windows hry v ubunut

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2008 | 14:30
Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
Zdravim instaloval som nejake hry do ubuntu. graficke prostredie mam GNOME a hry som nainstaloval cez Wine. Hry sice idu ale maju tam nejake bugy napr. na test somo skusil Prince of Persia Warior within a grafika tam dost blbne a niekedy sa mi obraz otoci dole hlavou ak viete co s tym prosim poradte
    • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 14:41
      eM   Návštevník
      ...mam vyzkouseno, ze hry chodi mnohem lepe, kdyz se pomoci wine nainstaluje directX9...
    • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 14:48
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      warrior within ide? fiiiiha :)

      no ja sa mozem dostat len ku roznym pocrackovanym verziam a to asi moc nerozchodim...



      mam s wine vsak iny problem... hram diablo 2 s tym, ze mi nejde zvuk. pod gutsy islo, v hardy veru nie...
      • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 15:10
        eM   Návštevník
        naopak... Po mne chce po instalaci originalni! hra vlozit CD/DVD, ktere uz v mechanice JE... Takze verze s crackem (nechce pak CD) jdou spustit casteji ... tudis jsem crackoval originalniho Re-volta :D
        • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 15:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          hmmm... a co takto cracknut hladanie min? :)

          inak pisal mi niekto cez IM... ze ked si kupil legalne DVD s filmom ktore ide v prehravaci a v legalnych windows, tak ze ci to pojde aj pod linuxom :)
          • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 16:58
            eM   Návštevník
            no to nevim, ale u takove skvele parby, jako je hledani min, by to za pokus urcite stalo ;) :D :D
        • Re: windows hry v ubunut 05.12.2008 | 17:22
          Avatar doddo   Používateľ
          Tak tento problem sposobuje pri D2 nastavenie v konfiguracii wine. Ak nastavis WIN 98 pyta original CD. Ked sa nastavenie zmeni na WIN XP hra funguje OK.
    • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 16:24
      Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
      ok tak skusim nainstalovat s wine directx ko hadam to pojde
      • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 16:34
        Avatar Stano Ubuntu 8.04  Používateľ
        no a ako nainstalujem directX som to stiahol rozbalil a ked dam instalaciu tak mi vyskoci error. Ako ste to nainstalovali vy?
        Dakujem!
        • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 17:21
          eM   Návštevník
          DirectX mam na "Reinstalacnim DVD", ktere mam vytvorene jeste z dob pouzivani XP - proto ho nestahuju, jen instaluju z CDcek, ktere mam po ruce.
          ...a protoze mam dobrou naladu (a nechce se mi psat diplomka), tak jsem zazipoval a poslal na eDisk
          ...kdo ma zajem, necht si stahne: http://www.edisk.cz/stahni/53446/DirectX9.zip_33.56MB.html
          je to .zip...staci rozbalit a spustit dxsetup.exe. U me na PCLinuxOS -u jde bez problemu nainstalovat (pres wine). Asi to bude jen 9.0, nejak nevim na kterym mediu mam 9.0c
      • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 16:55
        Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
        Možne je to trošku OT, ale chcel by som sa spýtať, ktoré distro je najbezbolestnejšie pre začiatočníka čo sa hrania windows hier týka? Hrávam sa iba vo viste, ale nebaví ma dualboot. V novom pc by som chcel mať iba 1 OS, a všetko v ňom. Sú nejaké reštrikcie na hry, alebo ide spustiť všetko? Ak by totiž nešiel MS Flight Simulator X, bolo by to mrzuté.
        Máš s tým nejaké skúsenosti?

        Díky
        • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 17:08
          eM   Návštevník
          Pro hrace je myslim nejlepsi reseni, nechat si jeden oddil s Windows ... to je cesta nejmensiho odporu. Je to proste tak ... V linuxu dnes chodi jen cast her a to prevazne ty starsi ... Mne tohle netrapi, ale jestli ma nekdo cas a rad hraje (je to lepsi nez cumet na bednu!, at si elders mysli co chteji...!), tak je to nejpohodlnejsi a nejfunkcnejsi reseni.

          Takze si nechte 10, 20gb na konci disku pro Windows a bootujte je, kdyz si budete chtit zahrat hry. (asi bych to tak taky mel ... na konci disku cinknuty XPcka se zakanym pripojenim :) ... ale protoze mi XP pri pokusu o install hazi BSOD, jsem 100% free "linuxak")
        • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 17:10
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ubuntu, greenie, mandriva, pclinuxos, debian, opensuse... vsetko su to distribucie s nejakymi programami na zaciatku. co pridas, to je na tebe. wine ma kazde...

          mozno by sa dalo daco vyberat, teda ze by nieco islo lepsie a nieco horsie, keby si mal starsi pc. na novych Ti to moze byt jedno
        • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 17:33
          eM   Návštevník
          Jestli premyslite o nejake distribuci a potrebuje vedet, jestli na ni konkretni hra pobezi, muzete si overit predem na http://appdb.winehq.org/ (do pole Search vlevo dole hodne nazev hry...)
          ...Jinak ale porad plati, ze partisna s windows jako herni platformou je nejfunkcnejsi reseni ;)
          • Re: windows hry v ubunut 30.06.2008 | 18:17
            miker   Návštevník
            ak vam neslapu dobre hry D3D tak pravdepodobne mate starsiu verziu Wine, treba mat v. 1.0, v Greenie a v Mandrive uplna pohoda pre vsetko co som zatial potreboval...