streamtuner

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.04.2008 | 11:50
fero   Návštevník
Prešiel som na ubuntu 8.04.V tejto distribúcii nie sú prehrávače xmms a bmp,ktorými som počúval internetové rádiá z aplikácie streamtuner.Neviem,akým spôsobom určiť streamtuneru,aby vybranú stanicu prehral v inom prehrávači./vlc,exaile.../Ďakujem
    • Re: streamtuner 26.04.2008 | 11:57
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      v nastaveniach.. treba prepisat aplikaciu, ktora je tam nastavena (2x kliknes na jej meno) - namiesto audacious napises VLC - vsade, kde je to potrebne. nemam teraz streamtuner pri sebe, ale ak chces, tak pozdejsie hodim screenshot, ze co a kde..
      • Re: streamtuner 26.04.2008 | 11:58
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        konkretne v edit => preferences
    • Re: streamtuner 26.04.2008 | 12:11
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      servus, tiez ma to nasralo ze tam nieje xmms a poriadne, ale po hodinovom skusani skus toto :

      1. stiahni xmms ZDE vyber si architekturu a tahaj vsetko najnovsie

      2. stiahni balik libglib1.2ldbl_1.2.10-19build1_i386.deb
      3. stiahni balik libgtk1.2_1.2.10-18.1build2_i386.deb
      4. stiahni balik libmikmod2_3.1.11-a-6ubuntu3_i386.deb

      - zabudol som si zapisat v akom poradi ,ale sa mi zda ze ako prve libgtk potom libglib a potom libmikmod a nakoniec xmms ,
      sudo dpkg -i balik

      -ak ti to nepojde korektne tak najprv nahod xmms a uvidis co ti vypise .mne na kubuntu to uz ide ok , kde 3.5.9 , kedze 4ku som skusal asi hodinu a velmi som nechapal :) ,caves
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: streamtuner 26.04.2008 | 12:40
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        netreba hodinu skusat - staci prepisat v streamtuneri prehravac na aplikaciu, ktora vie prehravat pls a m3u (vlc, audacious). vo fedore napriklad je v nastaveniach PRIAMO zmenene xmms na audacious, co je aj logicke, kedze xmms sa uz nevyvyja..
        • Re: streamtuner 26.04.2008 | 12:54
          Avatar lazzio F16  Používateľ
          no hej lenze nejak ten xmms do systemu sa musi dostat nie ? [ ked som mimo povedz ] :)
          -a uz ked si tu , mozes mi poradit pls , ked spustim record v streamtuneri tak mi vybehne na sekundu konzola a nenahrava mi hudbu , v nastaveniach v polozke "record a stream" mam x-terminal-emulator -e streamripper %q , treba to prepisat na konsole aalebo ako ? dikes ;-)
          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
          • Re: streamtuner 26.04.2008 | 13:11
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            hmmm.ked ti vybehne konzola, tak by to malo byt.. samozrejme, v pripade, ze streamripper mas :-)

            co sa tyka xmms, ja som ho zavrhol preto, lebo je to stary prehravac este pre gtk1, nevyvyjany.. preco nepouzit nieco ine, nove?
            • Re: streamtuner 26.04.2008 | 13:28
              Avatar lazzio F16  Používateľ
              ta ja lol :)) ,, jasne ze som ho nemal :)) ,ach , uz ide ok ,dik
              preco nic nove ? no lebo xmms je :

              1. rychly

              2. design ( proste 5x3 cm okno ziadne dalsie voloviny )

              3. potrebujem iba prehrat streamradio + mp3

              jedine co mi chyba ze sa nedockuje do system tray , a musim pouzit kdocker :) a take finty ako ma amarok ze vyhodi taku srandu ked sa zmeni track tak mi velmi netreba aj ked je to pekne no


              ak vies o niecom novom ,rychlom malom daj vediet :)
              $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
              • Re: streamtuner 26.04.2008 | 14:05
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                jasne, ze nic viac nepotrebujes, ale proste je to nevyvyjane.. ako win95.. v podstate to staci (ako spustac programov), ale nikto ho nepouziva.. preco asi?

                audacious, listen, noatun
                • Re: streamtuner 26.04.2008 | 17:05
                  Avatar lazzio F16  Používateľ
                  audacious , to som hladal .dik ;-)
                  $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: streamtuner 26.04.2008 | 13:05
          fero   Návštevník
          Vďaka za rady.Prehrávač zmením /tam kde bol xmms som dal vlc/,ale neprehráva nič.To isté aj s prehrávačom audacious.
          • Re: streamtuner 26.04.2008 | 13:09
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            ale spusti sa prehravac, ktory si nastavil, ked dvojkliknes na nejaku stanicu?

            P.S.: niekedy niektore stanice z menu nejdu.. vypadok a tak podobne.. inac nie je dovod, aby to vlc neprehralo.
          • Re: streamtuner 26.04.2008 | 13:25
            ---   Návštevník
            skus ten audacious pouzit na prehratie lokalnej mp3-ky. A budes na istom ci to vobec prehrava. Inac audacious a streamtuner nie je stastna kombinacia. Mne to blbne pri prepinani stanic ,dlho trva kym sa zacne prehravat a obcas (skor pravidelne) to zblbne uplne , treba audacious natvrdo odpalit.
            • Re: streamtuner 26.04.2008 | 14:33
              fero   Návštevník
              Audacious lokálne mp3-ky prehráva.Po dvojkliku sa audacious zobrazí.Keď je kombinácia streamtuner+audacious zlá voľba,tak doporuč niečo lepšie.
              • Re: streamtuner 26.04.2008 | 14:57
                ---   Návštevník
                nahrada asi len vlc. Ale to mi pripada blbe na prehravanie mp3 a este neviem kde sa tam da nastavit aby sa spustalo len jedno vlc pre prepinani stanic .
                • Re: streamtuner 26.04.2008 | 15:25
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  nastavenia => pokrocile => zaskrtnute pokrocile nastavenia v pravom dolnom rohu => zaskrtnute "povolit len jednu spustenu instanciu programu"
                  • Re: streamtuner 26.04.2008 | 15:32
                    ---   Návštevník
                    dik ,ale ja to tam nemam ,zaskrtnute Pokrocile nastavenia mam a nic... V sekcii Pokrocile nic take nie je.
                    • Re: streamtuner 26.04.2008 | 15:35
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      no ja mam.. asi prisiel cas na prechod k Fedore :-)
                      • Re: streamtuner 26.04.2008 | 15:40
                        ---   Návštevník
                        to hadam nie, to nie je zasadna chyba aby bolo treba radikalne menit system.
                        • Re: streamtuner 26.04.2008 | 15:49
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          ved jasne jasne.. no neviem, kde sa to moze schovavat..