KDE4 v openSUSE 11.0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2008 | 19:09
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Zdravím. Mám momentálne nainštalovanu distrib. openSUSE 11.0beta3 s KDE4 z Live CD média. Nejako sa mi nechce hľadať na nete tak sa pýtam tu na. Nevie niekto (nejaký suse fan) či verzia 11.0, ktorá onedlho výjde bude obsahovať už Release KDE4.1 ?

Ďakujem.
    • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 22.05.2008 | 20:36
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      asi ano, ale zda sa mi, ze 11-ka bude strasny prepadak...teraz je to v takom stave ze radsej vyhodit cez okno. A co sa tyka detekcie hw a driverov tak..hmm..mno...male zlepsenie. Namiesto grafickeho spracovania by mohli uz konecne zacat pracovat aj na detekcii hw a spravnej funkcnosti jednak grafickeho prostredia [tym myslim hlavne kde 4 ktore je charakteristicke pre toto distro] a aj driverov a zjednodusenia ovladania. Nie vsetky BFU sa vedia hned odrazu orientovat v neprehladnych nastaveniach suse...
      • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 12:00
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        No v tomto ti musim trochu oponovat, i keď súhlasím, že viac sa majú venovať inej veci ako grafickej stránke, ktorá myslím je jedna z najdokonalejších i vďaka Yastu, či konfigurovateľných nástrojov.

        Práve oponujem tým o HW. Mne po dlhom čase našlo a správne určilo a samo rozchodilo USB kábel OTI usb2serial priradilo modul, čo doteraz nespravilo ani iné jadro, ani iná distribúcia. A nevravím len o tomto hw. A taktiež oponujem i v tom že by sa niekto kto chce nevedel orientovať v priehľadných nastaveniach suse narozdiel od iných distier.

        Nechcem tu nejak vyzdvihovať oSuSE, i keď patrí medzi moje naj distrá, ale v každom prípade OSuSE je na naj ceste byť tým ktorý môže priamo konkurovať iným OS. Bez flame.

        Odpoveď na predchádzajúci topic, je áno KDE4,1 bude v stabilnej vetve OpenSuSE 11

        + 1) ked zmensim panel, tak sa K menu nezmensi... teda vidno napriklad polovicu toho K-cka
        2)nie je mozne presuvat ikonky tak akoze na urovni a aby som to pochopil dokonca aj ja
        3) nie je mozne dat pri normalnych rozmeroch viac spustenych programov nad seba...
        Blbosť
        Close the Windows Open The Source
        • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 19:20
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no necham sa prekvapit. Aj ked neznasam zle prekvapenia, suse ma dostalo svojou robustnostou. V 10.3-ke som musel pouzit vela hackov aby mi bezali niektore fcie na notasi, som zvedavi ako to pojde v 11-ke.
    • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 22.05.2008 | 21:28
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mám taký pocit, že KDE4.1 nebude do vydania openSUSE 11.0 hotové. Tak či tak nepovažujem za moc šťastné dať ako primárne prostredie neodladené a čo je horšie ani nie poriadne dokončené KDE4.
      • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 01:02
        skywaker   Návštevník
        http://www.abclinuxu.cz/desktopy/skywaker-20080522

        Takto to asi vyzera
        • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 01:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          na KDE4 ma hnevaju 6 veci - ohladne panelu

          1) ked zmensim panel, tak sa K menu nezmensi... teda vidno napriklad polovicu toho K-cka
          2)nie je mozne presuvat ikonky tak akoze na urovni a aby som to pochopil dokonca aj ja
          3) nie je mozne dat pri normalnych rozmeroch viac spustenych programov nad seba...
          • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 13:55
            skywaker   Návštevník
            takže mám problém s TV kartou v tomto SUSE 11.0beta3

            doteraz som používal mplayer ale chcel by som skúsiť kdetv

            Vypisuje mi ale toto:

            Unable to grab video.
            Video display is not possible with the current plugin configuration. Try playing with the configuration options of the V4L2 plugin.


            a taktiež v konzole spustam sox koli presmerovaniu zvuku...

            sox soxio: Can't open input file `/dev/dsp1': Invalid argument


            TV karta je AVer TV
            Go 007+ fm
            • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 14:16
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              doteraz som používal mplayer ale chcel by som skúsiť kdetv //Ale v mlpayeri ti stále ide?


              a taktiež v konzole spustam sox koli presmerovaniu zvuku... //Takto? sox -t ossdsp -w -c2 -r 32000 /dev/dsp1 -t ossdsp /dev/dsp


              A Try playing with the configuration options of the V4L2 plugin. si skúsil?


              Ešte ma napadol reload modulov...:-/ ale to už neviem isto či zaberie
              Close the Windows Open The Source
              • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 15:09
                skywaker   Návštevník
                asi si nain3talujem mplayer... zatial som pouzival mplayer v Zenwalkovi ale asi 3 dni experimentujem so suse.
                • Re: KDE4 v openSUSE 11.0 23.05.2008 | 15:31
                  skywaker   Návštevník
                  Takže už to funguje stačilo prepisať dsp1 na /dev/dsp2 a ide zvuk... tv sledujem v mplayeri.