upload

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.05.2008 | 22:07
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam nejaky problem s uploadom, thunderbird nevie poslat vacsi mail s prilohou a dokonca a ked mail obsahuje dlhyyy text, maly s 1 malou fotkou (200kb) aj bezny text odosle pohode, mam nastaveny cas pripojenia na 500 sec, firewall neviem co ine nastavit, pouzivam firestarter a ked dam vypnut firewall tak nepomoze ani to

dokonca ani pidgin cez ICQ protokol nevie poslat vacsi subor, po urcitom case zastane po chvili sa zase rozbehne a nakoniec zastane a uz sa nepohne, ked ho zastavi a poslem znovu tak prejde dalej (na 10 krat poslem aj vacsi subor) to iste robi aj thunderbird

aj ked speed test je dobry dokonca lepsi ako ma byt:
Download Speed: 2287 kbps (285.9 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 381 kbps (47.6 KB/sec transfer rate)
T-com aDSL , modem je sietovy od t-comu, na ubuntu HH

+na sabayone s microcom ad2622 modem mi to nerobi(pidgin, thunerbird tam nemam)
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: upload 30.05.2008 | 22:57
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      a co priame FTP? skus na nejaky web nieco nahrat napriklad cez gFTP
      • Re: upload 31.05.2008 | 17:05
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        skusal na rapidshare tvaril sa ze ide az sa postupne rychlost z normalnej 30Kb/s zvysila na 2500Kb/s co je viac ako moj download a pri 100percent zastalo a nedokoncilo a pise ze zostava 70 minut


        skusim restart modemu a tovarenske nastavenia ako radi ostatny, ale neviem ako potom nastavit na tom modeme prihlasovacie meno a heslo vie niekto poradit ??(bola k nemu win aplikacia na to nastavenie)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: upload 31.05.2008 | 19:59
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Máš k nemu zrejme manuál. Pozri sa tam. Alebo si ešte pred reštartom pozri akú máš východziu bránu. A tú IP zadaj do internetového prehliadača. Isto má web rozhranie. Meno a heslo k rozhraniu bude tiež v manuáli.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: upload 30.05.2008 | 23:46
      ---   Návštevník
      co takto dostat ten router do tovarneho nastavenia? Plus mu dopriat najnovsi firmware (ak ho este nema).
      • Re: upload 30.05.2008 | 23:54
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        S tými továrnymi nastaveniami asi budeš mať pravdu. Mne jeden čas odmietali všetky stránky uploadovať súbory (cez formulár na stránke). Nevedel som čím to je a nakoniec mi pomohol reset routra na továrne nastavenia.
        Ale zadávateľ má modem. Aj keď píše, že je pripojený cez ethernet kábel. Tak hádam mu reštart pomôže.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: upload 31.05.2008 | 00:32
          ---   Návštevník
          ak je to to zariadenie co si myslim, glitel, tak ani taka reklamacia nezaskodi. Tie zariadenia su poruchove asi viac nez dost.
          • Re: upload 31.07.2008 | 18:43
            slufut   Návštevník
            Mám tento istý problém. Upload funguje ale len do cca 230kb. Nieje to modemom, aj ked mám aj ja Glitel, ale vo Win to ide v pohode, ak si skúsim nahodiť nejakú inú verziu Ubuntu všetko ide ako má.

            Ďakujem za rady.
            • Re: upload 01.08.2008 | 01:27
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja som medzicasom dal glitel reklamovat, vymenili ho ale problem pretrvava

              vravis ze ked nahodis inu verziu ubuntu tak to ide, ako inu myslis, starsiu ?? alebo 64bit ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: upload 06.08.2008 | 23:52
                slufut   Návštevník
                Myslím, ako feisty fawn napríklad.
            • Re: upload 17.09.2008 | 21:27
              BurgT   Návštevník
              Zdravim! Dnes sa mi vyskytol ten isty pripad (presne ta ista konfiguracia). Prisiel si nato ako vyriesit?
              • Re: upload 17.09.2008 | 22:39
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Skús vypnúť IPV6. Mne to pomohlo.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: upload 18.09.2008 | 16:06
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  kde vypnut ?? na modeme alebo niekde v nastaveniach siete v ubu ??

                  ja som to vyriesil tak ze SMTP server som nastavil na azet ucet a cez ten mi odosiela maily bez problemov, prijem mam samozerejme c gmail uctu a aj ked poslem mail prijimatel vidi ze ho dostal od mojho g mail uctu
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: upload 18.09.2008 | 17:27
                    tomas   Návštevník
                    vypnutie ipv6 sa riesilo pred nedavnom a anjdes to http://linuxos.sk/forum/11211/index.html
                    • Re: upload 18.09.2008 | 17:29
                      tomas   Návštevník
                      vypnutie ipv6 sa riesilo pred nedavnom a anjdes to: tu
                • Re: upload 18.09.2008 | 20:15
                  BurgT   Návštevník
                  dakujem za napad, vypol som, ani tak nefunguje...
                  • Re: upload 19.09.2008 | 15:12
                    iaxx   Návštevník
                    mne to robi tiez , ja som to riesil tu,
                    metodou pokus omyl som tomu musel napevno zadat velkost uploadu aby to odosielalo. Po odoslani zase vratim nastavenie do vychodzieho stavu. Ist to ide, ale je to dost otravne, nastastie to nepotrebujem casto. A verim ze v dalsom ubuntu , .... a ich forkoch (+ debian) to opravia.
                    • Re: upload 19.09.2008 | 22:57
                      BurgT   Návštevník
                      Dakujem iaxx! S Wondershaper-om funguje ako ma.