distribucia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.06.2008 | 16:14
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
mám noteboku mam Zenwalk 5.0 a chcel by som sa spitat na pár otázok ohlabene toho či mám moje distro preinstalovat za Fedora 9 alebo sa pusti do poriadnych konfigurácií:
Bol by som radsej keby som nic preinstalovávat nemusel, ale da sa v Zenwalku prekompilovat jadro z pôvodných i486 na i686 valstne pentiumm?

mam preist na iné distro? ak áno tak by ste my mohli poradiť ako rozbehám repozitáre?
Na akú architektúru je prekompilovaný Fedor? Dik
    • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      hrozna slovencina...

      distribucii je vela, okrem zenwalku a fedory ich je veru dost. ak by si chcel nejaku zmenu, nahliadni do nasej databazy znalosti (vpravo hore)
    • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:44
      ---   Návštevník
      pozeram tvoje davnejsie prispevky a vidim ze uz skoro 2 mesiace riesis co si mas nainstalovat, ze si presiel dostatok distribucii. Ak je to tvoje (takmer) prve distro, tak fedoru neodporucam. Zenwalk podobne.

      Netusim aky silny je ten ntb ,ale zacal by som na tvojom mieste napr. Mint linuxom , nova verzia 5.0 je velmi vydarena a mala by byt rychlejsia ako original ubuntu, je v nej vela veci nainstalovanych hned po instalacii (napr. multimedia). Ma vela hotovych balikov (z ubuntu) , takze odpada kompilacia, takisto si vyberies jadro ake potrebujes. Je to (ako inac) klikacie distro ,takze na zaciatok sa vyhnes nastavovaniu v prikazovom riadku.

      (ak chces menej klikacie distro a podobne obsiahle repozitare s hotovymi balikmi, tak nahod debian, ten je urcite rychlejsi, kedze ma menej klikatok a roznych inych srandiciek...)
      • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mint je fajn, no par veci mi na nom nesedelo. napriklad absencia par dobrych GTK programov, vlastne jeden z dovodov urobenia inej neoficialnej verzie...

        ale zas si robim reklamu no... mint vsak povazujem za lepsi od zenwalku
      • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:55
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        podla mna moj slovencin neje hrozná...

        Z linuxom nezacinam a navyse so Zenwalkom som spokojný, len keby som stale nemusel nieco nastavovat a kompilovat nejake programy, len sa chcem spitat ci uz niekto prkompiloval jadro na Zenwlku. Fedora som mal aj sa mi pacil ale odradilo ma to ze mi hned na zaciatku nafungovali repozitare apod.
        • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:58
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Pozri si este raz co pises a potom porozmyslaj nad vetou podla mna moj slovencin neje hrozná...
        • Re: distribucia 18.06.2008 | 16:59
          ---   Návštevník
          ked si vyberies distro ,ktore ma biedne repozitare , tak musis kompilovat ak chces nieco "navyse". Preto som napisal Mint alebo debian ,kde kompilacia velmi nehrozi.

          A tvoja slovencina je nie ze hrozna ,ale rovno katastrofa, ak chodis este do skoly ,tak je to dost zle...pred odoslanim si to aspon precitaj, a netrap nas novymi tvarmi slov ako napr "spitat"
          • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:15
            skywaker   Návštevník
            Zenwalk je perfektne vyladene distro... preco ho menit? ak chces nieco fast s viac balickami tak jednoznacne Debian. alebo teraz v stvrtok ma vyjst open suse 11.0 ktore je tiez dobra volba.
          • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:21
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Ale naozaj ten slovenčin nezjedol tie hrozna...
            Takže asi idem konfigurovať Zenwalk.
            Aj tak vďaka.
            • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:24
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              no a potrebujes konfigurovat (a co) alebo mat viac balickov? to je trosku rozdiel.

              daj si ubuntu a mas po probleme (alebo greenie, ak nemas nejake super pripojenie na pocitaci, kde to bude)
    • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:34
      marowit   Návštevník
      jednoducho Arch :) nieje az tak narocny ako sa vravi
      • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:44
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        arch hej.. ale ma par nevyhod pre zaciatocnikov.

        1. treba sem-tam citat archlinux.org pred updatom
        2. jedna z vyhod - AUR - mu urcite este dlho bude neznama

        takze pre zaciatocnika by som arch odporucal opatrne. da sa vela naucit, ale niekto na take nie je.
        • Re: distribucia 18.06.2008 | 18:22
          marowit   Návštevník
          Instalacia balikov z AUR je jednoducha ked nainstalujes yaourt. Potom je to yaourt -S ...cokolvek z AUR... resp. full upgrade je yaourt -Syu --aur ( upgraduje vsetky baliky vratane tych z AUR ). Instalacna prirucka pre zaciatocnikov ( EN ).
          • Re: distribucia 19.06.2008 | 09:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ako tak pozeram... prva vec co by som na archu robil by bolo nastavenie aliasov :)

            one... co keby sa vsetky hlavne prikazy v archu dali do databazy znalosti?
            • Re: distribucia 19.06.2008 | 11:51
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              co myslis tymi hlavnymi prokazmi v archu? ako pouzivat pacman, pripadne makepkg sa vojde mozno na 8 riadkov... ale ked si najdem trochu casu tak to skusim rozpracovat. dokonca mozno napisem doplnujuci clanok k tym co tu uz su. ale najprv sa zamyslim nad svoj slovencin :P
              Everything is proceeding as I have foreseen.
              • Re: distribucia 19.06.2008 | 13:07
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                co povies na porovnanie apt-get a pacmana? teda tabulka kde by bolo na jednej strane sudo apt-get install firefox - a na druhej strane presny ekvivalent cez pacman?
                • Re: distribucia 19.06.2008 | 14:06
                  Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                  najdem si cas a budem ta kontaktovat. mozeme to spravit spolu.
                  Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: distribucia 18.06.2008 | 17:45
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        arch som chvíľu mal jediné čo ma na ňom štvalo bolo to, že som mal problémy s display managerom (xdm, gdm mna nechcelo prihlásiť a na kdm som musel mať nainštalované kde) a vrcholom všetkého bola nestabilita KDE a nefungovali mi správne niektoré programy ako napr. power-manager. Ale inak bol celkom super hlavne to nastavovanie cez rc.conf si nemôžem vynachváliť.