.-*+@ atd.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.05.2008 | 02:49
shade   Návštevník
Zdravim, kde najdem kompletny zoznam (s vyznamom) prefixov suborov?
    • Re: .-*+@ atd. 26.05.2008 | 19:17
      Opin Dog   Návštevník
      na WEBe predsa ;-)




    • Re: .-*+@ atd. 26.05.2008 | 19:20
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      prefixy suborov?

      ja viem iba ze bodka znamena skryty.. nikdy som nepocul ze by sa pouzivali aj ine prefixy
      • Re: .-*+@ atd. 26.05.2008 | 20:25
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Ani nie su. Ale on asi mysli, co to znamena vo vypise ls alebo v mc, alebo v nieco podobnom.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: .-*+@ atd. 27.05.2008 | 14:12
          shade   Návštevník
          Ano zle som sa vyjadril, presne tie som myslel. V LS(1) sa volaju "indicators"(*/=>@|). Neskor som v LS(1P) nasiel:

          "Write a slash ( '/' ) immediately after each pathname that is a directory, an asterisk ( '*' ) after each that is executable, a vertical bar ( '|' ) after each that is a FIFO, and an at sign ( '@' ) after each that is a symbolic link. For other file types, other symbols may be written."
          "=" by podla Konqueroru mal byt socket, ">" som zatial nenasiel.
          Su este nejake dalsie?
          MC pouziva minimalne este "+" - zariadenie(?) a "-" - znakove zariadenie(?).
          Existuje k tejto problematike nejaka dokumentacia?
      • Re: .-*+@ atd. 26.05.2008 | 20:29
        WlaSaTy   Návštevník
        zrejme myslel pripony a nie predpony. v linuxe je to /etc/./mime.types kre graficke aplikacie, nieco je v /usr/share/misc/file/magic pre nastroj file a nieco je na webe http://filext.com/.

        Ale predpony/preffixy? to je este vecsia blbost ako pripony/extensions. Typ suboru neurcuje jeho pripona ale obsah. To iste suvisi aj s preffixami.