how to bluetooth PAN - pls pomoc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.05.2008 | 00:54
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
hmm, chcel by som zdielat siet cez BT... nasiel som na nete navod, ale je pre mna trocha tazky http://bluez.sourceforge.net/contrib/HOWTO-PAN

bodlo by nieco lahsie ( som predsalen zaciatocnik )

a este jedna otazka - pojde to len ubuntu ( linux ) - ubuntu ( linux ) , alebo to pojde zdielat aj na winoch ( primarny pc je ubuntu, ale braskovi som slubil ze mu nahodim hry z win ( pod wine nejdu ) a net... a naco prevrtravat steny ak tu je potencialne ina moznost, ze ? )

vopred dakujem aspon za snahu
    • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 00:58
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      alebo predsalen investovat do AP ? co by ste urobili na mojom mieste ?
      • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 01:46
        WlaSaTy   Návštevník
        Ako rychlo to ma ist, tak ze si cez siet ani mp3 nepustis? BT nie je velmi rychly ale je pouzitelny na urcite veci. Inak, neviem ci BT pojde stabilne cez stenu.


        PS dobry navod, podla neho by to malo byt hrackou len to chce aspon trosku anglictiny.
        • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 02:56
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          Dikes za nazor :) BT cez stenu ide, mam oskusane, ale aj tak predsa len kupim nejake to AP... co tak napr asus wl-500g ?
          • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 04:59
            fantomas   Návštevník
            na ten ucel nieje bt moc dobry, urcite by som isiel do wifi
            • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 15:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano, rychlost BT koresponduje rychlostou bezneho serioveho portu (priblizne uart 16c550). Ak niekomu staci na precitanie novin rychlost podobna ISDN 128Kbps, tak sa s tym oplati zaoberat. Ale to by sme museli zabudnut na hry, prehravanie hudby po sieti alebo nebodaj na pozeranie filmikov cez jutrube a na podobne dnes uz v mestach bezne veci. Mimo miest je situacia asi ina a vzhladom na clenitost terenu sa ajtak uz pouziva bezdrotova technologia :)

              PS.: ak by som mal pred sebou rovnaku otazku, tak by som isiel do BT. Aspon zacas kym budem mat moznost toho routeru a hlavne by som sa nieco nove aj naucil. Skoda ze nemam BT lizatko. Ale elektrika ktoru zhltne pocitac je ovela viacej ako to co zhltne router.
          • Re: how to bluetooth PAN - pls pomoc 10.05.2008 | 06:03
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Asus WL-500gP odporucam, je to super routrik.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity