DesktopBSD - Fatal Server Error

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.06.2008 | 02:50
Avatar spaceo Linux  Používateľ
zdravim ,, po nainstalovani a boote do systemu mi system nenabehol ale zacalo vyhadzovat :
Fatal server error:
no screens found
X connection to :0.0 broken (explicit kill or server shutdown)
xauth:  creating new authority file /root/.serverauth. ""X"" 

a tato hlaska ide dookola, len na miesto toho zvarazneneho X-ka na konci naskakuju cisla asi od 1000 nieco az po - kym nevypnem comp. Neviem kde moze byt chyba, instalacia bola jednoducha, v podstate sa nastavila len particia kam sa ma instalovat. Ak by napriklad nebola podporvana BSDckom moja karta, nenabehlo by liveCD. Nemate s tymto niekto nejake skusenosti ? Cital som na ich stranke, typek mal rovnaku chybu, skusil co mu radili, ale neuspesne ....
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: DesktopBSD - Fatal Server Error 16.06.2008 | 15:31
      WlaSaTy   Návštevník
      toto je informacia ze sa procesy xwindows desktopu nemohli pripojit na xwindows server, je to pretoze v tom case ziaden xwindows server nebezal. dovod preco nebezal (bud spadol na chybe alebo saani nedokazal nastartovat) je v jeho logu, skus tam pozriet.

      inak ak ti ide livecd aj s grafikou, tak si pozri aky graficky ovladac to pouzilo a ten si nainstaluj do tvojho systemu a aj nakonfiguruj v konfiguraku pre xwindows. obvykle to pomaha ale nie vzdy, blizsie info moze byt po prezreni tych logov a konfigu.
      • Re: DesktopBSD - Fatal Server Error 16.06.2008 | 18:12
        skywaker   Návštevník
        skus sa pozriet do xorg.conf aky drajver je pouzity? a skus vesa driver

        aku mas grafiku? nvidia?