kopirovat/presunut v nautiluse gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2008 | 21:19
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
neviem ci som dal dobry nadpis ale chcem mat nieco taketo:

funguje to myslim v xfce, ked kliknem pravou mysou na subor/adresar vo vyskakovacom okne chcem mat moznost kopirovat do→(a tu disky → a ich adresare → a podadresare) a tiez moznost presunut do → a to iste.

predpokladam ze to bude nejaky doplnujuci skript pre nautilus rovnako ako ten z balika nautilus-open-terminal vdaka ktoremu mozem otvorit terminal v adresari na ktory kliknem pravou mysou

da sa to nejako nastavit ?? ako ?? je to na ubuntu HH a distribucne gnome

dakujem za podnetne rady
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 14.06.2008 | 21:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nic ma nenapada... no mozes v gnome pouzivat thunar ak chces, alebo rovno nejaky dvojpanelovy commander.

      dalsia moznost co ma napada je pockat na gnome 2.24, kde bude mat nautilus taby
      • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 19.06.2008 | 18:08
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja pouzivam krusadera a aj cec wine naistalovaneho total commandera, ale obcas potrebujem kliknut na subor a poslat ho na kluc, tak aby som v druhom tabe/paneli nemusel klikat/pisat k nemu cestu

        ale kedze nikto nevie tak asi nic z toho nebude
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 19.06.2008 | 18:12
          --   Návštevník
          malo by byt uplne jednoduche si na to napisat skript pre nautilus. o skriptoch pre nautilus sa dozvies v pomocnikovi gnome.
          • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 19.06.2008 | 18:20
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            fuuuuu, dobre som sa zasmial, ked si predstavim ze by som ja napisal skript alebo nieco podobne pravdepodobne by to sposobilo pad celeho systemu

            programovanie alebo kam zaradit to pisanie skriptov mi je uplne cudzie, som bezny user ktory linux pouziva ako OS a pomocnika a nie ako hobby ci formu prejavenia sa (nesturam sa v nom len ho pouzivam)

            pre mna nastavit nieco v textovom konfiguraku je vrchol umenia a zatial mi to staci

            ja potrebujem nieco ako .deb balicek ktory nainstalujem alebo ten skript ktory niekto uz urobil a ja ho len niekam (v navode si precitam kam) skopirujem

            tymto by som rad poziadal niekoho kto by mi to urobil ak si na to najde cas a bude mat dobru volu, respektive ma odkazte niekam na stranku kde niekto nieco podobne uz urobil lebo ja ani neviem ako to nazvat to co potrebujem

            vopred dakujem
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 19.06.2008 | 18:31
              Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
              je to napriklad build in v krusaderovi, ale to je KDE
              Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
            • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 20.06.2008 | 09:35
              Avatar markos2 Debian GNU/Linux  Používateľ
              Pre kopírovanie súboru/adresára na zadané umiestnenia si môžeš vytvoriť skripty na základe nasledujúceho postupu.

              V adresári ~/.gnome2/nautilus-scripts si vytvor súbor ktorý bude mať nasledujúci obsah (prispôsob miesto kam sa bude kopírovať svojej potreby):
              #! /bin/sh
              cp -R "$1" /media/usb_kluc

              Ulož ho, napr. pod názvom Odoslat_na_USB_kluc.sh, a nastav mu práva na spúšťanie (chmod u+x ~/.gnome2/nautilus-scripts/Odoslat_na_USB_kluc.sh). Po reštartovaní Nautilusu (nautilus -q) budeš mať v kontextovom menu každého súboru/adresára položku Scripts - Odoslat_na_USB_kluc.sh.
              Debian | predpokladám, že pred tým ako sa budete riadiť akoukoľvek mojou radou sa uistíte, že máte vytvorenú zálohu
    • Re: kopirovat/presunut v nautiluse gnome 20.06.2008 | 11:03
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!