kde 4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.06.2008 | 16:48
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
chlapci co ste ho skusali... ako je stabilne? pp. ako casto pada? je pekne? moc sa odlisuje od kde 3.5? zo screenov som toho moc nevycital.. instalacia cez kde3.5 je bezpecna?
    • Re: kde 4 03.06.2008 | 20:34
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      instalacia cez kde3.5 pokial viem prebieha takym stylom ze ti 3.5.9 premaze a nahodi KDE4. SKusal som ho pred necelym polmesiacom. Bolo to popravde hrozne :) nedoladene, jednoducho sproste.. Ja KDE4. pouzivat nebudem, ani keby ma tyrali.. Radsej GNOME alebo XFCE (a to som pred tym bezal jedine na KDE)
      tu mas moju taku mensiu kvazy recenziu na KDE 4 vo fedore http://linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/1697/index.html#link_107992
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: kde 4 03.06.2008 | 20:46
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nechce sa mi to pisat znovu, prepac, riesilo sa to asi pred tyzdnom (5dni dozadu?), skus pohladat
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: kde 4 03.06.2008 | 20:49
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      ja som doinštaloval v kubuntu z repozitarov poslednu verziu 4.1 (staršie kde zostalo neporušené) je to iba treti den ale zatial iba raz padol , čiže asi by som mohol povedať ze ide vcelku stabilne.. , peknejšia určite je , ma už pomerne dosť softu ale nie celkom ide v suse11 , kde som mal viac padaní , ale ešte stabilnejšia sa mi javí vo vixte/fedora kde sa mi na notebooku drží už takmer mesiac..!!
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: kde 4 03.06.2008 | 21:44
        Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
        takze si radsej este pockam... chcel som to skusit, ale nemam cas na riesenie uplne vsetkych problemov, a to este v uplne neznamom prostredi... mozno po skuskovom
        • Re: kde 4 03.06.2008 | 22:09
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          ..alebo radsej po vydani stable final verzie..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: kde 4 03.06.2008 | 23:46
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            alebo asi az vo verzii 4.2 :D ci budeme realisti? Tak vo verzii 4.5 ;)
            • Re: kde 4 04.06.2008 | 02:49
              Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
              alebo tak... ale nerozumiem, preco to KDE 4 ma uz cislovanie ako stabilna verzia... sa s tym moc uponahlali podla mna... preco to tak bolo? ci ani stba netusi
              • Re: kde 4 04.06.2008 | 02:49
                Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                stba... srna som myslel :)
                • Re: kde 4 04.06.2008 | 08:47
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  sice nie som srna, ale srnka, ale to je asi jedno ;) KDE4 ma cislovanie 4.0 pretoze je zmrazene API hlavnych sucasti a vsetko na pozadi bolo dokonce (az na plazmu, ktoru zas prepisali pre KDE4.1...). Solid, nepomuK, decibel atd. Pre KDE4.1 sa dorabaju uz aj aplikacie. Samotne KDE4.0 bolo oznacene vyvojarmi ako DEVELOPER RELEASE (cize vyvojove vydanie, urcene hlavne vyvojarom, aby portovali svoje APP na QT4/KDE4).
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: kde 4 04.06.2008 | 09:46
                    Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
                    aha no tak to dava logiku