fstab codepage

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2008 | 22:17
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravím, zaujímalo by ma ako nahodiť slovenčinu na fat diskoch(Xubuntu hardy). Takto vyzerá môj fstab:
/dev/sda1	/mnt/cecko	ntfs 	auto,exec,rw,users	0	1
/dev/sda5	/mnt/decko 	vfat	auto,exec,rw,users,	0	1
/dev/sda6	/mnt/ecko	vfat	auto,exec,rw,users,codepage=852,iocharset=iso8859-2	0	1
Na ntfs disku ide všetko ako má, teda s diakritikou, na fat diskoch už nie (ani po pridaní "codepage=852,iocharset=iso8859-2"). Zaujímavé je, že nové priečinky už majú správnu diakritiku, len pôvodné sa zobrazujú ako u debilov:D
Takže ako by som mal ešte upraviť fstab keď to chcem mať všetko s diakritikou.
Ď.
    • Re: fstab codepage 06.06.2008 | 19:45
      ja   Návštevník
      No - v prvom rade SILNE pochybujem, ze este mas distro ktore ma iocharset na ISO. Co tak tam skusit dat utf-8 ??? Mimochodom - pochopitelne, ze nove subory ti uz zobrazuje spravne, lebo su zapisane prave pomocou toho ISO. Ale skus si ich teraz pozriet vo win. A ked sa nemylim (teraz som si fakt nie isty, lebo ja nemam ziaden NTFS alebo FAT disk - este aj USB mam na ext2) tak uz teraz ani netreba definovat codepage - ale to fakt treba vyskusat.
      • Re: fstab codepage 07.06.2008 | 11:14
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Ďakujem, zle som si uvedomil význam codepage a iocharset(dokonca už nie sú ani potrebne) a ako vravíš utf8 to vyriešilo. Teraz stačí toto:
        /dev/sda1       /mnt/cecko      ntfs    auto,exec,rw,users              0       1
        /dev/sda5       /mnt/decko      vfat    auto,exec,rw,users,utf8         0       1
        /dev/sda6       /mnt/ecko       vfat    auto,exec,rw,users,utf8         0       1
        
        a diakritika ide ako má.