Kodeky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 20:10
Muff   Návštevník
Cavte pls neviete napisat niekto zoznam ake kniznice treba nainstalovat aby mi isli prehravat Videa, DVD, Mp3, ??? pouzivam ubuntu 8.04 hladal som to na nete ale nic moc.... a este by som chcel vediet preco mam vsetky filmy kockate ? Mam film v HD kvalite pod win krasne cisty obraz a v linuxe kockaty jak hovado. Tiez este po vlozeni DVD sa mi spusti automaticky totem ale nefunguje filmove DVD menu. Ked to pustim po castiach tak ten film seka.
    • Re: Kodeky 24.05.2008 | 21:17
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      1. pridaj si repozitare medibuntu a nainstaluj w32codec, libdvdcss2 (nazvy mozu byt trochu ine)
      2.na dvd odporucam kaffeine
      3.kodeky : otvor pridat a odobrat programy nainstaluj
      a)vsetky kodeky co najde po zadani : gstreamer
      b)ubuntu restricted extras alebo tak
      c)kodeky ktore najde po zadani codec
      4.mozes otvorit synaptic a zadat codec a nainstalovat si nieco
      5.asi bude treba mat aj funkcny ovladac na graficku kartu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Kodeky 24.05.2008 | 21:28
        muff   Návštevník
        1) to uz mam pridane
        2-4 akurat sa na tom pracuje
        5) ovladac je funkcny direct rendering yes takze by mal bezat v poho
        • Re: Kodeky 24.05.2008 | 21:31
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja vzdy urobim to co som popisal a este sa mi nestalo ze by som nieco neprehral, potom je to uz vecou nastavenia programov

          este mozem odporucit mplayer(celkom dobre moznosti nastavenia + kvalitny prehravac) ale je skor pre KDE takze sa stiahne kopa kniznic
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Kodeky 24.05.2008 | 21:38
            Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
            >ale je skor pre KDE

            mplayer nepouziva _ziadne_ kde a ani qt kniznice. Ked uz tak, gmplayer na GUI pouziva gtk-1.2.x alebo gtk-2.x.y ( zalezi od kompilacie )
            • Re: Kodeky 24.05.2008 | 22:59
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              no ja sa v tomto nevyznam ale ked nainstalujem mplayer cez pridat a odobrat programy tak nainstaluje aj kopu kniznic rovnako ako ammarok

              teda snad, mozem sa aj mylit, uz asi rok som to nerobil
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Kodeky 24.05.2008 | 23:47
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                existuje kmplayer, ktory toto samozrejme moze robit, ten je pre KDE. ale normalny asi nie. teda neviem, ako je kompilovany v ubuntu, ci s GUI alebo nie, na com to GUI zavisi a tak podobne. uz som davno nekompiloval mplayer.
      • Re: Kodeky 25.05.2008 | 11:17
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Nechápem, prečo mu odporúčaš nahadzovať Kaffeine, však aj Totem je ako Kaffeine frontend závislý na kodekoch a je určený primárne pre GNOME.
        • Re: Kodeky 25.05.2008 | 16:06
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          odporucil som mu kaffeine lebo mne teda totem vobec nevyhovuje a kaffeine mi podporuje aj DVB (obcas) a nikdy som s nim nemal problemy prehrat DVD s mneu bez mneu pretacat a robit presne to co potrebujem
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Kodeky 25.05.2008 | 11:20
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Pozri si tento link, možno to pomôže aj pre Hardy, pravdepodobne bude stačiť prepísať repozitáre na hardy.