opera 9.5 release

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.06.2008 | 17:03
ARny   Návštevník
Caute oddnes je uz releasnuta nova opera 9.5 ktora mi na linuxe bezala lepsie (aj ked bola beta) nez ta stara tak ju skuste.
    • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 17:23
      Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
      paradicka ten flash v tejto finalnej verzii opery neseka takze jednoznacne odporucam ;)
    • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 17:31
      Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
      zatial idem na opere 9.5 build 2034, qt4...uz sa tesim kedy bude oficalne v repozitari archu a nielen v AURe...
      Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
      • Re: opera 9.5 release 13.06.2008 | 09:29
        marowit   Návštevník
        uz je v oficialnom repo :D
    • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 18:01
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Naposledy som pracoval s operou 9.0. Presiel som na FF. Teraz som skusil Operu 9.5 a musim povedat, ze sa toho tu dost zmenilo. Prve co som vymenil bol skin :D . Browsovanie je o nieco rychlejsie. Paci sa mi, ze Opera vsetko otvara na novych taboch a nechava len jedno okno :-) to sa mi fakt paci. Musim este zmenit pismo, lebo defaultne je priserne. Po hodine browsovania nemam zatial nic, co by mi v zasade vadilo :-). Urcite vsak este nieco najdem :D
    • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 18:14
      --   Návštevník
      konecne oficialna 64 bit berzia pre linux
    • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 18:18
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      No vyzerá to byť ok. Ale jakto, že mám také ľpatné písmo na tomto portále? Všade inde to je ok. Musím pozreť, čo za font to vyžaduje a ktorý mám zmeniť.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: opera 9.5 release 12.06.2008 | 23:58
        flash   Návštevník
        mam finalnu 64bit verziu ale flash mi nejde ani za boha, dajak mi ho nevie najst, nejake napady?
    • Re: opera 9.5 release 13.06.2008 | 01:36
      Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
      no oproti FF mi tam chya jedna podstatna vec, a to je pri vyhladavani cez google panel automaticke doplnovanie, resp nonukanie moznosti an vyhladanie. da sa to nejakeo zapnut ?

      a druha vec, v opere 9.5 mala byt nejaka featura pri web developingu. neviete kde sa da zapnut? resp. ci treba nieco stiahnut, lebo na oficialnych strankach som teraz nic nenasiel.

      dakujem
      • Re: opera 9.5 release 13.06.2008 | 01:58
        Avatar SonnY   Používateľ
        Nastroje -> Pokrocile -> Vyvojarske nastroje
        ale este sa s tym neda nic robit. Inak vola sa to DragonFly(vážka). FF ma Fire Bug(ohnivy chrobak).
        Inak len kvoli firebugu stale musim pouzivat FF, inak som uz treti rok cisty operista.
    • Re: opera 9.5 release 26.06.2008 | 00:07
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dnes som si nahodil Operu 9.50 a chyba mi tam jedna vec a to navigacia pomocou myši, neviete kde sa to da zapnut, lebo som to hladal v nastaveniach a nic som nenasiel ...
      Tou navigaciou mam na mysli prepinanie stranok dopredu a dozadu, konkretne napr. ked drzim lave tlacidlo mysi a stlacim prave, tak ma hodi na stranku dopredu ... atd.
      Slackware
      • Re: opera 9.5 release 26.06.2008 | 11:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        opera:config

        vyhladaj si gestures
        • Re: opera 9.5 release 26.06.2008 | 13:37
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Diky moc, presne toto som potrebol vediet, ze ako sa vola ta funkcia ....
          Have a Nice Day :-)
          Slackware