vnstat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.05.2008 | 14:22
Avatar adam.valcek   Používateľ
Zdravím, vedel by mi niekto povedať, či je možné vnstat natstaviť tak aby meral len dáta prenesené do internetu, a teda nie všetky dáta prenesené cez dané rozhranie. Mám lokálnu sieť doma ale i FUPko na internete. Pokúšal som sa rozbehnúť ipac-ng, ale márne. Mám Ubuntu 8.04. ĎAKUJEM.
    • Re: vnstat 13.05.2008 | 20:07
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      ak zadas prikaz vnstat ukaze ti tabulku. V hlavicke najdes, co hladas.
    • Re: vnstat 14.05.2008 | 15:07
      Avatar adam.valcek   Používateľ
      ath0

      received: 56.25 MB (96.6%)
      transmitted: 2.03 MB (3.4%)
      total: 58.28 MB

      rx | tx | total
      -----------------------+------------+-----------
      today 56.25 MB | 2.03 MB | 58.28 MB
      -----------------------+------------+-----------
      estimated 102 MB | 3 MB | 105 MB

      toto je tabulka, ale nevidim ze by tu boli data len do internetu...
      • Re: vnstat 14.05.2008 | 18:42
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        transmit v anglictine znamena okrem ineho zaslat, poslat.Su to data smerujuce VON - cize od teba.
        receive - prijat - prijate data - Smerujuce ku tebe...
        a total hovori asi same za seba. Je to sucet poslanych a prijatych pre dane sietove rozhranie - v tvojom pripade ath0 ako vidim.
        Ak chces viacej info (statistiky,..) pozri si man vnstat alebo vnstat --help.
        • Re: vnstat 14.05.2008 | 18:51
          Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
          z toho vypisu nevidi kolko dat odosle do internetu ale data do internetu spolu s datami do lokalnej siete a on chce vediet kolko posle LEN do inetu
        • Re: vnstat 14.05.2008 | 19:03
          Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
          googlil som ale vnstat zrejme ukaze len celkovy tok dat kazdym smerom pre jedno rozhranie, cize z toho neuvidis kolko slo do inetu a nema k tomu ani ziadne extra prepinace, skus pohladat nieco ine alebo sa pozri do Systemoveho monitora tam ti to tusim zobrazi oddelene
          • Re: vnstat 14.05.2008 | 19:27
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            aha...
            myslim, ze gnome-system-monitor to umoznuje - Historia siete. Po restarte sa vynuluje. Neviem ako to chce monitorovat (za den, mesiac??)....
            • Re: vnstat 14.05.2008 | 23:38
              Avatar adam.valcek   Používateľ
              pomohlo by mesačné monitorovanie:)snaď niečo nájdem...a skúsim sa pohrať ešte s tým ipac-ng