kopirovanie vacsich dat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.04.2008 | 13:20
ryba   Návštevník
Pri kopirovani vacsich dat z jednej particie na druhu mi komp zamrzne a pomoze len tvrdy restart. Mam archlinux, disk rozdeleny na /boot -ext2, / -ext3, /home -ext3, /data -ext3, /hudba -ext3 . Disk je sata. Nevie niekto cim to je. inac vsetko funguje ok. System je rychly.
    • Re: kopirovanie vacsich dat 20.04.2008 | 14:56
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      pozrel si dmesg ci nehlasi vadne sektory?
      • Re: kopirovanie vacsich dat 20.04.2008 | 15:29
        ryba   Návštevník
        dmesg je ok. Inac mrzne mi to aj v konzole. tiez sa to sekne aj ked chcem vytvorit archiv. napr. z 20gb adresara.
        • Re: kopirovanie vacsich dat 20.04.2008 | 15:51
          WlaSaTy   Návštevník
          dmesg pri kopirovani, teda ked sa to ide zaseknut. otazkou je odkial a kam kopirujes.

          skus si dat v terminali prikaz:
          sudo tail -f /var/log/messages
          a kopirovat. mozno mas danu oblast disku odkial alebo kam kopirujes vadnu, mozno je pouzity nespravny kabel, mozno zdroj nestiha, mozno mas jadro ktore neosetruje nestandardne chovanie tvojho radica.

          a mozno len mas nastabene jardo tak aby mal system ovela vyssiu prioritu ako uzivatel a tak pocas kopirovania nemas odozvy.
    • Re: kopirovanie vacsich dat 21.04.2008 | 12:14
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      No, mne sa stavalo v prípade že na disku ktorý bol zaprataný na 30Gb, a obsahoval filmy, teda velko-obsahove subory, som mal malo miesta, tak som celých 30Gb prenášal na druhý disk, alebo aj partíciu na disku. Tiež sa mi stávalo že mi to zmrzlo, ale neskor som zistil, že nešlo u mna o mrznutie aj ked to tak vypadalo....proste som nechal PC tak, len PC pre velky obsah dát nap okírovanie uplne zatuhol ale kopírovať kopíroval..síce som si na to počkal 30minut minimálne...

      Skúšal si nechať PC len tak?
      Close the Windows Open The Source