rpm baličky a iné

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2008 | 14:00
Mand   Návštevník
Môžete mi poradiť?Nejdú mi spustiť rpm balíčky.Stiahnem niečo z netu dam inštalovať a...nič.Tak isto mi nechce ísť funkcia inštalovať a odobrať sofware.opýta sa ma na heslo,zadám ho,chvílku načítava a konec.Nič nenabehne.Nemôže to nejako spolu súvisieť.Ešte sa chcem opýtať na rozlíšenie monitora.Nastavím si 1280*1024,dám uložiť do etc/x11/xorg.conf.Pri ďalšom spustení PC mi ale nabehne rozlíšenie 640*480.Mám GeForce MX2.Mám Mandrivu spolu s win XP na jednom HDD.
    • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 14:17
      Avatar hangar_18   Používateľ
      nemam skusenosti s mandrivou ale mal som podobny problem s rozlisenim monitora s ubuntu:
      konfiguraciou xservra sa to da nastavit ez terminal 'sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg'
      nabehne ti take konfiguracne menu, tam sa dostanes po chvilke k rozliseniam, vyber iba to jedno ktore potrebujes ostatne odznac..
      je tam este vela nastaveni, mozno sa zidu ak nie tak jednoducho bez nastavovania odenteruj dalej..po restatre by malo naskocit uz normalne.. :)
      • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 14:18
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        skoda ze mandriva neni ubunut. dpkg-reconfigure mu tam urcite nepojde. pozrel by som sa po nejakom control centre v mandrive. urcite tam daco bude.
        • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 14:20
          Avatar hangar_18   Používateľ
          hovorim ze nemam s nou skusenost zatial :D
          • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 14:25
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            a ja som ta len opravil ;)
            • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 14:29
              Avatar hangar_18   Používateľ
              dik :)
    • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 15:15
      Martin   Návštevník
      To netreba sťahovať a ukladať do priečinkov, treba to inštalovať priamo z netu.
      • Re: rpm baličky a iné 25.05.2008 | 21:52
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        kem mu nejde nic tak asi to toto zmenu nespravi... ja by som radil format toto je velmi dolezita vec na to aby s nou boli problemy... inac update je na tom ako?
    • Re: rpm baličky a iné 26.05.2008 | 14:59
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      "Môžete mi poradiť? Nejdú mi spustiť rpm balíčky."

      To je v poriadku. RPM baliky nie su spustatelne subory.

      Stiahnem niečo z netu dam inštalovať a...nič.
      rpm -Uhv subor.rpm
      ale spravne riešenie je spustit ako root
      urpmi meno_balika
      "Tak isto mi nechce ísť funkcia inštalovať a odobrať sofware.opýta sa ma na heslo,zadám ho,chvílku načítava a konec."

      A zadal si spravne heslo? Naloguj sa v terminali ako
      root

      su
      a potom spustaj prikazy ako urpmi resp. prikaz na spustenie control centra. Nepama:tam si ho z hlavy.

      Nastavím si 1280*1024,dám uložiť do etc/x11/xorg.conf.Pri ďalšom spustení PC mi ale nabehne rozlíšenie 640*480.

      Skopiruj sem obsah /etc/x11/xorg.conf po tom, co ti to nabehne v 640x480 nech vidime, co je zle. Skusal si to nastavit cez drakx?

      Only man who sells empty boxes is the undertaker.