otrasna tlac do pdf

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2008 | 21:24
ixso   Návštevník
helfnite, prosim - mam suse 10.2 a pre beznu pisomnu komunikaciu potrebujem obcas exportnut cosi do pdf-ka. problemik je v tom, ze pre odlahcenost preferujem koffice pred ooffice - ooffice mi robi korektny vystup do pdf, koffice vsak ani za nic - nejak cudne skaluje medzery medzi znakmi a obcas su pismena nalepene na sebe, obcas sa medzi nimi vytvoria same od seba znacne medzery. neradte, prosim, kile - ten pouzivam pre narocnejsie vystupy (aj do pdf) - ide mi v tomto momente len o koffice. kedze koffice nema priamy export do pdf, riesim to tlacou (do pdf) cez
unix lpd print system - zrejme tam bude pes zakopany, ale kedze nemam tlaciaren, nechcem mat zbytocne stale nabehnuty komplet print system (cups, ci co to je...) vopred vdaka
    • Re: otrasna tlac do pdf 24.05.2008 | 23:16
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Presne aky font pouzivas?
      • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 12:11
        ixso   Návštevník
        vyberam z default nainstalovanych - ale je to nezavisle na fonte (testoval som)

        nechal som si v runleveli default startovat cups a slape to cez neho ok (jeden daemon nevyse
        ma nezabije) - inak sa mi to nepodarilo vyriesit
        • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 12:45
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          KDE má priamo tlač do pdf bez nutnosti mať naštartovaný cups. Možno bez cups by to išlo lepšie.
        • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 15:38
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          No skoda ze si nenapisal aky presne font tam je pouzity, lebo to co ti popisujes vyzera ze ten font nema kerning, ak je to font "EverybodyCanCreateFreeFont.ttf" tak by som sa nedivil. Skus este raz vypnut ten cups a pouzi nejaky Microsoftacky font.
          • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 17:21
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
            omfg!!!! zas sa ozval pan microsoftakcozozralvsetkumudrostsveta. ked mu to nejde s linuxovymi fontmi tak to nepojde ani s microsoftackymi, ci mi chces povedat, ze microsoft ma najkvalitnejsie fonty na svete? nezavadzaj na tomto fore demagogiu.
            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 19:27
              pepe   Návštevník
              No, vyzera to, ze Microsoft ma skutocne najkvalitnejsie fonty na svete. Fonty v Linuxe su fakt otrasne.

              • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 19:38
                WlaSaTy   Návštevník
                Tvoj uhol pohladu by som chcel mat, ty robis v typografii?

                Fonty maju spolocne s OS jedno velke nic. Pokial si myslel fonty distribuovane v ramci Linuxovej distribucie, tak skus pohladat. Odporucam pomocou cennika a tabulky vlastnosti.

                PS.: Ajtak mi pripada povodna otazka tak, ze sa pouzil substituovany font pricom metrika ostala pre povodny. Toto sa obvykle obchadza zakompilovanim fontov do vyslednej tlacovej ulohy (alebo aj PDF). Ale k tomu sa vyjadrit nemozeme. Chybaju priklady takze sa bavime okolo dohadu ze nieco asi nefunguje.
              • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 22:45
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                napriklad nimbus roman 9pt pouzivam uz vyse dvoch rokov na preklady manualov, ktore sa tlacia priamo z mojho pdf exportu a pridavaju sa ku strojom ktorych cena sa pohybuje v rozmedzi 2 000 - 2 000 000 sk a zatial sa nikto nestazoval na kvalitu fontov. Dovolim si tvrdit ze niektore (chap nie vsetky) fonty dodavane v linuxovych distrach vysoko predcia fonty dodavane s ms windowns.
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 21:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mohli by sme vidieť výstup nech vieme presnejšie o čo ide?
      • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 23:40
        ixso   Návštevník
        nemam to kam umiestnit, takze asi neukazem...

        este k Tvojej predoslej reakcii - praveze povodne som to chcel robit (a robil) bez startovania cups
        cez Generic UNIX LPD Print System (ponuka v KWorde), ale vysledok bol otrasny pri vsetkych
        skusanych fontoch - aj pri 'Mono' fontoch - tam sice uz horizontalne odstupy znakov boli ako-tak
        v poriadku, ale stale to lietalo vertikalne... (+- par bodov na znak)

        v predoslych ditribuciach mi to spominanym sposobom fungovalo ok (t.j. cez unix lpd), tu to budem musiet generovat cez cups (nezblaznim sa koli tomu...)

        vdaka za reakcie
        • Re: otrasna tlac do pdf 26.05.2008 | 01:46
          WlaSaTy   Návštevník
          to je skoda ze to nemas kam dat. ale preco aj?
    • Re: otrasna tlac do pdf 25.05.2008 | 21:45
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ešte taká drobnosť, najlepšie v pdf generovanom kword-om vyzerajú type 1 fonty (nimbus, urw ... vo vytlačenej forme sa mi najviac páči URW Bookman L).
    • Re: otrasna tlac do pdf 31.05.2008 | 00:38
      ixso   Návštevník
      prave sa (mi) to podarilo - metoda slepe kura a jeho zrnko - mal som v runleveli spusteny cups a tlacil som parkrat cez neho, a pred chvilou som OMYLOM odklepol tlac do pdf cez Generic UNIX LPD Print System (default) a ono to zrazu tlaci ok - aj po vypnuti cups v runleveli - asi sa spustenim tlace cez cups zmenili nejake nastavenia, ktore zostali aktualne aj po jeho vypnuti