Neznáme update source URL v Mandriva Control Center

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2008 | 15:31
Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
Zdravim vsetkych,

mam mensi dotaz na update source pre mandrivu 2008. Skusal som updatovat system z internetu, ale ( asi ) po kontrole balickov a kliknuti na update knoflik sa system snazi stiahnut aktualizovane data, ale nic nestiahne a vypise ze nestiahol ziadne data.
Predtym vlastne i varuje ze ma chybne sources... na googli som nevedel najst tie spravne linky na zdroj, na mandrive som sa tiez nepreklikal. Mate niekto napad kde ich najst?
    • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 30.06.2008 | 16:27
      Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
      Zdravím, ešte malý update, nedá sa doinštalovať softvér v Control Centre, vypíše mi následovnú hlášku:

      Installation failed, some files are missing:
      - ftp://fr2.rpmfind.net/linux/Mandrakelinux/official/2008.0/i586/media/main/updates/rpmdrake-3.117.6-1.1mdv2008.0.i586.rpm

      You may want to update your media database.

      Error(s) reported:
      ...retrieving failed: curl failed: exited with 9

      Má niekto tie správne linky?

      Vďaka za každé info
      • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 30.06.2008 | 19:52
        l_barbarossa   Návštevník
        adresár 2008.0 som tam už nevidel (nahradil ho zrejme 2008.,1), ten tvoj je presunutý do vetvy "updates", čiže tá cesta k súboru je neplatná. Teraz je otázka, či chceš updatovať 2008.0 alebo upgradovať na 2008.1...

        čo sa týka tvojho rpmdraku, ten získaš ako root v novšej verzii: urpmi ftp://fr2.rpmfind.net/linux/6/Mandrakelinux/official/updates/2008.0/i586/media/main/updates/rpmdrake-3.117.7-1.1mdv2008.0.i586.rpm
        • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 01.07.2008 | 12:14
          Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
          Zdravím barbarosa,

          plánoval som systém updatovať, nakoľko mi nefunguje zvuk hd audio a dúfal som, že by to mohlo vyriešit updatovanie. Predpokladám však, že update nie je možný, iba upgrade. Alebo sa mýlim? Treba to robiť "klasicky" z cd / dvd ako pri inštalácii? Alebo to ide i cestou z netu?
          Druhý dôvod na plánovaný update je to, že skype sa po zapnutí pc zapne asi 15 - 17 ráz. Nie je to dôvod na paniku, ale obťažuje to.
          Odporúčal by si update tohoto 2008 systému, alebo upgrade na 2008.1?
          • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 01.07.2008 | 12:20
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            Nazdis,

            Odporucanie je vzdy: nova instalacia, pokial nemas dovod na upgrade alebo tradeup.

            Co sa tyka tych zdrojov Mandrivy, v poslednej dobe im to pekne saskuje. Takze ak ti to vypise daky error, chod do nastaveni zdrojov, vsetky zmas (okrem lokalnych DVD/CD) a daj si uplne ine .. Najme tie CZ su min 2-3x za mesiac mimo.
            Najstabilnejsie mi prisli Francuske, zial linka je tam slabsia ;-)



          • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 01.07.2008 | 12:57
            l_barbarossa   Návštevník
            1. najprv si treba ujednotit chapanie pojmov update a upgrade. Update bolo podla mna to, ze zostanes pri svojej instalacii 2008.0, opravis si cesty k zdrojom softveru a nainstalujes si opravy chyb. Upgrade zas bude, ked - ako kolega odporucil, nanovo - nainstalujes 2008.1 (podla mna je 2008.1 suprovejsia)

            2. Da sa instalovat aj z net-u. Ja to robim tak, ze stiahnem Mandriva mini iso CD, ktore obsahuje minimalny zaklad systemu aj s grafickym rozhranim (bacha, je tam iba jednoduchy spravca okien - asi fvwm ... neriesim ... ale mam pocit, ze aj z neho sa da klikanim dostat do Mandriva control center) a zvysok, teda to, co potrebujem, dotaham z repozitarov.
            Pre mna to ma dve vyhody, z daneho Mandriva mini mozem robit instalaciu aj 32bit aj 64bit, a zaroven netaham zbytocne data, ktore nepotrebujem.

            3. ad: "plánoval som systém updatovať, nakoľko mi nefunguje zvuk hd audio a dúfal som, že by to mohlo vyriešit updatovanie" - radsej ako dufat je lepsie hladat priciny problemov
            • Re: Neznáme update source URL v Mandriva Control Center 15.08.2008 | 11:13
              Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
              Ahoj l_barbarossa,

              vďaka a odpoveď. Príčinu nefungovania zvuku som zistil - na stránkach výrobcu nie je ovládač na tento čip a preto to nejde. Vzhľadom na to, že konzolu (zatiaľ) vnímam ako vrchol svetovej konšpirácie proti mne, som radšej kúpil SB Audigy, ktorá by mala chodiť všade a sestra bude mať youtube so zvukom :-D