skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.04.2008 | 14:29
zetko1977   Návštevník
Potrebujem poradiť otázok mám viac kto ako môže nech pomôže. Mám 64 bit verziu mandrivu linux 2008 mám stiahnutú najnovšiu verziu skype 2.0 s podporou videa rpm balík.Neviem ho ale nijako rozbehať pri inštalácii mi hlási:Some requested packages cannot be installed:Skype 2.0.2.3-mdv-586(kvoli neuspokojenému lib QtDBus.so4)Viete mi poradiť čo s tým?

Tiež nemôžem rozbehať flash player a real player 10 inštalačné balíky mám na originál DVD skúšal som stiahnuť aj z netu preruší mi inštaláciu bez udania dôvodu a nenainštaluje mi ich.I keď real player10 mi do menu mandriva pridalo.

A ešte mám podotázku v edícii ubuntu linuxu Gutsy gibbon sa nachádza v menu aplikácia ktorá umožnuje robiť snímky obrazovky.Existuje niečo táké aj pre mandrivu?

Odpoveď môžete písať aj nazdenko.o@zoznam.sk
Za pomoc vopred ďakujem
    • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 13.04.2008 | 14:38
      ---   Návštevník
      na mail ti nikto pisat nebude , na to sa velmi nespoliahaj ,toto je forum
      toto si videl?

      Na robenie screenshotov nefunguje PrintScreen klavesa?
      • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 13.04.2008 | 17:26
        zetko1977   Návštevník
        Kľudne môžete písať odpoveď aj tu na fórum.Chcem nainštalovať Skype.Skype linux mi inštaláciu podmieňuje ďalším množstvom balíkov ako ich získam /kde ich nájdem cez aký nástroj a ako zistím že mám k jeho inštalácii nájdené všetko čo potrebujem? U real playeru10 mi robí to isté.Do menu mandriva mi ho vložilo no keď ho spustím zatvrdne mi celý komp na okraj/amd dual core 64 4200+,128 MB Grafika 2 GB ram, 2kusy 350GB hardisky
        • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 13.04.2008 | 21:22
          Martin   Návštevník
          Ako dlho používaš Linux? Máš už nejaké skúsenosti, alebo ešte len začínaš?

          Máš pridané zdroje softvéru? Závislosti balíčkov pri inštalácii sa riešia pridaním zdrojov.

          Otvor si kontrolné centrum (Nastaviť váš počítač - ako root) a hneď vľavo hore máš správu softvéru. Vojdi do nej, otvor si pridávanie zdrojov a tam si už vyberieš slovenské, české, francúzske, nemecké, japonské, aké len chceš. Postačí tak 10 - 15 zdrojov. A vlez tiež na stránku mandrivalinux.ic.cz a tam máš tiež postup ako si nastaviť dokonca automatické pridávanie zdrojov (aj keď ja osobne som to nikdy neskúšal).
    • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 13.04.2008 | 18:50
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ze si to ty, tak som spravil aj video, ako som nainstaloval skype v Mandrive 2008.0. Ide len o 32bit verziu, ale v 64bit to urcite pojde rovnako, kedze vsetky baliky som videl v repozitari. Video v Xvid (2.6MB)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 13.04.2008 | 23:44
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        Zaujimalo by ma ako si robil to video?
        • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:25
          manhatan   Návštevník
          So systemom mandriva linux som sa zoznámil nedávno, no neviem sa zbaviť pocitu že nič nefunguje tak ako má.Mám ustavičné problémy s uspokojovaním lib....xy je problém zo zdrojmy napíšu mi na fóre podrobný návod postupujem presne podľa neho no aj tak mi skončí mnoho inštalácii buď kôli chýbajúcim balíkom ktore neviem akým spôsobom mám rozbehať.Väčšina návodov ako keby nebola robená pre začiatočníkov.Keď aj niečo rozbehám má to kvantum chýb.Podotýkam že som sa doposiaľ zaoberal ubuntu 7.1.Odradila ma nekompatibilita s ms Office ktorý som nútený kôli štúdiu používať.V mnohých zdrojoch sú chyby.Programy/niektoré/ nebežia tak ako majú Kôli mandrive som si kúpil aj publikáciu v hodnote 900sk no informácie ktoré sú v nej uvedené často nekorešpondujú zo skutočnosťou/mám namysli zdroje umiestnenie balíkov na adresách, postupy inštalácií jednotlivých programov/ Začínam mať pocit že tieto systémy skutočne niesu pre začiatočníkov.A čítajúc tie kvantá problémov so systémom a aplikaciami, asi sa vrátim k starým dobrým woknám ktoré mám legálne a nemám s nimy žiadný problém.Aké sú vaše skúsenosti?Kto mi vie poradiť ako na madrivu?Chcem sa ňou zaoberať a nájsť aj jej dobré stránky.No zdá sa mi moc komplikovaná hlavne vyhľadávanie zdrojov a aplikácií a terminál pre začiatočníka skutočný problém
          • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:32
            Martin   Návštevník
            Napíš odkiaľ si, možno sa nájde niekto, kto sa Ti na to pozrie a usmerní Ťa. Ja frčím rok a pol čisto len na Mandrive, som blbý klikač, ale naučil som sa.
          • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:44
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Na instalaciu vsetkych balikov je jeden program, ktory sa o vsetko stara. Ked je uz nejaky balik zaradeny do oficialnych repozitarov, tak si mozes byt skoro isty, ze su k nemu aj vsetky kniznice. Cize vsetko by sa malo instalovat vyhradne cez spravcu balikov. V mandrive je to konkretne v control centre, manage software (+- nieco take). Tam si uz len vyberies baliky zo zoznamu a das instalovat a system sa postara o vsetko potrebne. Iny sposob instalacie sa neodporuca (hlavne nie taky, aky sa casto pouziva vo windows). Taktiez nie je mudre pouzivat rozne neoverene repozitare. Osobne pouzivam iba oficialne + PLF a zatial som dalsie nepotreboval. Jedine, co v nich nie je, je Skype, ktore aj tak nepouzivam, takze mi to je maximalne jedno. Vygenerovat skript na pridanie repozitarov si mozes napriklad na tejto stranke. K tomu este odporucam manual k urpmi.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:27
        Martin   Návštevník
        Otvoril som si linuxos.sk v Opere a keď som si chcel to video pozrieť a klikol som na ten link, tak mi Opera zamrzla na troch štvrtinách monitora a pomohlo až zmazanie skrytého súboru so všetkými nastaveniami, našťastie sa dala zatvoriť cez Ctrl+Q. To je len taká poznámočka, mimo hlavnej témy tohto príspevku.
        • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:38
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Hmm, to je divne. Je to obycajne avicko v xvide. Ani zvuk to nema.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:53
            Martin   Návštevník
            Opera celkovo mi mrzne, väčšinou iba na pár sekúnd a zasa naskočí, ale ak v nej otvorím azet.sk, zamrzne úplne. A raz som otvoril azet.sk v niečom inom (Konqueror?) a zároveň aj Operu, a zrazu mi počítač zamrzol a zhasol.

            Škoda, ako prehliadač sa mi Opera páči a je rýchla.

            V Konquerore s prednastaveným KMplayerom som to Tvoje video v pohode otvoril. Čo používaš? Recordmydesktop?
        • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 01:44
          manhatan   Návštevník
          Jedná sa mi hlavne o tie balíky a zdroje podľa názvov balíkov je problém určiť ktoré balíky k čomu patria a čo podmieňujú.Nepoznám systém napr. Chcem inštalovať skype 2.0 stiahnem začnem inštalovať a vyhodí mi desať chýbajúcich balíkov ktoré neviem akým spôsobom mám nahodiť cez správcu súborov do počítača tak aby ich system začal akceptovať.Neexistuje spôsob ako zistiť jednoduchým spôsobom ktoré súvisiace balíky musím k danému programu mať.Napr compiz, skype 2.0.Lebo nájdem určitý program ktorý chcem nainštalovať/ rpm mandriva/ a inštaláciu mi temer vždy preruší systém s odôvodnením neuspokojenia lib xy.
          • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 02:34
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Prave o to, aby sa stiahli vsetky potrebne baliky sa ma automaticky postarat spravca balikov. Ak nedokaze samotny spravca stiahnut vsetky potrebne baliky, je problem so zdrojmi. Tie treba pridat a uz by malo ist vsetko same od seba. Vid video ako priklad instalacie skype.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 13:56
              ---   Návštevník
              mal som pred par dnami mdv 2008.1 a skusil som instalovat skype, stiahol som ho z ich stranky a klikol na to (mal som gnome) ,jedine co som zaregistroval bol oznam o nainstalovani , nic som rucne nestahoval ani neinstaloval, ved na to je spravca balikov.
              Mam debian a ubuntu a pre mna je mandriva tiez relativne zlozita. Hlavne pochopit spravu balikov ,preco to casto konci hlaskou ,ze na servery sa ten a ten balik nenachadza , ked to hladam manualne ,tak tam je uz novsia verzia. (update zdrojov v spravcovi nepomaha). Ale to len tak na okraj.
              • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 14:20
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Mne pripada strasne zlozity debian, zato s mandrivou som spokojny. Asi fakt to bude len vec zvyku :)
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 14.04.2008 | 14:36
                  ---   Návštevník
                  to som si donedavna myslel aj ja , mal som par rokov len ubuntu a zdalo sa mi to uz dost pomale ,par ludi tu chvalilo debian , ze sa instaluje len to najnutnejsie a tak som to vyskusal, par problemov bolo ,ale to som mal na zaciatok aj v ubuntu. Napr. najst spravny navod na instalaciu ovladaca na ati grafiku.
    • Re: skype 2.0 flash player a real player10 pre mandrivu 2008CZ 16.04.2008 | 10:06
      l_barbarossa   Návštevník
      musis si pridat zdroje pre 32bit. (v spravcovi balikov si nechaj pridat tzv. distribucne zdroje" a 32bit sa Ti pridaju same). Nasledne ako root mozes skusit instalovat skype z terminalu: urpmi cesta_ku_skype.rpm
      Ak budes neuspesny - a dependencie sa ti nestiahnu automaticky - musis si nainstalovat najprv 32bitovu libqtdbus a potom zopakuj instalaciu skyp-u

      Druha vec je, ze v novej MDV je ako zvukovy server pouzity Pulseaudio - skype udajne zatial neimplementoval pren podporu - takze je dost mozne, ze ti nepojde zvuk -> navody na spojazdnenie najdes v sekcii errata (hlasene chyby) na wiki mandriva