Ako na to?(tar.gz package & install)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.06.2005 | 14:16
dawko   Návštevník
Mozno sa mnohi zasmejete na tejto banalite, ale naozaj sa mi to este nepodarilo a neviem v com robim chybu! Ulozim si spakovany subor z netu, dajme tomu ze to je nejaky program, stiahne sa mi to rovno do /home/user/file.tar.gz Otvorim konzolu rozpakujem subor (tar zxvf file.tar.gz) nacitam zlozku kde je s programom dam ./configure a vypise mi to hlasku, ze adresar alebo subor nepozna Ked dam ./make alebo ./make install vypise to iste, skusal som aj make install alebo install -sh , vypisalo mi to nieco ako ze nedostatok prav na zapis a to som bol prihlaseny ako root. Som lama, prosim poradte al. dajte nejaky link na nejaky manual kde je podrobnejsie popisane instalovani spakovanych suborov. Dakujem
    • Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:47
      dobinko   Návštevník
      skus sa najskôr prihlásiť ako root
      • Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:47
        dobinko   Návštevník
        v konzole napíš su password: svoje heslo na roota. a potom ./configure make make install
        • Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:52
          Avatar dawko SuSe 9.2  Používateľ
          Bol som prihlaseny najprv ako user, pouzil som su a passwd..taktiez som bol prihlaseny ako root a nic, vzdy ked som dal ./configure vypisal mi ze taky Adresa alebo subor nepozna..neviem nechcel mi to brat ako command
          • Re: Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:55
            dobinko   Návštevník
            Napíš sem výpis čo ti vypíše. Ale ak ti nenájde si si istý že si v zložke toho súboru? Máš nainštalované balíčky pre kompiláciu? presne týmto veciam nerozumiem zatazial, ale skús sa pozrieť na fora v týchto stránkach. Píše sa tu o tom dosť často. Najmä začiatočníci.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:56
              Avatar dawko SuSe 9.2  Používateľ
              inak ty si mi pisal minule mail, ze chces tie SuSe 9.2 napalit, ze? som aj zabudol na to :)
          • Re: Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:56
            d   Návštevník
            musis si zistit ci mas nainstalovane devel balicky. bez nich to nejde
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 09.06.2005 | 16:57
              Avatar dawko SuSe 9.2  Používateľ
              oki skusim doma pozriet...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako na to?(tar.gz package 10.06.2005 | 14:16
                dobinko   Návštevník
                áno písaly sme si. šak kukni maila. Tam cem číslo na teba sa dohodneme.