WINE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.02.2006 | 19:38
M   Návštevník
Chcem sa informovat na postup spustania WIN aplikacii v Knoppixe s pouzitim emulatora WINE. Skusal som to ale ostane to stat bez spustenia aplikacie. Vie mi niekto poradit, ci to tak ma byt alebo to treba este nejako nastavit? Vopred Vdaka.
    • Re: WINE 09.08.2005 | 20:38
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Malo by stačiť spustiť(ALT+F2 a napísať konsole) konsole a napísať: wine /cesta/k/windows/programom/program.exe
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: WINE 15.11.2005 | 14:28
        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
        to znamena ze by to melo vypadat takhle nejako ano???? wine /mnt/hgfs/program files/acdsee.exe ??????
        • Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 14:32
          Toudy   Návštevník
          Presne..
          • Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 14:33
            Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
            hmmmmm to zni az moc jednoducho... nece sa mi verit idem to ocheckovat.....
          • Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 14:37
            Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
            ako si ale namountujem program files...??? mount ...... /mnt/hgfs/pokus ale co je medzi tym....
            • Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 15:15
              plbgnr   Návštevník
              mount -t ntfs /dev/hda7 /mnt/hgfs/pokus toto namontuje celu particiu ...pre pripad ze je tam ntfs filesystem a je to zar. /dev/hda7 ...btw. pre fat32 treba pouzit "vfat"
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 15:26
                Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                hehe vedel som ze to nebude take lahke ;-))) mount: special device /dev/hda7 does not exist este by som asi mal podotknut ze suse mi bezi cez VMware ale to by nemal byt problem.... uvediem viac detailov..... na Ccku mam adresar 12345 je zdielany poveoleny pristup bla bla bla ...... kolega mi tu namontoval tento adresar ako pokus cize ked si dam /mnt/hgfs/pokus/ tak vidim obsah adresara 12345 z disku C:\ ale ani za nic neviem prist na to ako to spravil hmmmm (kolega tu nieje takze sa ho nemozem spytat )
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 16:12
                  plbgnr   Návštevník
                  prikaz mount bez argumentov vypise
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 16:29
                    zeropoint   Návštevník
                    vypisal toto ale nevyznam sa v tom .... ;-(((( /dev/sda2 on / type reiserfs (rw,acl,user_xattr) proc on /proc type proc (rw) sysfs on /sys type sysfs (rw) tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw) devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5) usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw) /dev/fd0 on /media/floppy type subfs (rw,nosuid,nodev,sync,fs=floppyfss,procuid)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 16:34
                  peter golis   Návštevník
                  ten disk z ktoreho sa ma spustit dany program alebo na ktorom sa vyskytuju dane data je lokalny? alebo sa jedna o vyzdielany adresar z ineho pocitaca?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 16:47
                    Zeropoint   Návštevník
                    rikam ze suse bezi na c:\ pres VMware cili rano prijdu pustim komp zapnou se mi win XP pak pustim VMware a pustim v nem suse..... ono se to chova jakoby suse bylo pripojeno na nejakeho hosta.....
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 17:03
                      peter golis   Návštevník
                      takze virtualny pocitac vmware ma startovaci disk v subore, ak tomu dobre rozumiem. a tie data su zdielane (shared) z host pc. predpokladam ze suse v vmware ma rozchodenu siet a dokaze sa napojit pomocou samby na host pc.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 17:06
                        zeropoint   Návštevník
                        noooooo tu uz zacinas hovorit cudzim jazykom hmmmm kazdopadne siet aj net na suse facha pisem odtial VMware urobi virtual dist sietovku grafiku a podobne..... stym ze pre virtualnu sietovku je fyzicka sietovka v xpckach ako host... a sambu no viem ze sa instalovala a kedze je potrebna na zdielanie tak asi je funkcna ked ten kolega co mi tu spojazdnil ten adresar 12345 co sa mi v suse zobrazuje ako adresar pokus tak predpokladam ze to facha... ok musim bezat vecer sa tu este zastavim.... zatial dik za veskeru pomoc a info...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 15.11.2005 | 19:02
                          Avatar titanik mint  Používateľ
                          napoj si vo wmvare ntfs particiu a potom ju namontuj v linuxe
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WI 15.11.2005 | 23:10
                            Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                            hihi dufam ze nebudem moc nezdvorili ale som na linuxe asi tyzden tak si vies asi predstavit ako sa citim pri polovicke toho co robim som si neni isty ci to robim spravne ;-((( takze ak by to slo skus prosim ta ako namountujem ntfs partisnu a podobne nejaky taky ten postup budem uprimne vdacny ....
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 10:06
                              peter golis   Návštevník
                              no, tak tu ntfs particiu radsej nemontuj. primarne ti tam bezia nejake winblows ktore ti s nou robia. a ako proces ti tam bezi emulator pc (vmware). a ten si vie pripojit (nakolko ma spojazdnenu siet ako si spominal) cez sietovy protokol smb/cifs prene to co potrebujes. jedna sa o rovnaku technologiu ako ked si namapujes sietovo zdielany disk pod winblows... takze napis smbbrowse (alebo ako sa to vola) a pripoj si disk mount //server/share /mountpoint serverje nazov windows pc, share je nazov zdielaneho adresara 12345 a mountpoint je kam to ches pripojit.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 10:24
                                Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                                hehe boze ja som lama noob a bars co ja uz fakt neviem ;-))))))))))))))))))))))))) PETO dufam ze sedis ;-)) lebo toto ta polozi ;-)))))) aha co mi to pise linux:~ # mount //offpcxpsys15654/12345 /mnt/hgfs/ Password: 12516: session setup failed: ERRDOS - ERRnoaccess (Access denied.) SMB connection failed linux:~ #
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 10:43
                                  peter golis   Návštevník
                                  ano, mas to zaheslovane. spytaj sa chalana co ti to nastavoval.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 11:40
                                    Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                                    hmmm no instalaciu suse som robil ja ;-))) a daval som sem len dve hesla ..... ktore si na stopercent pamatam jedno je sef(root) a druhe je uzivatel a v pohode ich pouzivam....(inac som stale prihlaseny ako root (sef big boss) ;-) zial tieto hesla nechce... skusal som este to co mam v XPsach ale ani to nechce hmmmm tak neviem ;-)))
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 11:53
                                      peter golis   Návštevník
                                      to heslo sa tvari ako by bolo na zdielanom adresari z winblows (12345).
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 12:02
                                        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                                        ma tak napadlo ze tam nieje heslo a tak som to skusil bez hesla mrkni na to teraz som ja uboziak total zmateny ;-(((( linux:~ # mount //wshq1608/12345 /mnt/hgfs/ Password:IBA SOM TO ODKLEPOL NAPRAZDNO Anonymous login successful 25436: tree connect failed: ERRDOS - ERRnoaccess (Access denied.) SMB connection failed linux:~ #
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 12:27
                                          peter golis   Návštevník
                                          ano. s akym heslom je zdielany ten adresar vo winblows? a aj pre koho?
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.11.2005 | 12:48
                                            Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                                            vo WIRUSOCH adresar 12345 je full access pre vsetkych a nieje pod ziadnym heslom volne pristupny.....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 23.11.2005 | 13:56
                  Ericsko   Návštevník
                  Safra, ty sa pustas do takychto krkolomnych veci bez zakladnej znalosti HW? Tak ti prajem uprimnu sustrast a dlhe bezsenne noci pri PC :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINE 23.11.2005 | 16:26
                    Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
                    o com to hovoris????? znalosti HW mam lepsie ako gramatiky... v com je tvoj problem???? nieco mi uniklo???
          • Re: Re: Re: Re: WINE 18.02.2006 | 16:16
            Mi_G   Návštevník
            postupoval som presne podla vasho navodu a vyhodilo mi to vypis na 2 obrazovky a nic
            • Re: Re: Re: Re: Re: WINE 18.02.2006 | 19:38
              Attila   Návštevník
              ak by si tam mal v knopixe krusader tak no problem, len škoda, že ja som ho ešte tam nevidel V krusaderi najdeš nejaký subor exe a daš otvoriť aplikaciou podla vyberu a napišeš tam jednoduché slovko : wine, Ale tento postup by mohol fungovať hádam aj pri konquerore a nezabudni zaškrtnuť volbu : otvoriť cez konzolu a nezatvoriť po skončení. Ak spadne budeš vidieť prečo sa to stalo