anketa - java

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.06.2008 | 16:26
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
mam velmi hustu anketovu otazku... pouzivate javu?

na jave je zalozenych dost vela "advanced" programov, hodi sa pri surfovani po internete atd...

na druhej strane je velka, na iso subore zabera priblizne 80MB.

takze moja otazka znie - potrebujete Vy osobne javu?
    • Re: anketa - java 11.06.2008 | 16:36
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ano, netbeans
    • Re: anketa - java 11.06.2008 | 16:41
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ja osobne nepoužívam, momentálne ak spustím java aplikáciu havarujú mi X (ale už sa blížim k výsledku, ešte včera keď som štartoval java aplikácie tak mi X zhodili javu). Pre mňa sú omnoho dôležitejšie veci ako gcc, g++, TeX Live (teTeX) a podobne.
    • Re: anketa - java 11.06.2008 | 16:51
      Avatar markos2 Debian GNU/Linux  Používateľ
      Áno.
      Debian | predpokladám, že pred tým ako sa budete riadiť akoukoľvek mojou radou sa uistíte, že máte vytvorenú zálohu
    • Re: anketa - java 11.06.2008 | 17:14
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      dost vela programov, 0 (slovom nula)
      Debian. apt-get into it…
    • Re: anketa - java 11.06.2008 | 22:10
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      netbeans, eclipse, zend studio for eclipse, bluej
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: anketa - java 14.06.2008 | 00:22
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      Ulho som pouzival eclipse ale nakolko je jeho updatovanie v repozitaroch pre Ubuntu zalostne, tak uz par mesiacov pouzivam NetBeans. Ano Javu mam vsade ;)
    • Re: anketa - java 14.06.2008 | 10:39
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, pouzivame. aj javu a aj java script. uz si videl jediny desktop v dnesnej dobe kde by java nebola? ja ano ale ten ma specialne urcenie.
      • Re: anketa - java 14.06.2008 | 10:42
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak... myslim konkretne teraz tie velikanske baliky s javou... keby to bolo malicke tak sa mi vojde vela inych programov... no co, nechavam vsetko tak
      • Re: anketa - java 14.06.2008 | 10:45
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        javascript je jazyk, ktory nema s javou nic spolocne. a doma mam 2 desktopy bez javy, nikdy v zivote som ju nepotreboval (okrem semestralneho projektu do skoly)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: anketa - java 14.06.2008 | 12:39
          WlaSaTy   Návštevník
          ja mam 3 ale spadaju do inej kategorie ako bezny domaci desktop pre hracicky. teda sa nejedna o nieco co musi mat nahodeny flash plugin (koli hram), SIP (hoci aj to ehm skype), messanger (hoci aj s podporou icq)...

          PS.: islo mi len o to ci stano nezajde za hranice poziadaviek uzivatelov typu hracicka.
      • Re: anketa - java 14.06.2008 | 11:52
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Ja som videl desktop bez javy. Mám hneď 3. Nevidím dôvod na live CD umiestňovať javu. Na webe to použije málo % ľudí a bez java programov (eclipse, netbeans ..) aj tak nemá zmysel.
    • Re: anketa - java 14.06.2008 | 11:05
      Grawp   Návštevník
      Ano , pouzívam javu, ale nie na aplety, len na programy. (Azureus.......)
    • Re: anketa - java 14.06.2008 | 15:15
      ARny   Návštevník
      Ahoj. Ano javu potrebujem uz len koli vyvoju na nej. Ale to neni jedine, mam aj vela aplikacii v jave a kedze je java multiplatformova vacsina tych aplikacii mi ide rovnako pod linuxom ako aj pod windowsom co je velka vyhoda. Vela ludi hovori ze java im zabera vela miesta. To by sa malo novym updatom 10 pre javu vyriesit. Po novom by jre malo mat len nieco okolo 3MB a ostatok si dotiahne za behu podla toho co bude potrebovat takze sa to scasti vyriesi.

      Musim povedat ze podla mna ma java buducnost. Je to spickova platforma fungujuca prakticky vsade. Zaciatkom roku ma v jave nastupit nova technologia javaFX ktora ma konkurovat flashu a sliverlightu. Jej vyhoda je vsak ze oproti flashu je bohatsia a oproti sliverlightu je naozaj multiplaformova takze sa mame naco tesit. Okrem toho tato technologia vylepsi aj stare zname applety a tie uz budu konecne pouzitelne na webe. Podla mna je applet najlepsia technologia pre web co vobec existuje (resp bude v kratkej dobe existovat).

      Takze odpoved na tvoju otazku je ano potrebujeme javu a to nemyslim len seba.
      • Re: anketa - java 14.06.2008 | 15:30
        Avatar Grawp   Používateľ
        aj keby to bolo 0,5GB, komu to dnes prekaza...
        mne nie.
        • Re: anketa - java 14.06.2008 | 16:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          • Re: anketa - java 14.06.2008 | 16:49
            --   Návštevník
            kedy sa uz konecne zacnes zaoberat vytvaranim meta balicka greenie-desktop a umozneniu upgrade greenie bez reinstalacie celeho systemu?
            • Re: anketa - java 14.06.2008 | 19:59
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              greenie-desktop bude v priebehu juna. aktualizacie z jednej minoritnej verzie na druhu su mozne, no nemam popisane presne postupy
      • Re: anketa - java 14.06.2008 | 20:22
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Hmm prečo akože to má budúcnosť? Lebo to bude nepoužiteľné na starých počítačoch? Lebo sa k obsahu nedostanú zrakovo postihnutí? Lebo web bude menej sémantický? Java nie je odpoveď na všetko!
        • Re: anketa - java 14.06.2008 | 20:30
          init_daemon   Návštevník
          V buducnosti sa so starymi pocitacmi nerata :)
    • Re: anketa - java 14.06.2008 | 20:51
      init_daemon   Návštevník
      Javu kvoli appletom tam daj :)