dva monitory

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2008 | 15:57
Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
ahojte vsetci.. mam dva monitory a chcel by som aby jeden monitor bol ako plocha1 a druhy plocha2 .. mam ich zapojene na jednej grafickej karte ATI radeon 9550.. vo windovse som si nastavil vďaka catalyst control center ktory bol na cd s driverom od grafickej. moze byt ze v linuxe nemam nainstalovany driver popripade mam a je zle nainstalovany alebo no neni. momentalne idu monitory ale idu rovnako to co robim na jednom to iste ukazuje na druhom. poradte bud nejaky program alebo .. ved vy viete. ked sa da poradte mi na tieto distribucie:

Greenie 2.1 > GNOME
aj
openSUSE 10.3 > KDE

a este sa opytam tu nech nezakladam dalsiu diskusiu:
ako sa pozriem v openSUSE cez konzolu co sa nachadza v repozitari napr.: non-oss .. nechcem vediet html cestu repozitara ale co obsahuje.. ked sa to da.. bo v yaste si viem pozriet co vssetko ponuka takze myslim ze sa to da aj textovo k tomu dostat
Linux - Because life is too short for rebootS
    • Re: dva monitory 22.03.2008 | 17:05
      Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
      no mam dalsi problem.. openSUSE som si nainstaloval asi predvcerom a pred chvylkou som si pridal repozitar ati zo stranky opensuse.org .. nainstaloval som si ati driver a restartoval PC.. uz sa mi neda zapnut graficky rezim KDE.. nastastie sa prihlasujem v textovom rezime a tak viem tam daco porobit.. ale po zadani startx zacne vypisovat neuveritelnou rychlostou stale dokolecka donekonecna, vlastne neviem co presne ale stale sa opakuju asi 4 riadky a na konci kazdej pise "neda sa citat" .. no tak poradte ako to zachranim..
      Linux - Because life is too short for rebootS
      • Re: dva monitory 23.03.2008 | 12:24
        Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
        na ten problem z ATI som uz urobil samostatnu diskusiu.. :)
        Linux - Because life is too short for rebootS