Linux Media Center

Sekcia: Ostatné 23.03.2008 | 09:50
Henry   Návštevník
Ake distro je najlepsie na vytvorenie linuxoveho Media Center?
    • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 09:53
      Henry   Návštevník
      Pripadne aky softver...
      • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 10:32
        Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
        Ahoj. Ja som rozbehal MythBuntu. Vsetko mas default po instalacii. Lirc+WiFi+TV karta vsetko bez problemov.
        Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
        • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 13:07
          Avatar juraj [:Debian:] [:fluxbox:]  Používateľ
          aku mas tv kartu
          Debian and Fluxbox ist good work
          • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 17:50
            Henry   Návštevník
            Moja TV karta je AverTV Studio 303. Pod Debianom som ju uz sprevadzkoval takze by nemal byt problem.
            • Re: Linux Media Center 25.03.2008 | 11:23
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              tu kartu mam aj ja a za pomoci chalanov odtialto som ju aj rozbehal, problem je so zvukom, nakolko moja zvukovka nema line-in, do ktorej ide vyvod z tejto karty,
    • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 13:24
      voxar   Návštevník
      existuje este aj linux mce... zagugluj ..
      • Re: Linux Media Center 23.03.2008 | 17:53
        Henry   Návštevník
        Cez Google som uz nieco hladal... Ale rad by som sa dozvedel aj osobne skusenosti ak to niekto skusal.
        • Re: Linux Media Center 24.03.2008 | 14:00
          Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
          Napr.:
          potrebujes slusny stroj ak chces Media Center. V sucasnosti pouzivam openSuSe - slusna soft podpora, funkcionalita HW - az na tu zvukovku s ktorou som cvicil -
          TV karta - bez problemov, zaznam ok/cinelerra
          Video studio - cinelerra/mpeg2/mpeg4
          Zvuk - Audacity
          Doplnky pre vytvorenie dvd videa, pripadne DivX - to ale nepouzivam
          Toto vsak nie je media center

          Pred tym som pouzival M2007 PowerPack, ale to bolo hrozne furt gcc-gnat "chyba"
      • Re: Linux Media Center 24.03.2008 | 20:33
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Linux MCE som skúšal. Inštaloval som ho na kubuntu. Trvalo to asi 2,5 hodiny. Čistá inštalácia z DVD je vraj na pár minút ale treba mať čistý disk (nie iba partíciu), lebo to zmaže celý disk.
        A keď mám pravdu povedať, MythTV sa mi páči omnoho viac a aj má viac funkcií, tuším.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Linux Media Center 26.03.2008 | 10:47
        jimik   Návštevník
        aj ja som skusal LinuxMCE - pre mna prilis vela zbytocnosti (ovladanie zabezpecenia domu, kamery, telefonovanie, katalog mp3 a filmov...) teraz mam na starom PIII 1Ghz 256MB ram debian lenny a vdr -mam satelitnu kartu Skystar2. lirc sa musi skompilovat, ten z repozitarov mi nesiel so seriovym prijimacom. mozno z mojich zapisov zlepim podrobnejsie "minihowto"