najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.05.2008 | 21:40
Avatar m4rtin.m   Používateľ
Urcite viaceri pouzivaju flash player od Adobe...

Mal som najnovsiu verziu 9,0,124,0 . Nebol som s nou spokojny lebo zvuk na youtube stale sekal a prehliadac (Firefox 3 beta) zamrzal.

Teraz mam 9,0,48,0 .. Zvuk seka ovela menej, celkom spokojnost

Tiez mate problemy z flashom? Aku verziu odporucate?
    • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 16.05.2008 | 22:26
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      hmm, neviem ci je problem vo flashi...
      pouzivam .48 v opere a .124 vo FF 2.
      obidva bez problemov (nepocitam problem opery ze po prepnuti tabu niekedy zmizne flash, aj ked v pozadi hra dalej)..takze neviem
      skor by som hladal problem niekde inde
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 16.05.2008 | 23:18
      Martin   Návštevník
      Veci sa podľa mňa majú tak, že vo Windóze je osobitne flash a osobitne shockwave, aspoň tak to je na stránkach Adobe, zatiaľ čo v Linuxe je to všetko strčené do flash-pluginu a problémy spôsobuje skôr to shockwave. Ale možno sa mýlim.

      Pokiaľ ide o verziu flashu, tak tiež sa mi osvedčila max. 9.0.48.0, všetky vyššie (115, 124) spôsobujú, že keď použijem ako prehliadač Konqueror, tak zakaždým, keď sa zobrazí stránka s nejakým flashom (alebo shockwave???), tak vyskočí chybové hlásenie, že padla aplikácia nspluginviewer. A keď to vyskočí 10-krát za minútu, tak to je otrava. Zato keď si chce niekto pozrieť na www.joj.sk info o seriáli Panelák, tak potrebuje najnovšiu verziu, 9.0.48.0 už na to nestačí. Ale to je zatiaľ jediná stránka, o ktorej viem, že nutne vyžaduje najnovší flash.
      MDV 2008
      • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 17.05.2008 | 00:10
        Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
        tiez mam z toho uz nervy. nainstaloval som flash, nefungoval zvuk na youtube. skusil som gnash a tam neslo nic, tak som sa vratil k flashu a po dalsom restarte som opat bez zvuku. myslim ze v Adobe maju na com este pracovat... prehliadac je FF3
        • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 17.05.2008 | 00:13
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          mne flash vytazuje jedno jadro na 100% (kubuntu/amd64/1.66Ghz Core2Duo) a zere cca 350 MB RAM (z 2GB), ale ide bez sekania... si pripadam, ze kvoli sprostej reklame clovek musi mat dualcore...
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 17.05.2008 | 00:58
            Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
            tak toto sa mi stava len na windowsoch a mac osx. Na lnx ani nie, ale mam podozrenie ze to "kroti" FF3, inak by to bolo asi tiez aj na nom nenazrane
    • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 00:26
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      to sekanie zvuku sa prejavuje akoby DJ scratchoval platnu.. prehrava sa viackrat ta ista slabika alebo zvuk.
      tu sa da zistit aku verziu libflashplayer.so pouzivate

      niekde na nete som dokonca vyhrabal 7.0.25.0 :-) zvuk isiel dost dobre no miestami padal browser. takze stale zostavam na 9,0,48

      • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 04:45
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        pastni plz konkretny link na stranku kde ti to preskakuje, nech to checknem bo sa mi to cele nejak nezda....
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 11:10
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          www.youtube.com

          to sekanie sa prejavuje hlavne na najnovsom flashi + prehliadacoch firefox 3 beta alebo firefox 2.0.0.14

          otvor si jedno video a potom skus v druhom okne len tak surfovat. vtedy to seka

    • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 10:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Nemám flash. Považujem ho za zbytočnosť ktorá na webe nemá čo hľadať. Celkovo považujem za zlé takto znemožňovať prístup k informáciám pre ľudí, ktorí nechcú alebo dokonca nemôžu mať nejaký uzavretý plugin od istej spoločnosti, ktorá nie je ani schopná ho skompilovať to pre amd64. Celkovo takéto pluginy ako JavaFX, flash ... nemajú fakt na webe čo robiť. S tagom <video> bude komu na čo niečo ako flash?
      • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 11:19
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        zmenil by si nazor keby dokoncili gnash?
        • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 11:39
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Nie, v žiadnom prípade. Mám rád čistý web kde nie sú veci ktoré tam podľa mňa nepatria. Interaktívne prvky sa napríklad dajú bez väčších problémov integrovať do webu pomocou ajaxu. Samozrejme s ajaxom by som nepreháňal, ajax by mal slúžiť hlavne na veci ako chat, prípadne nepodstatné drobnosti (napr. anketa) kde nie je nutné reloadovať celú stránku. K statickým prvkom by mal mať podľa mňa prístup kažký kto má akýkoľvek prehliadač schopný zobraziť xhtml. Kedysi som mal problémy s X a občas som potreboval informácie bez toho aby som naštartoval X. Vtedy by ma asi fakt naštvalo, keby bolo fórum vo flashi. Fakt ma už štvú weby ktoré si človek nepozrie bez týchto sračiek ...

          Flash je zlo ktoré treba spolu s microsoftom vyhubiť. Akákoľvek nie otvorená technológia tu fakt nemá čo robiť!

          • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 13:11
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ty vole, chat cez http... co dodat, dobra blbost
            Debian. apt-get into it…
          • Re: najlepsia verzia flashu ktora nepada a neseka? 18.05.2008 | 14:18
            Avatar srigi   Používateľ
            Kazdopadne streamovane video dnes nejde inak vyrobit. Dufam, ze aspon nespochybnujes prinos streamovaneho videa.