Dodatočne Gnome.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.06.2008 | 16:06
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Mám nainštalované GDE 3,5 a chcel by som si dodatočne nainštalovať Gnome alebo KDE 4 ako na to ?
    • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 16:16
      Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
      Aku mas distribuciu Linuxu?
    • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 17:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      snad KDE 3.5 :)
    • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 17:20
      WlaSaTy   Návštevník
      To CDE mas na Solarise alebo na Linuxe?
      • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 17:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        typol by som skor nejake FreeBSD :)
        • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 17:50
          WlaSaTy   Návštevník
          MAC OS, ak s otvarakom na pivo :-)
          • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 20:31
            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
            Jasné že KDE a Mandriva 2008
            • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 20:50
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              tak potom doinstalovat cez nejakeho spravcu softveru... skus navstivit mcc (mandriva control center)
              • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 21:58
                Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                Ked mas mandrivu,tak si ju proste nabootuj a nainstaluj graficke cez instalator,nie?Nemusis sa srat s balikmi...Potom len aktualizuj a hotovo...
                • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 22:28
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, problem je v tom ze mandriva zatial neobsahuje kde4 vo svojich standardnych repozitaroch. takze ak clovek chce silou mocou kde4, tak si ho bude musiet natahat inak, no a to mu potom rozbije aktualizacie a moze sa pripravit na reinstall.

                  za predpokladu ze ma este doobeda neklamalo distrowatch.
                  • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 23:17
                    Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                    Ja som nainštasloval KDE 4 caz balíčky ktoré sú originál v Mandriva už pribalené, ale pri spúšťaní mi to zlihalo, teda naskočí prihlasovanie a aj melódia, ale potom ma vyhodí do prihlásenia nazad. No a Gnome som tiež cez balíčky nainštaloval, ale neviem teraz či Gnome je také chudobné sedenie alebo som ho ja okresal.
                    • Re: Dodatočne Gnome. 01.06.2008 | 23:47
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      gnome je v prvom rade jedndouche... takze nastaveni pri pravom kliku je jednoducho menej...
                      • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 00:04
                        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
                        Gnome je ulne huste prostredie...A myslim,ze on dal na vyber medzi KDE4 a Gnome...Tak podla mna jasna volba je Gnome,ktore pri instalacii Mandrivy na vyber ma...KDE4 podla stoji za velke "H"...Teda zatial...
                        • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 00:11
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          no... ubuntu je s gnome peknucke...

                          mne osobne sa zas hnusne zda byt kde3... vsetko je vecou nazoru... ale v mandrive by som sa rozhodol prave asi skor pre KDE
                          • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 00:57
                            Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                            Ja som v Gnome nenašiel nikde nastavenie jasu, kontrastu a podobne a na pohľad sa mi zdá jednoduhšie ako KDE 3,5 zároveň praktickejšie. No otravuje ma napríklad že za každým kliknutím mi otvorí nové okno a neviem to nikde nájsť aby neotváralo. A iné drobnosti ktoré sa možno dajú doladiť, ale zatiaľ som ich nenašiel.
                            • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 02:32
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              jaaaaj... no... nautilus v mandrive je debilny... rovnako ako v debiane... zlate zelenie :)
                              • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 07:54
                                --   Návštevník
                                v nautilusovi vyberieme "Pracovné prostredie - Predvoľby - Správa súborov" a tam na karte "Chovanie" odskrtnut polozku "Vždy otvoriť v okno prehliadača"

                                na zaklade tvojho tvrdenia ze nautilus je v mandrive a debiane debilny (lebo ma ine predvolene nastavenia ako greenie) hocikto moze tvrdit ze greenie je debilne lebo ma predvolene nastavenu zelenu temu...
                                • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 20:26
                                  Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                                  Ďakujem za radu. Teraz je to OK :)

                                  Inak začína sa mi páčiť Gnome...
                                • Re: Dodatočne Gnome. 02.06.2008 | 22:25
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  no prosim... na debiane som sa snazil nastavit fungovanie nautila tak, ako funguje napriklad v ubuntu... a veru nepodarilo sa...

                                  dokonca som v gnome bol nuteny pouzivat thunar, ktory fungoval rozhodne lepsie...