gentoo 2008

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.05.2008 | 11:17
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Neviete kedy ma vyjst? Nikde sa to neviem docitat, Betu skusat nechcem a 2007 mi pride stare ( gentoo chcem nahodit na nb )
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 13:04
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      tak myslim, ze toto by zaujimalo niekolko tisicok ludi vratane mna - zatial pouzivam betu a nezaznamenal som ziaden problem.
      • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 13:17
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ok, dnes idem na betu, len mi to musi rozpoznat ethernet na nb - budem instalovat z minimal CD a to nieje prave naidelanejsia volba, instalovat to bez netu, sice sa to da ( previedol som tak cca 3-4 instalacie ) ale je to narocne na cas + musim mat komponenty ktore budem potrebovat stiahnute na flash disku. Snad to rozpozna..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 13:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty, prosim ta. Co to je beta verzia gentoo? Pokial viem, tak gentoo ma stabilnu vetvu a testovaciu vetvu (~ARCH). Beta je len informacia ohladne buildu CD ktory zaujima len ludi co chcu graficku instalaciu a ta nie je na MiniCD ale na LiveCD s grafikou.
          • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 13:48
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Viem, uz mi to bolo vysvetlene
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 16:52
              WlaSaTy   Návštevník
              Pohoda. Gentoo nema freeze point tak ako ostatne distribucie ale priebezny update, to vela ludi pomyli. dokonca aj s nazvom buildu.

              PS.: Ja pouzivam testovaciu verziu (~PPC a ~X86, na ~ARM sa len chystam) a som spokojny.
        • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 14:42
          Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
          sietovka bola problemova na Gentoo malokedy a to mam par desiatok instalacii z sebou :) Dokonca sa mi stalo ze minimalCD naslo sietovku alebo diskovy radic s ktorym si ani fullCD neporadilo (a to som myslel ze kernel je identicky)...
          • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 17:02
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            sietovka na notebooku? Pred tym nez som nainstaloval system ju rozpoznava vacsinou? Mne ju teda verzia 2007 nerozpoznala..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 17:57
              Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
              preboha co to mas za exoticky kus?
              • Re: gentoo 2008 19.05.2008 | 18:32
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Ani nie, ziaden exoticky kus.. hp compaq 6720s kubuntu mi tu rozpozna vsetko. Ale to ze mi minimal CD neberie sietovku som myslel tak, ze ked ho bootnem tak sietovka nechafa, on celkovo je to minimal CD dost orezane.. po nainstalovani mi sietovka facha, horsie to bolo s tou wifi ( ktoru som rozbehal, ale musel som ju pustat len cez konzolu )
                Ako je to s modulmi ako napriklad moduly pre ndiswrapper bcm43xx ? daju sa taktiez zaviest v gentoo ako sa daju zaviest v ubuntu?
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: gentoo 2008 20.05.2008 | 10:27
                  Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
                  pokial si ich skompilujes ako moduly tak ich mozes zaviest, ja vacsinou davam vsetko priamo do jadra - davnejsie mi pomohol tento navod
                • Re: gentoo 2008 20.05.2008 | 10:31
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  No gentoo nemusíš inštalovať z gentoo minimal cd. Inštalovať sa dá pohodlne aj z inej distribúcie (ja som konkrétne inštaloval z mandrake). Takže nie je problém zobrať live distribúciu ktorá vie rozpoznať sieťovku a inštalovať z nej.
                  • Re: gentoo 2008 20.05.2008 | 11:04
                    Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
                    to je tiz pravda chrootnut sa tam vies od vsadial