problem zo sietou Ubuntu 8.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.03.2008 | 00:35
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
mam taky problem vcera som si nainstaloval ubuntu 8.04 nastavyl net ( pouzivam staticke nastavenie ) vypol wifi kartu ( pouzivam iba lna spojenie ) a vsetko fungovalo tak ako malo no dnes ked osm sa chcel pripojit tak vobec ziadnu stranku nenacita skusil som vymenit lan kabel , zmazat a odznova nastavyt vsetko a stale nic skusal som aj ping a tracerout cez terminal a napisalo toto
connect:Netvork is unreachable
pricom na ziadnej inej distribucii nemam taky problem iba na ubuntu ifconfig hlasi toto
miro@b25ubuntu:~$ ifconfig eth0
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:04:61:5f:c8:9a
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:32 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:4774 (4.6 KB) TX bytes:0 (0.0 B)
Interrupt:19 Base address:0x2000
akoby vobec nepoznalo lan kartu ziadne aktualizacie som nestahoval vcera som si to tak maximalne trochu graficky upravyl stiahol skiny nic ine

    • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 01:01
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      nejak ti tam nevidim uplne skonfigurovane eth0 (napr ze IP adresa je kde?). fungujes staticky, tak to tam staticky zadaj. dalej by som pozrel ze ako mas nastavene veci v route a potom nakoniec /etc/resolv.conf
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 01:41
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        takze nastavenie je ked pojdem do systemu a tam pozriem nastavenie sieteako cez desktop ked tam vojdem tak tam je vsetko nastavene ale vypis z ifconfig eth0 tak uz nic nevidim skusim este ten subor pozriet co tam je
    • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 08:02
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      "skusil som vymenit lan kabel , zmazat a odznova nastavy(i)t vsetko" a predpokladam, ze vsetko si robil cez GUI :)

      co mas nastavene v vid. tam by som zacal

      cat /etc/network/interfaces

      a tak pozriet resolver
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 11:44
        ToM   Návštevník
        Co takhle pockat na final verzi a ne BETU,kterou jsi stahnul. Final vyjde 24.4. Bohuzel v tvem pripade se jedna o testovaci verzi a tam nemusi chodit vse korektne.
        • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 11:48
          ToM   Návštevník
          Jinak do "/etc/network/interfaces" připíšeš:
          Kód:

          auto eth0
          iface eth0 inet static
          address XXX.XXX.XXX.XXX
          netmask XXX.XXX.XXX.XXX
          gateway XXX.XXX.XXX.XXX

          kde za XXX.XXX.XXX.XXX dosadíš svoje adresy
          pokud by se to po restartu změnilo, tak zkus odinstalovat Network-Manager
    • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 28.03.2008 | 21:28
      Avatar akomano [Ján Jamrich] Fedora, Ubuntu, freeBSD  Používateľ
      :-) Mozno len zbytocne panikaris...
      Ano eth0.... a co je eth0? Ak som dobre zachytil spominal si wifi, a potom vymenu kabla....
      Takze mas (aspon teda na ubuntu) 2 rozhrania, obe ako eth...
      Takze teraz sa zrejme pripajas cez kabel... A siet ti evidentne nejde (UNREACHABLE)...
      Takze v provom rade si musis byt isty, ze to eth0, ktore si pozeral (postoval) je to rozhranie (pre system), ktore je pripojene Ethernetovym kablom. (ifconfig -a: to druhe by malo byt down, ak nieje wifi zapnute... zbadas, ak wifi zapnes...)
      Ak je to ozaj to, cez ktore ides na sietovy kabel, tak mu musis priradit tu adresu znova....
      Ak si si ju nenastavil do configu. (ifconfig ethX xxx.xxx.xxx.xxx netmask yyy.yyy.yyy.yyy, pripadne este GW).
      Toto si vies aj naklikat, zalezi na rozmare :-)
      A ked budes mat IP-cku priradenu, potom mozes xciet po nom, aby cez nu vedel liezt na net...
      Az nepojde, mozes zacat patrat o kus dalej.
      • Re: problem zo sietou Ubuntu 8.04 30.03.2008 | 00:42
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        takze je to urcite eth0 je lan to viem na 100% wifi je ra0 :) mam to overene cez ine distribucie ako wifi slax a spol naklikane to mam ale nezapise my to do configu eth skusim mu to tam este manualne nahadzat a uvidim ak to nepojdu budem skusat vselico kym nebude oficialna verzia :)