unrar

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.05.2008 | 23:47
Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
Zdravim,

problem s rozbalenim *.rar ak je heslovany / nie sice vzdy ale vacsinou

Udava chybu: crc error alebo chybne heslo, pritom si ho ani nevypyta
pouzivam XArchiver

diky za rady

    • Re: unrar 30.05.2008 | 23:49
      Robert   Návštevník
      ...len narýchlo: použi PEAZIP
    • Re: unrar 31.05.2008 | 00:11
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak je len heslovaný a nie šifrovaný, tak mc ho rozbalí v pohode bez toho aby sa pýtal na heslo.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: unrar 31.05.2008 | 00:17
        Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
        vyskusam
        • Re: unrar 31.05.2008 | 00:56
          Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
          dostanem tu istu hlasku / mc

          "CRC error, password incorrect?"
          • Re: unrar 31.05.2008 | 01:28
            WlaSaTy   Návštevník
            to je pochopitelne, ten dobrak si z teba vystrelil.

            inak jedine co mozes skusit je - inu verziu unrar. zial pan roshal sa stavia k unraru tak, ze niektore verzie nefunguju tak ako maju. nakolko je jeho autor a plna verzia je za peniaze, tak ma na to pravo aj ked je to nie moc seriozne.
            • Re: unrar 31.05.2008 | 01:39
              Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
              skusil som novu, ale nie a nie, takze budem musiet asi na chvilu hodit wine, ale neviem, ci tam winrar pojde
              otazka plnej verzie pre linux

              a taketo zartiky....... :-))
              • Re: unrar 31.05.2008 | 01:46
                WlaSaTy   Návštevník
                Odpovedou na otazku plnej verzie rar-u je pre teba 23 Eur, info som cerpal z domovskej stranky. Tam sa daju stiahnut aj free verzie unrar, winrar pre pocket pc alebo trial aj pre linux.
              • Re: unrar 31.05.2008 | 11:39
                Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
                wine doteraz vzdy bez problemov
                Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: unrar 31.05.2008 | 13:10
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Nevystrelil. Mám to odskúšané. Kamoš mi raz čosi posielal a povedal mi, že heslo je tam také a také. Rozbalil som to cez mc a heslo to po mne nechcelo. Škoda, že nemám ten archív. A aj viackrát som mal také archívy z netu a takisto to nepýtalo heslo. Nedovolil by som si z nikoho strielať.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: unrar 31.05.2008 | 13:43
                WlaSaTy   Návštevník
                To by znamenalo ze ochrana heslom v rar-e je nedostatocna kedze ju dokaze prelomit nejaky program on the fly (bez zdrzania). Vies to tvoje tvrdenie dolozit alebo sa jednalo len o na rychlo zbuchnuty archiv pri ktorom niekto klikol na zadanie hesla po jeho vytvoreni a neurobil sa repack aby sa to heslo aj aplikovalo na hotovy archiv? Ale koho to zaujima, keby si mal pravdu, tak sa nepredavaju za tazke prachy programy typu "rar password recovery" fungujuce len cez brute force.
                • Re: unrar 31.05.2008 | 13:47
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Netuším ako bol ten archív vytvorený ale je to proste tak. Ak sa mi taký archív dostane do rúk, dám ti vedieť (neviem ako ale dám, možno dymové signály alebo podobne).
                  Aj fileroler zobrazil výzvu na zadanie hesla a mc ho rozbalil akoby nič.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: unrar 31.05.2008 | 14:01
                    Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                    Mozno islo este o stary typ archivu, kde sa heslo len xorovalo alebo neviem co. Nie vzdy sa totiz pouzival aes a podobne metody a rar je tu s nami uz veeelmi veeelmi dlho.
                    Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                    • Re: unrar 31.05.2008 | 14:02
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                      Mozno to v starom rare bolo ako vo worde, ked sa da uzamknut dokument len na citanie :)
                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                      • Re: unrar 31.05.2008 | 14:06
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Je to možné.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: unrar 31.05.2008 | 14:17
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Mozne je secko, ale s akou pravdepodobnostou?
                          • Re: unrar 31.05.2008 | 14:38
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Čo ja viem. Asi s veľkou, keď sa mi to stalo ;)
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: unrar 31.05.2008 | 14:46
                              WlaSaTy   Návštevník
                              No ja len ze xor sa za ochranu nepouzivalo ani v minulom tisicroci. Ale ked chces mat pravdu, tak si ju nemusis dokazat.
                              • Re: unrar 31.05.2008 | 15:23
                                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                Nemá to zmysel s tebou sa hádať. Neviem akú to malo ochranu ale proste mc ju pri rozbaľovaní obišiel. Asi bola veľmi slabá. Je to jedno.
                                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                • Re: unrar 31.05.2008 | 15:38
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  ano, naozaj velmi slaba. priam nulova. neaplikovana (tym nemyslim neaplikovatelna).

                                  ak by si predsa len nasiel taky subor, tak mi ho posli cez icq.
                                  • Re: unrar 31.05.2008 | 15:49
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    icq nepoužívam a pokiaľ viem ani ty ;)
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: unrar 31.05.2008 | 16:08
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      ano, a tym som narazal na skutocnost ze ani nemas rar archiv ktoreho ochranu heslom obides on the fly takze sa bavime o mydlovej bubline.
          • Re: unrar 31.05.2008 | 01:52
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a vies to heslo?

            ak ano tak mi posli archiv a heslo mailom, fungujem teraz na inom pc kde je windows
            • Re: unrar 31.05.2008 | 06:26
              Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
              ten archiv ma 1.5 GB .....
              • Re: unrar 31.05.2008 | 11:37
                Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
                to musi byt P :D
                Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
              • Re: unrar 31.05.2008 | 20:43
                Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                tiez som mal podobny problem. Riesim to tak ze mam nainstalovany spravcu suborov krusader+unrar ak je archiv zaheslovany krusader si vzdy pyta heslo ;) ak by ti ani toto nepomohlo, tak pod wine ide winrar na 100% A pokial viem tak 30 dni ho mozes skusat zadarmo a to urcite stihnes rozbalit za tych 30 dni :) daj vediet ci pomohlo.
    • Re: unrar 01.06.2008 | 21:29
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Unrar spusteny z konzole si normalne popyta heslo.
      Inak mozes nahlasit chybu na XArchiver, ze si nepyta heslo.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.