Problem s GTK aplikaciami po upgrade

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.04.2008 | 16:31
Avatar Pali   Používateľ
Upgradoval som Kubuntu 7.10 na 8.04. Vsetko prebehlo bez problemov. System nevykazuje ziadne chyby.
Avsak je tu mensi problem s aplikaciami nepozivajuce KDE ale GTK (napr. Synaptic). Ak spustim takuto aplikaciu cez kdesu (napr. kdesu synaptic), tak tato aplikacia nema nastavenu temu systemom, ale nepeknu defaultnu (ostre hrany, a pod.). Avsak ak spustim normalene pod normalnym pouzivatelom alebo cez sudo, tak ide bez problemov. Kde je problem? Preco je rozdiel pri pouzivani sudo a kdesu?

No hladal som chybu a asi som ju nasiel. Ak spustim synaptic, cez kdesu, tak nema nastavenu premennu GTK2_RC_FILES="$HOME/.gtkrc-2.0-kde", ale ak spustim cez sudo, tak ma. Skusil som najprv spustit kdesu konsole potom napisat do konzoly declare -x GTK2_RC_FILES="$HOME/.gtkrc-2.0-kde" a potom spusti synaptic a pomohlo to. Spustil sa synaptic so spravnou temou.

Dalej som hladal, a nasiel som v subore ~/.kde/env/gtk-qt-engine.rc.sh presne toto nastavenie premennych. Ten subor sa nachadza aj v uzivatelolvi root aj v mojom.

Potom preco sa nespusti ten skript gtk-qt-engine.rc.sh, ked spustim program cez kdesu, aby nastavil spravne gtk aplikacie? Ako mam docielit, aby sa tento skript vykonal pred spustenim danej aplikacie cez kdesu?
    • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 27.04.2008 | 21:28
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      no..
      by som sa prihlasil ako root, a v control panely zmenil temu GTK aplikacii, mozno sa odinstalovala tym upgradom, respektive to zmen niekde v configu...
      pripadne by som prinutil gtk aplikacie pouzivat vyzor KDE...

      kedze sa ale nelognes ako root, tak to musis najst v configoch
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 27.04.2008 | 21:33
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        este jedna vec, pri pouziti Kdesu pustas aplikacie ako root zo vsetkym co k tomu patri (priamo z root priecinka)
        ak pouzijes sudo, mas sice prva roota, ale configy na vyzor napr. si natiahne KDE z $HOME....
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 28.04.2008 | 16:17
        Avatar Pali   Používateľ
        no skusal som aj to ale bez uspechu.

        ako root som sa do x-ka logol nasledovne (dufam ze sa brali nastavenia roota):
        vypol som kdm
        prihlasil som sa na konzole pod spojim uctom
        dal som sudo su
        a nasledne startx
    • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 27.04.2008 | 22:06
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      co kdesudo ?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 28.04.2008 | 16:15
        Avatar Pali   Používateľ
        no ked som dal ls -l /usr/bin/, tak mi vypisalo, ze kdesu je odkaz na kdesudo
        • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 18.05.2008 | 13:18
          Avatar Pali   Používateľ
          no snazil som sa to vseliak nastavit ale este viac som to dokaslal (uz ani neviem ako).
          Uz aj ked dam sudo synaptic, tak uz aj vtedy sa nenacita Qt3 ale sa puzije Raleight. Preco?
          nastavil som to v systemsettings --> appearence --> gtk na QT. Preco sa puziva nieco ine? (nastavil som to aj v uzivatelovi root)
          • Re: Problem s GTK aplikaciami po upgrade 26.05.2008 | 17:47
            Avatar Pali   Používateľ
            takisto vsetci uzivatelia (aj root) maju nastaveny jazyk slovencinu.


            Ale ak pouzijem kdesu, tak dana aplikacia sa spusti v jazyku anglickom. Ako sa to da opravit? (Skusal som kdesu systemsettings --> tam som zvolil slovencinu ale nepomohlo)