.06.2008 | 00:28
        eM   Návštevník
        www.pclinuxos.cz (i pro slovenske uzivatele :) )
    • Re: Boot Mandriva 2008 19.06.2008 | 00:42
      eM   Návštevník
      Hmm, tedy uplny zacatecnik...

      => z Ceskych stranek Mandrivy stahnout v .pdf minulorocni verzi Manualu!!
      Jeji pomoci nainstaluje Mandrivu/PCLOS kdokoli!!

      Jinak samozrejme vzit disk, a naformatovat:
      alespon 400mb na "swap" (jinak 1,1gb)
      alepson 4 gb na "/" (jinak tak 10gb ... at je misto i na kupu programu/her)
      zbytek na "/home" (tj. prostor pro "dokumenty" - v reci windows uzivatele)

      V PCLOSu vyse zminene lze provest pres liveCD v aplikaci "Drakconf" (alternativa "Ovladacich panelu" ve Win)

      PS: Az bude chcit system heslo, tak si nejake vymyslete! Pro Roota i pro Uzivatele!
      Vetsina Win-uzivatelu jsou naprosto lini, heslo opominou a pak breci, ze jim to nefunguje :)

      PPS: A Root identitu vubec nespoustejte ... kdyz na to prijde, ja ji jeste nespustil :D (vsechno jde nastavit/nainstalovat i pres uzivatelskou identitu)

      Jdu vyzkouset tu Standovu Zelenou distribuci ;)
      Hou
      • Re: Boot Mandriva 2008 19.06.2008 | 03:27
        eM   Návštevník
        ...a "/" i "/home" naformutujte jako ext3 (proc to komplikovat)