CDEX a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2008 | 12:47
Avatar Linux Mint 18  Návštevník
Ahojte, dnes som sa pozeral práve na stav programu Wine, ktorý som ako nováčik v linuxe pred 5 rokmi snáď každú chvíľu aktualizoval, ...ani neviem načo :)) ..ale zarazila ma jedna vec, že programatory majú problem rozchodiť CDex, ktorý dokonca je vydaný pod licenciou GPL3, teda má zverejnené zdrojáky. A druhá vec ma hneď v tej chvíli, prečo tento vynikajúci program nikto neprepíše pre Linux. Alebo sa nachádza mnoho častí z neho už linuxáckom GRIPe či KDE aplikícií pre ripovanie cdečok. Viem, že dnes už ripovať nie je v móde, ale zdá sa mi škoda, že sa algoritmus tohoto programu skôr nevyužíva, bo ako si pamätám, bol naozaj dosť rýchly pre copying cd do vawu a nasledného ripu cez lame. Grip ani náhodou nie je tak efektívný. Ale to je asi jedno, ..proste ripping hudby už nie je v móde.
  • Re: CDEX a linux 08.06.2008 | 13:13
   WlaSaTy   Návštevník
   Ty nemas napriklad Sound Juicer v tvojej distribuci ze zabijas cas s nejakym programom pre iny OS?

   PS.: ta omacka okolo toho, dobra uvaha. co je na nej pravdy?
   • Re: CDEX a linux 08.06.2008 | 14:55
    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
    ta omacka - to je ako s opacnou moznostou. preco vacsina softu pod linuxom nie je uz aj pre windows? amarok (dobre, na KDE sa pracuje), transmission, totem, rhythmbox, ...

    myslim, ze prepisat program by nebol problem - minimalne ta cast, kde by to vyzeralo rovnako ako pod win. ale ze oba systemy rozdielne pristupuju k zariadeniam je ten vacsi problem.