prehravanie audio CD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.06.2005 | 00:59
transport   Návštevník
Mam problem, neviem, ako rozbehat prehravanie audio CD, ked strcim CD do /dev/dcrecorder alebo do /dev/dvd a nastavim tento zdroj napriklad KsCD, tak mi zacne CD prehravat, ale nepocujem zvuk. Mp3 z hardisku aj ine veci funguju bez problemov aj DVD filmy. Skusal som aj nastavenia zvukovky, ale ani ked dam test midi, tak zvuk nepocujem. SuSE9.3 prof, zvukovka SoundBlaster 128PCI, nastavane ALSA drivery.
    • Re: prehravanie audio CD 10.06.2005 | 21:11
      dusanp   Návštevník
      Skusil si ako prve zapnut a nastavit vstup na na kmix (ano cd zvukové sa tvari ako mikrofon)
      • Re: Re: prehravanie audio CD 10.06.2005 | 23:43
        transport   Návštevník
        To vazne audio CD sa tvari ako mic? neskusal som, mrknem sa na to. Este jednu vec by som rad vedel, ako nastavit, aby viacere aplikacie naraz mohli pouzivat moj zvukovy system?
      • Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 15:37
        www   Návštevník
        To snad nemyslis vazne ???? ako sa moze zvukove cd tvarit ako mc ???? No servus ! To je jedna z mnohych radovanok Linuxu ! Je to chyba programatora alebo azda to ma nejaky vyssi ( pre dezertovat chcejuceho windowsaka nepochopitelny ) vyznam ???? P.S. Nuz, Pan Boh s nami a zle prec !!!
        • Re www 11.06.2005 | 19:27
          transport   Návštevník
          Tak teraz neviem, ci mam brat tento prispevok, ako ze CD sa tvari ako mic za blbost, ale v druhom pripade www chce urobit so mna lamu, ktora tu vobec nerozumie. V pohode kamos, nerozumiem tomu, mam linux asi pol roka, ale este ani raz som nepotreboval prehrat CD, proste to nepotrebujem na kompe, ale nahodou som ho tam strcil a neslo, preto som sa o to zacal zaujimat a z neba nikto namakany nespadol, tak preco sa neopytat, lepsie ako neurobit nic.
          • Re: Re www 12.06.2005 | 00:59
            www   Návštevník
            Mily transport ! Moj prispevok si si celkom zle vylozil a nepochopil ! Co keby to bola moja "pochvala" Linuxu a jeho instalacnych radovanok, haaaaa ? Howgh !
        • Re: Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 20:08
          peter golis   Návštevník
          ked ti vadi ze sa cd ovlada ako mic v mixeri, tak si zaplat podporu alebo kup windows. hlasitost cd sa da ovladat roznymi sposobmi, zavisi samozrejme aj od sposobu pripojenia. bud prehravas audio cd po analogovom kabliku, alebo mas prepojenypredny ystup na sluchadka a mikrofon na zvukovke alebo to prehravas digitalne po ata kabli. ale, ako sa volaju jednotlive polozky zvukovej karty v mixeri zavisi aj od vyrobcu. ked zmeni poradie kanalov alebo ich identifikator, tak to moze osetrit v ovladacoch. ale kolko vyrobcov hw programuje ovladace pre linux? takze sa prosim ta skludni a prestan ohovarat linux.
          • Re: Re: Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 20:20
            transport   Návštevník
            Je uplne jedno ako sa to ovlada, hlavne, ze to funguje. Takze tomu prvemu cloveku, ktory mi to poradil pekne dakujem a zas viem nieco nove. Naozaj som nejak nepotreboval prehravat CD, ale ani to obcas nezaskodi. A o radovankach linuxu radsej nebudem hovorit, lebo toto su slabe radovanky, oproti tym, ktore som zazival s WIN XP HOME.
            • Re: Re: Re: Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 20:43
              peter golis   Návštevník
              pohoda ;-) ale pocuvat cd na pocitaci? asi ho mas dobre odhlucneny, alebo mas velke sluchatka. moj domaci pocitac je hlucny az az.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 20:47
                transport   Návštevník
                Nejdem zakladat nove thread, ale mam este jeden problem, pouzivam fluxbox 0.9.13, sam si ho kompiloval, ale ked spustim aplikaciu pre gnome, napr. gimp, neanimuje sa mi bar priebehu spustania ani ked sa uklada alebo otvara subor, cim to moze byt?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravanie audio CD 11.06.2005 | 20:52
                  transport   Návštevník
                  neanimuju sa ani v KDE, takze fluxboxom to asi nebude
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravanie audio 11.06.2005 | 21:21
                    peter golis   Návštevník
                    novy thread by si mal zalozit na novy problem ktory sa uz nevyriesil. ale asi sa jedna o odmazany subor z grafickej temy gnome ktory ma na starosti dany progress bar. alebo o preklep v jeho definicii. takze zmen temu alebo si danu temu preinstaluj.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravanie au 11.06.2005 | 21:28
                      transport   Návštevník
                      ako sa vola ten balik, lebo ja nemam nainstalovane gnome, iba niektore kniznice
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prehravani 11.06.2005 | 21:58
                        transport   Návštevník
                        no uz som si to vyriesil mal nejaky problem s novsou verziou gtk-qt-engine, nechapem preco, ale na tej starsej to beha.