macadresa linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.06.2008 | 23:59
halko   Návštevník
poradte ako nastavim mac adresu v linuxe a tiez ako nastavim tcp ip 6 to vsetko potreboval som na windows aby to islo a este potrebujem vediet ako zistim ci linux pozna sietovku
    • Re: macadresa linux 18.06.2008 | 00:08
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      root:
      ifconfig ethX hw ether NOVAMAC

      priklad:
      ifconfig eth0 hw ether 00:e0:4c:6c:72:f7
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: macadresa linux 18.06.2008 | 00:10
      lelol   Návštevník
      ip l set address 00:aa:bb:cc:99:cc dev eth0

      zadáš požadovanú MAC adresu, platí do reštaru. Pri zmene musíš stop network a eth0, potom zas spustiť.

      /sbin/ifconfig -a vypíše rozhrania

      Zmena MAC vo windows, jednoducho naklikať cez Ovládacie centru ->Možnosti siete Internet , tam je niekde konfigurácia sieťovej karty, treba ručne dopísať požadovanú MAC adresu, ak chceš aby bola zmenená.
      • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 19:00
        halko   Návštevník
        super dik aleako urobim abz to bolo vydz po starte nech to nemusim pisat
        • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 19:21
          WlaSaTy   Návštevník
          obvykle sa to da zadat do konfigurakov pre sietovu kartu. neviem ci si pisal aku mas distribuciu ale po tej informacii bude odpoved lahsia.

          inak je to u mna v gentoo, inak je to u mna na ubuntu, ...
          • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 19:36
            halko   Návštevník
            greenie gerfihania a este neviem ye ked to aj vzpnem nastavim a yapnem tak to nejde musim ist do menu a najst nastavenie internetu tam a cele to vzpnut a ynovu yapnut a potom to uy funguje
            • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 20:48
              WlaSaTy   Návštevník
              Greenie je zalozene na ubuntu, konfigurak je myslim v /etc/iftab ale dufam ze ma niekto opravi ak som trepol blbost.
              • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 20:54
                halko   Návštevník
                iftab nie je
                • Re: macadresa linux 19.06.2008 | 21:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aha, no nemal som ubuntu tak spo pouzil google a asi ta stranka bola trosku starsia. takze:

                  zmena konfigu:

                  sudo gedit /etc/network/interfaces
                  auto eth0
                  iface eth0 inet dhcp
                  	hwaddress ether 00:e0:4c:6c:72:f7
                  

                  jednorazova aktivacia bez rebootu (ktoru asi nechces, ty potrebujes vidiet ci to pojde poreboote):
                  sudo /etc/init.d/networking force-reload

                  Za eth0 a 00:e0:4c:6c:72:f7 uz vies co mas dosadit. Takto je to na ubuntu 8.04 posledna devel verzia, greenie by to malo mat velmo podobne.