Mplayer - spustenie programu a filmu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.07.2005 | 14:38
...   Návštevník
Dobry den, Mam dve otazky: Stiahol som, nainstaloval som mplayer(presnejsie: su,./configure,make,make install) Potreboval by som vediet kde tento program sa mi nainstaloval a AKO ho mam pridat do roletoveho menu aby som ho spustal cez to(jednoducho chcem ho mat v:Menu-multimedia-video-mplayer. Druha otazkka: Kedze asi kazdy mi tu bude pisat ze nech to pustam cez konzolu a aj film, tak v poriadku napiste mi prodim ako spustim film ktory je na CD-cku ulozeny v adresari prikaz: mplayer nazov filmu(toto funguje iba ked som priamo v adrsari, vo vnutri) Chcem vediet spustat film ked som na ploche a film je na cd doslo mi ze mu musim napisat celu cestu k suboru ale nejak tomu nerozumie ked mu napisem: mplayer file:/mnt/cdrom/film o filme/1.avi Rozumie NAZVU adresara ktory je napisany s medzerami ,alebo sa musi dodrziavat nejake pravidlo? Dakujem
    • Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 13:52
      balda   Návštevník
      Ohledne menu asi zalezi na distribuci kterou mate, napr. mandrake ma munudrake... musite to napsat ../film\ o\ filme/1.avi Ale uprimne neni jednodussi pouzivat napr mc a klepnout enter na ten soubor???
    • Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 13:57
      dobinko   Návštevník
      Mohol si si skompilovať mplayer s podporou GUI ./configure --enable-gui prikaz pre spustenie potom je gmplayer Doporučím ti z toho CD takto: medzery: skus ked budes zadavat cestu, autodoplnovanie teda tlacitko Tabulator : za /mnt/cdrom/ dopis tomu prve dve pismena /mnt/cdrom/fi a stlac tabulator a budes tam mat napisany film presne. potom uz len enter.
      • Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:04
        peter golis   Návštevník
        alebo dat nazov suboru do uvodzoviek. inac to bude hladat 3 filmy: /tmp/film o filme.avi argumenty predavane programu sa oddeluju medzerou. takze mplayer alebo hociaky iny program dostane tri argumenty namiesto jedneho. toto sa da obist dvoma sposobmi. uzavriet argument do uvodzoviek alebo zrusit specialnu hodnotu medzery pomocou spetneho lomitka ako uz bolo povedane. ;-)
    • Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:12
      ...   Návštevník
      Este na tu prvu otazku keby bola odpoved inac to duhe som vyskusal a funguje to, takze dik vsetkym zucastnením. V pripade ze by som chcel mplayer s tim grafickym rozhranim GUI mam najprv ten povodny odinstalovat, ak ano, tak ako? Ako sa odinstaluju programy vobec vseobecne
      • Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:18
        dobinko   Návštevník
        Nemusíš mplayer odinštalovať ak chceš nanovo skompilovať mplayer g podporou gui. Príklad môjho postupu pri kompilovaní mplayer s GUI ./configure --enable-gui --enable-menu --language=sk make make install Nezabudni že musíš si stiahnuť fonty a skiny a dat ich do príslušných adresárov - Font /usr/local/share/mplayer/font -------- Skiny hlavný v default-tam daj jeden skin ktorý bude štandartný. /usr/local/share/mplayer/Skin/default
        • Re: Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:20
          dobinko   Návštevník
          Možno trepnem kravinu na prvú otázku ja by som potreboval vedieť tvoju Distribúciu, ale pokial máš Mandrake či Mandrivu, tak príkaz menudrake
      • Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:18
        peter golis   Návštevník
        nainstalovalo sa to tam, kde to malo zadany preffix. ten je v tomto pripade standardne /usr/local a tam su bin/ sbin/ etc/ ... ostatne videl si to ked si dal make install. ak si ovsem nespustal configure s parametrom --preffix=/opt/mplayer alebo /usr alebo / alebo ...
    • Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:34
      Matto   Návštevník
      A nevie prosim vas niekto ako rozbehat titulky? vzdy mi blbne diakritika(vo vsetkych prehravacoch co som skusal)
      • Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 14:56
        dobinko   Návštevník
        Ja si v Kaffeine nastavujem kodovanie cp1250 V mplayeri si treba stiahnuť fonty kodovanim myslim 8859-2
        • Re: Re: Re: Mplayer - spustenie programu a filmu 21.06.2005 | 18:12
          peter golis   Návštevník
          odporucam aj nastavit subcp na 1250, 100% titulkov z internetu je z windows.
          • Re: Re: Re: Re: Mplayer - spustenie programu a fil 30.06.2005 | 19:23
            Matto   Návštevník
            som v tom novy (myslim linux) - proste lama. ako to mam urobit? diky
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer - spustenie programu a 01.07.2005 | 13:47
              dobinko   Návštevník
              A čo? Ja to robím jednoducho. Napijem sa a potom zhánam holky, a potom to už nemusím vysvetlovať..... sorry---- čo chceš poradiť čo nevieš? Lebo pýtaš sa dosť blbo....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer - spustenie programu a 01.07.2005 | 14:38
              peter golis   Návštevník
              v domovskom adresari by mal byt podadresar .mplayer a v nom konfiguracny subor. donho treba dat riadok: subcp=cp1250 a mozno aj dalsi, s definiciou fontu ;-)