Pár otázok ohľadom Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.03.2008 | 13:31
devil   Návštevník
Nainštaloval som si Debian Etch s Gnome. Predtým som použivál Kde, tak som teraz kúsok dezorientovaný.Pls pomôžte mi:

1. Mám bluetooth a neviem poslať žiadny súbor cez BT. V kde som dal pravým poslať cez a poslalo mi to, alebo v system tray pravý klik a poslať súbor. Tu však také nič nemám. Mám síce v system tray ikonu BT, ale da sa tam nastavit len viditelnosť. Je to nejaky BT applet for Gnome (bluez-gnome) . Na nete som našiel app gnome-bluetooth, ale to sa mi neda nainštalovať - problemy so závislosťami - je to pre testing. Existuje ešte nejaka app, cez ktorú by sa dalo posielať?

2. Po pripojení foťáku cez USB mi ukáže okno Import foto z foťáku a že bol detekovaný foťák. Mám na možnosť zrušiť a Import fotiek do albumu. Keď dám import, tak sa nič nestane - len sa zavrie okno. Kam sa fotky importujú, ak sa vôbec importujú? Na ploche nemám žiadnu ikonu prípojného bodu foťáku, ani som ho nikde nenašiel.

3. Ako zmením splash image - tú obrazovku po logine? Nikde som to nenašiel.

4. Rozbehal niekto cairo-dock na Debiane Etch? Ja mám problém s balikom libc6, ktorý je v konflikte s tzdata. Dá sa to nejako vyriešiť?

5. Rozpoloženie klávesnice - používam qwertz, aj som si ho nastavil, ale pravá zátvorka sa na klávesnici nenachádza. Namiesto nej mám | - rovnú čiaru- ináč som si vybral zo zoznamu klávesnicu, ktorú mám, ale aj tak mi to nepomohlo.

Gnome sa mi viac páči ako Kde. Nemyslím vizuálne, ale je tu asi väčší poriadok ako v Kde.

Budem veľmi rád, keď mi pomôžete a vopred ďakujem za odpoveď.
    • Re: Pár otázok ohľadom Gnome 21.03.2008 | 13:48
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      2. aj ked das zrusit,tak by sa ti mal atak dany fotak pripojit (skus mrknut do nautila, ci tam nemas pripojeny adresar)
      5.to by malo byt v "keyboard preferences", layouts
    • Re: Pár otázok ohľadom Gnome 21.03.2008 | 13:51
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      3. /usr/share/pixmaps/splash/
    • Re: Pár otázok ohľadom Gnome 21.03.2008 | 16:14
      devil   Návštevník
      Ešte som sa chcel spýtať ako v Naulitius nastavím, aby mi ukazoval lištu s umiestnením súboru ako v Kde napr /boot/grub a aby sa mi stále neotváralo nové okno - aj tlačítka ako späť. Nikde som to v nastaveniach nenašiel.
    • Re: Pár otázok ohľadom Gnome 21.03.2008 | 18:19
      agacik   Návštevník
      Caute. Neviete nahodou ako docielit toho, ze v Gnome mi po stlaceni bodky (del) na numerickej klavesnici napise naozaj bodku a nie ciarku? Robi mi to aj pri anglickej klavesnici. Idealne by bolo, keby mi ta bodka slape aj na slovenskej klavesnici.
      • Re: Pár otázok ohľadom Gnome 21.03.2008 | 18:28
        ---   Návštevník
        system->predvolby->klavesnica
        Moznosti rozlozenia-->Numeric keypad delete key behaviour-->legacy key with dot