mint nezobrazi celu obrazovku - treba prist k okraju

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2008 | 20:47
Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
dobry den. linux mint 4.0 daryna som spustil ako live cd, ale obrazovka sa nezobrazuje naraz cela -- treba prist k hornemu okraju aby sa "posunul vyrez". najskor bolo rozlisenie VGA a potom 1024x768 -- stale to iste. nechce sa mi to instalovat, lebo mam pekne vyladene xubuntu. na xubuntu mi pomohlo po zmene monitoru zmenit rozlisenie na realne, ale dobra bezalo aj s 1024x768. moze to byt sirokouhlym monitorom?
You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: mint nezobrazi celu obrazovku - treba prist k okraju 21.04.2008 | 21:10
      Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
      prave som nabootoval kubuntu a tam neni ten problem
      You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
      • Re: mint nezobrazi celu obrazovku - treba prist k okraju 21.04.2008 | 21:18
        WlaSaTy   Návštevník
        no vidis, tak sa pozri na ovladac a ci mas na disku v xorg.conf nieco ako virtual.
    • Re: mint nezobrazi celu obrazovku - treba prist k okraju 22.04.2008 | 00:12
      tatam   Návštevník
      taky isty problem som mal raz s xubuntu, islo o to, ze po restarte xservera sa uz obrazovka obrazovala cela. Tiez som tam mal sirokouhly a posuval sa hore a dole. Podla mna staci poriadne nakonfigurovat xorg a pojde to.
      • Re: mint nezobrazi celu obrazovku - treba prist k okraju 22.04.2008 | 17:22
        Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
        dakujem. nainstalujem to teda.
        You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>