Fedora 9 BETA

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.04.2008 | 19:23
skywaker   Návštevník
Takze som pouzivatelom Zenwalku ale chcel som vyskusat Fedoru a dned som sa vrhol na BETA verziu ktora je pripravovana 9..

Stiahol som si LIVE gnome verziu po jej vyskusani som si ju nainstaloval..

CO ma priviedlo ze tu napisem svoje dojmy je hlavne to ze po tom co som hned po nainstalovani dal "yum update" som vyskusal novinku a to "PackageKit" je to super ako vyvoj Fedory pokrocil.. Ty ktory nemaju radi Fedoru koli tomu ze F. nema poriadny graficky balickovac nech si pockaju 28 dni a nech skusia tiez Fedoru 9.. PackageKit bude asi najviac ocakavana novinka Fedory 9.. Takze odporucam vyskusat..
    • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 19:31
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Sice pekne, ale ja ostanem verni Mandrive a ty skus daky Blob ;-)

    • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 21:05
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja zase nechcem skusat nic, pokial to nieje oficialne finalne vydanie.. Skusal som Fedora 9 Alfa KDE 4 verziu a bol tam nejaky problem s Xserverom, KDE vobec nenabehlo.. Ale rovnako tesim sa na Fedoru 9 :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 21:32
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        KDE 4 som strasne zral, ale teraz jak som to nahodil ako sekundarne DE, tak som zistil ze sa to stabilitou podoba sialenosti zvanej win 98 ale 3x horsie... :( odvcera uz radsej si dockam na nejaku tu 4.2 alebo 4.9 :D
    • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 21:29
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      no tak to som zvedavy :) uz sa tesim na to.
      • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 21:53
        skywaker   Návštevník
        ako som napisal ja som si stiahol GNOME LIVE medium... planujem si nainstalovat aj KDE4 vdak aPackageKitu to ide v pohode..

        inac co sa mi paci na Fedore je to ze defaultne podporovane je GNOME a KDE je tak povediac naviac.. tak to bolo vzdy a teraz ked je KDE4 novinka ale je dost nedorobena a niektore distribucie si ju davaju ako default. tak sa mi styl Fedory ze uprednsotnuje GNOME a aj instalacny program je napisany pomocou GTK a nie QT viac luby nez ako to ma Suse, ci mandriva ktore maju ako vychodzie KDE a maju teda nestabilne graf.,prostredie.
    • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 22:24
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      neviem preco by mal mat niekto problem s yumom a vyzadovat daky fancy graficky balickovac.
      • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 22:32
        skywaker   Návštevník
        vyskusaj a uvidis........................


        inac preco maju ubuntu a debian synaptic, adept ked si clovek vystaci z aptitude/apt ???


        podla mna je to super... je to klikacie a je to funkcne....
        • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 22:34
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Akurat stahujem, do polhodky vyskusam. Mimochodom aj Fedora ma Yumex a tusim aj Synaptic tak neviem kde je problem. Ale verim tomu ze za tym vyvojom grafickeho rozhrania je dobry dovod.
          • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 22:56
            skywaker   Návštevník
            ja som stahoval vcera.. po instalacii som dal "yum update" .. oplatilo sa kedze sa upgradli novsie balicky aj novsia verzia PackageKitu...

            rozmyslam ci nevyskusam aj KDE4...

            na mp3 som si skompiloval mpg123
            skoda ze v repozitaroch nie je RealPlayer.....
            • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 23:08
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              s tym KDE 4 by som si to 1000x rozmyslel...ak chces stab. win 98 nahod si to =D
            • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 23:09
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              Ja som teda este KDE neprisiel na chut.
              RealPlayer
            • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 23:12
              framfield   Návštevník
              ten real by sa tam hodil, ale ide to celkom lahko dohodit, stacia ti tieto 3 riadky nahodit do terminalu (ako root samozrejme):

              wget http://www.real.com/realcom/R?href=http%3A%2F%2Fforms%2Ereal%2Ecom%2Freal%2Fplayer%2Fdownload%2Ehtml%3Ff%3Dunix%2FRealPlayer10GOLD%2Erpm

              yum -y install compat-libstdc++-33

              rpm -ivh RealPlayer10GOLD.rpm
        • Re: Fedora 9 BETA 04.04.2008 | 23:07
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          inac preco maju ubuntu a debian synaptic, adept ked si clovek vystaci z aptitude/apt ???
          pretoze beznemu uzivatelovi tazko vysvetlis, aby pouzival aptitude/apt/yum... mne zase nik nevysvetli, aby som pouzival GUI na spravu SW v linuxe ;-)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte