suspend2ram

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2008 | 16:17
branik   Návštevník
zdravim, po dlhsom case som sa vratil k ubuntu(HH) a nainstaloval som si ho na notas, na moje prekvapenia vsetko islo bez nastavovaciek a konfiguracie az na suspend2ram

ten funguje iba polovicne, ked dam uspat tak zaspi a data su ulozene na ramke a notas je pod prudom ale ked ho znovu zapnem tak zacne nabiehat (disk nieco spravi) ale monitor zostane cierny a nic sa neda urobit, system nenabehne (ziadny zvuk ani nereaguje na klavesy) ale ventilator ide, no obrazovka je stale cierna,

neviete kde moze byt problem ?? notas je novy a ma 3GB ram

+hybernacia (suspend2hdd) funguje, aj ked trva iba kusok kratsie ako normalny boot, preto chcem s2ram, dakujem za rady
    • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 16:20
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nie je to nahodou MSI notas, ja mam taky a rovnaky problem, aj ked u mna hybernacia zrychli boot celkom vyrazne

      ozaj nazdar menovec :-))

      som zvedavy co kto povie
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 16:22
        branik   Návštevník
        no ide o notebook MSI-GX600-EX, mas rovnaky ?? funguje ti turbo mod v linuxe ??
        • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 16:26
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no ja nemam extreme edition iba performance ale rovnyky typ
          ten turbo mod nefunguje, da sa sice zapnut (turbo gombik svieti) ale procesor nepretaktuje, ide mi to len pod winom (aj to treba mat na to nainstalovanu aplikaciu) a takisto aj battery turbo mod, ten pod linuxom nejde ani zapnut ale netreba mi ho ubu mi vydrzi rovnako dlho ako XP s battery turbbo modom +- 2hod 20 min) a pretaktovat nepotrebujem (2,2GHz C2D resp u teba 2,4 GHz C2D su dostatocne silne a ja v linuxe hry nehram )

          ale mohol by niekto poradit ohladom toho uspania
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 17:09
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Precitajte si o problematike na stranke http://en.opensuse.org/S2ram
      Problem je v tom, ze 1) MSI mava totalne rozbite ACPI v BIOSe. Sam som skusal rozbehat s2ram na EX600. Bezuspesne. Treba napisat MSI nahnevany email, nech si to opravia.
      2) s2ram nevie zobudit grafiku, a to preto, ze vyrobca to pokazil nechce prezradit, ako to osulil vo windowsackom ovladaci. Existuje niekolko tipov, ako prebudit grafiku. Navod je na tej stranke. Az zistis ako na to, napis na uvedenu adresu, riesenie sa hodi do databazy a bude sa vediet ako na to.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 19:09
        branislav.poldauf   Návštevník
        dakujem prestudujem vyskusam a napisem
        • Re: suspend2ram 27.06.2008 | 23:57
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          v suse 10.3 som rozbehal vsetko co sa tykalo suspendy a pod. v 11-ke som sa k tomu este nedostal, ale da sa to spravit :) urcite sa to da