Hladám niekoho

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.06.2008 | 19:43
Beginner   Návštevník
... kto by mi vedel odpovedat na uplne (pre niekoho) blbe otazky ohladom ubuntu 8.04. Nejake veci s efektami, vseobecne nastavenia atd.
Prosim pomozte mi som do toho debil a nemam cas sa s tym dlho hrat a zistovat co a kde :?
- prosim nejaka dobra dusa, napis mi na ICQ 355007889 :)
    • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 20:06
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      Drahy beginer.. takto to tu nefunguje... urob nieco pre to, aby si mal dobry pocit z ucenia sa ... nikto nema len tak cas ti popisat na nezmame icq (apropo je to priklad neslobodneho software plne urceny na komerciu nepodporujuci linux ba priam mu nepraje) .... a ked nemas cas ty tak myslis,ze niekto iny ho bude mat?
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
      • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 20:21
        Beginner   Návštevník
        Ano mal !!! ... ked nemas co napisat tak nic nepis... tvoj nazor je tvoj nazor a nikto ti ho neberie, ja som sem sel s tym ze nejaka dobra dusa mi napise (a to ty niesi) ;)
        Inak tych "naozaj vela" veci co som chcel :) uz viem tagze neni treba tuto temu dalej rozmazavat :)
        • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 21:36
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Svojim arogantnym spravanim a ponizovanim druhehu uzivatela naozaj nic neziskas, spravas sa ako velky profesional, bohuzial nim nie si kedze si nevies natukat www.google.sk a natukat tam "3D Effects in Ubuntu".
          • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 22:03
            Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
            http://wiki.ubuntu.cz/ tu najdes vsetko
            Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
          • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 22:19
            Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
            plne suhlasim... pripada mi ako najvacsi frajer... pritom z jeho textu vidno jeho detinskost.. takych ludi ja hatujem... chce moc a ak mu niekto nieco neziadane napise skoncil s nim... sa moze hanbit
            • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 22:27
              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
              Existuje take synonymum "nadradenost".
        • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 23:01
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mily beginner... zaciatocnikom, ktory sa ucia na ubuntu, odporucavam casto svoj manual. cim tu idem par ludom na nervy. tebe vsak neodporucim, lebo sa mi tvoj postoj ani trochu nepaci.

          ak sa chces naucit s ubuntu, idealne je vyskusat si google a hladat na roznych forach.
          • Re: Hladám niekoho 20.06.2008 | 23:40
            Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
            Pocul som o jednom systeme, Windows Wista ho tusim volaju, tam sa nemusis nic ucit, len ziras... :-)
            • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 00:39
              Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
              to nie je tak celkom pravda. dobre nastavena vista totizto slape bez najmensich problemov. je pravda ze windows nie je az tak konfigurovatelny ako linuch, ale povypinanie zbytocnych featur a sluzieb urobi z visty velmi kvalitny system. to vsak vyzaduje tiez trosku zaujmu a studia. sranda je ze linuxak ktory z nejakeho dovodu pouziva aj windows, ma tento system celkom slusne vytuneny(ani nie tak graficky ako vykonovo). osobne si myslim ze vista je lepsi system ako xp, ale treba sa v tom pohrabat. k staznostiam uzivatelov na pomalost systemu len toto: ani na linuxe si nedam do startupu na desktope cojaviem apache, pokial nekodim weby na localhoste....
              • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 00:53
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                poradis kde sa da vo viste najst nejake nastavenie efektnych efektov? teda nejaky panel s checkboxami kde sa da nastavit co ano a co nie?

                nemam vistu ale obcas sa s nou stretavam... a nie som z nej moc nadseny
                • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 11:47
                  Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
                  pravy klik na tento pocitac -> vlastnosti -> windows experience index a v otvorenom okne vlavo hore je adjust visual effects
              • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 09:57
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Hmm, na viste sa mi najviac páči trošku iná vlastnosť - logy. Všetko jednotné v xml .. celkom zaujímavá vlastnosť. Inak súhlasím, veľa linuxákov ktorí robia z nejakého dôvodu na windowse vedia vylaadiť windows lepšie ako windowsáci. Čo sa týka záťaže CPU a zožratej RAM - nie je to také hrozné ako všetci spomínajú. Proste s RAM len inač hospodári (približne ako linux, takže má cache a podobne veci + automaticky trepe do RAM to čo je najpoužívanejšie, mimochodom toto dokáže aj linux s drobným patchom).
              • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 10:22
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                skoda len, ze na to, naco ju ja pouzivam zerie 100% viac systemovych prostriedkov :-\
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 12:09
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ssh?
                  • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 00:11
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    prave nie, na testovanie webov, IE7+developer toolbar... (vdaka tomu uz ide linuxos uvodna stranka OK)
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 12:15
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  a ta bezpecnost, hmmmm
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 15:16
                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                    windows nebol, nieje a nebude dobry!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    sudo apt-get remove windows
                    • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 15:44
                      Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
                      guba:
                      viem, ze toto je linuxovy sajt, ale aj tak nemusis urazat ostatne produkty...posobi to strasne detinsky...

                      je to nieco, akoby som ja teraz zacal urazat linux, alebo krestanov, alebo slovakov...nerobilo by ti to dobre, tak to nerob ani ty pls.
                      Nobody is perfect. I am Nobody.
                      • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 16:33
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        Nebud citlivka ;) . Moj nazor ;)
                        sudo apt-get remove windows
                      • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 16:35
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        PS: Cital som aj urazlive recenzie na LINUX a neplakal som.
                        sudo apt-get remove windows
                        • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 16:42
                          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                          PS2: Nezhadzujem niciju pracu. Viem, ze vivojari makaju a odvadzaju kvalitnu robotu, len blbec by takuto pracu zhadzoval; no celkovy vysledok je nepodarok.
                          sudo apt-get remove windows
                          • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 16:44
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            vyvojari
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 20:58
                              Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
                              ide o to, ze nechcem chodit na forum so samymi detmi, ktore nemaju co ine povedat, ako len linux4eveeer alebo linuxruleeeez alebo Nenavidim Microsoft ;) a tak
                              Nobody is perfect. I am Nobody.
                              • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 21:23
                                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                                linuxruleeeez a Nenavidim Microsoft
                                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                              • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 15:10
                                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                No o detoch by som pomlcal a to aky ma kto nazor je jeho vec. Mali by ta zaujimat take veci ako skola, terorizmus, globalne oteplovanie a nie môj podpis a tak dalej blablabla.....
                                sudo apt-get remove windows
                                • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 15:28
                                  Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
                                  jop, chcem svetovy mier :-), a tvoj podpis ma az tak momentalne nezaujima, len som mal docasny vykyv nalady a musel si to niekto odniest :-)
                                  Nobody is perfect. I am Nobody.
                                  • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 22:16
                                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                    Taketo veci sa potom riesia na inych miestach a s ludmi, ktorych nepoznas sa komunikuje inac ako s kamaratmi, netiketa
                                    sudo apt-get remove windows
                                    • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 23:28
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      netiketa? kto to sem daval?

                                      co ja viem... vela ludi na ktorych sa casto spolieham osobne nepoznam... a nerobi mi trable preberat aj globalne oteplovanie s hocikym cez jabber/icq
          • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 15:13
            Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
            stano:
            ....odporucavam casto svoj manual. cim tu idem par ludom na nervy....
            ze si si pri tom spomenul na mna?:D
            Nobody is perfect. I am Nobody.
            • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 20:27
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a ty si ktory? :)
              • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 21:33
                Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                neviem preco, ale myslim si, ze patri do skupiny ludi, kt. s tim ides na nervy ;)
                • Re: Hladám niekoho 21.06.2008 | 22:14
                  Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
                  Nechapem ludi, ktori citaju veci a o veciach, ktore im idu na nervy. Stanov manual som si precital raz a tym to padlo :D Na nervy mi nejde. Mne to pripada ako keby islo na nervy niekomu to, ze je Stano medialne znamejsia osoba, ako kde kto citiaci sa za vacsieho odbornika. Myslim, ze napriek tomu, ze Stano dost casto klze po povrchu a unikaju mu niektore podstatne veci, mysli to v podstate dobre a prezentacia Linuxu spolu s jeho osobou je na velmi dobrej urovni. Holt Stano ma ten Public Relations alebo ako sa to vola velmi dobre zmaknuty.
                  • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 15:27
                    Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
                    no ja nemam nic proti stanovmu manualu, sam som si ho dokonca aj precital a pomohol mi pri zaciatkoch, len niekedy ma stve, ked vkuse niekto nieco propaguje...proste mi to pripomina propagacnu politiku niektorych nemenovanych monopolov ;-)
                    sami urcite z vlastnej skusenosti viete, ze ak sa vam niekto pcha silou-mocou niekde, tak sa vam nezda trikrat sympaticky(nemierim tym na Stana!; pouzil som len extremny pripad)

                    ale inak nic proti stanovi, ani jeho produktoch nemam :-)
                    Nobody is perfect. I am Nobody.
                    • Re: Hladám niekoho 22.06.2008 | 15:33
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      tak tak, dobre vravis, suvisle... :)

                      len mi je kusok vidne vzdy volaco... to su ludia stale viac a viac lenivy?

                      uvediem jednoduchy priklad - dal som link na myminicity 10 ludom s ktorymi moc nepisem. 10 ludi sa ma pytalo, ako tam nieco postavia. a pritom je to tam napisane a kazdy z nich vie anglicky. ludia jednoducho vobec necitaju... takze niekedy je robit aj manual uplne zbytocne...

                      este super, ze chce miestami niekto nieco vediet, a manual na 2 strany velkym pismom je pre nich privela... bohuzial aj taky sme niektori... tymto neurazam ani nemyslim nikoho z tohoto fora