Prepojenie PC.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.06.2008 | 22:29
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Ako spojiť dva PC cez kábel ak na jednom je Linux Mandriva a na druhom je Windows XP profesional ? Okrem toho oba PC sú na nete cez spoločný router, cez wifi, ale chcem PC spojiť káblom. Ako na to ?
    • Re: Prepojenie PC. 10.06.2008 | 22:32
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Zobereš ehternet krížený kábel a pichneš ho do sieťoviek na jednom a druhom kompe a nakonfiguruješ IP pre tie sieťovky. Ale lepšie by bolo ich oba zapojiť do toho routra káblom a máš po starostich. Máš súčasne spojené kompy a aj sú pripojené na net.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Prepojenie PC. 10.06.2008 | 23:06
        Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
        S tým routrom ma to napadlo, ale je nevhodne uložený pre ťahanie káblov. No a cez krosovaný kábel som skúšal, ale ak to urobím ako si napísal, tak ma odpojí z netu. :(
        • Re: Prepojenie PC. 11.06.2008 | 08:31
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          1. tak urob NAT na linuxe a mas to :), nevyhoda je iba taka ze budes musiet mat PC s Linuxom stale ON ked budes chciet net na druhom

          2. Ked mas obe PC pripojene cez wifi t.j. samostatny subnet (samostatna sietovka), tak potom mas volne ethernety tie prepojis ako bolo povedane cross kablom (novy subnet) a net ti pojde cez wifi :)

          Ta iba tolko mozno sa mylim :)

          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
        • Re: Prepojenie PC. 11.06.2008 | 12:36
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Treba to nakonfigurovať nie cez network managera (ten dokáže byť naraz pripojený iba cez jednu sieťovku) ale ručne cez ifconfig. Na wifi ostaneš pripojený ako doteraz a ethernet si nastavíš pomocou ifconfig (napr. ifconfig eth0 192.168.1.1/24). Akurát si daj IP z inej siete ako máš IP na wifine (ak máš na wifine 192.168.1.255 sieť, tak si vyber IP pre ethernet zo siete 192.168.2.255).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Prepojenie PC. 11.06.2008 | 12:44
            --   Návštevník
            pripadne moze skusit wicd - myslim ze cez neho moze mat naraz pripojene 2 sietovky.