Debian 2 otazky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2008 | 20:55
mutu   Návštevník
Zdravim, dost dlho som pracoval s ubuntu a royhodol som sa prejst na Debian KDE (Etch). Nainstaloval som ho ale nasiel som 2 problemy tak sa chcem opytat ci nema niekto nejake napady:

1.) Ked dam vypnut notebook tak sa nevypne uplne ale ostane stat na System Halted ... treba ho vypnut rucne... pochopil som ze problem bude s ACPI. Nestretol sa niekto s podobnym problemom popr. s riesenim?

2.) Ked chcem nieco nainstalovat cez konzolu (aptitude) tak mi pri kazdom balicku napise ze budu odstranene nasledujuce balicky (... kde ...). Neveril som a tak som dal instalovat nasm a naozaj sa najprv zacali vymazavat KDE balicky (kopete a spol.). Neviete v com moze byt problem?

Za odpovede dakujem!
    • Re: Debian 2 otazky 09.06.2008 | 21:31
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      otazka je ci ti system pouziva acpi alebo apm
      teda ci to nebootujes s acpi=off ?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Debian 2 otazky 09.06.2008 | 21:34
      --   Návštevník
      1. aky mas notebook
      2. neinstaloval alebo neodstranoval si nieco specialne?
    • Re: Debian 2 otazky 09.06.2008 | 21:36
      archlinux   Návštevník
      1. kdysi ve slackware se mi taky nevypinalo pc a pomohlo v: /etc/rc.d/rc.modules odkomentovat /sbin/modprobe apm a pak v konzoli spustit /etc/rc.d/rc.modules jinak se zmena projevi az po restartu..
      2. ..nevim
    • Re: Debian 2 otazky 09.06.2008 | 21:59
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      2. Napis konkretne, co si napisal.
    • Re: Debian 2 otazky 10.06.2008 | 10:11
      ugh!   Návštevník
      mne sa stalo nieco podobne ked som sa hral s repozitarmi, dal som si do sources.list tie z ubuntu, a potom nainstaloval nejaky balicek a mal problem, ubuntu balicek mal zavislost na novsej kniznici nez bola v stable debiane a tak mi odpazilo (tusim to bolo gnome .. ale ineco velke).. velku cast systemu
    • Re: Debian 2 otazky 10.06.2008 | 10:52
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      a preco ich chce vymazat? nepise nahodou, ze tie baliky boli nainstalovane automaticky a ze ich netreba?
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!