Graficke efekty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.07.2008 | 02:13
xyxy   Návštevník
Zdravim, chcel som si zapnut graficke efekty v Ubuntu 8,04, ale vypisalo mi chybove hlasenie ze nie je mozne pouzit graficke efekty. Tak som myslel ze moze ist o obmedzeny ovladac, ale v zozname obmedzenych ovladacov som ziadny nenasiel. Neviete mi pomoct? DAkujem
    • Re: Graficke efekty 01.07.2008 | 03:23
      Avatar Grawp   Používateľ
      hod do konzoly glxgears
      mali by sa ukazat take ozubene otacajuce sa kolesa,
      tak ci tak, hod ten vystup z konzoly sem
      • Re: Graficke efekty 01.07.2008 | 20:03
        WlaSaTy   Návštevník
        skor vystup z glxinfo, najme riadok s direct rendeing.
    • Re: Graficke efekty 04.07.2008 | 23:37
      xyxy   Návštevník
      ked dam glxgears aj glxinfo tak ma to vyhodi z ubuntu a zobrazi sa mi uvodna obrazovka a znova sa musim prihlasit
      • Re: Graficke efekty 09.07.2008 | 19:42
        xyxy   Návštevník
        Nikto neviete co s tym?
    • Re: Graficke efekty 09.07.2008 | 19:59
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      aku mas vlastne graficku kartu ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Graficke efekty 09.07.2008 | 20:13
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Hod do konzoly/terminalu toto:
      glxinfo | grep direct
      Ak ti vypise No, tak skontroluj instalaciu ovladacov pre graficku kartu.

      • Re: Graficke efekty 16.07.2008 | 18:24
        xyxy   Návštevník
        zase ma to vyhodilo z Ubuntu na uvodnu obrazovku a musel som ho znova spustat.
        A kde si skontrolujem instalaciu ovladacov?
        • Re: Graficke efekty 16.07.2008 | 22:51
          WlaSaTy   Návštevník
          instalaciu ovladacov si skontrolujes v spravcovi balickov, alebo ak si ho nepouzil tak si budes musiet spomenut ci si nieco instaloval.

          Ale naspet k veci, skus sem napisat aku mas graficku kartu.
          • Re: Graficke efekty 17.07.2008 | 00:51
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            na to aku ma graficku kartu ja uz cakam tyzden a myslim ze bez toho mu nikto neporadi
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Graficke efekty 17.07.2008 | 01:16
              WlaSaTy   Návštevník
              tak to si mu mohol povedat, zatialsa tu len rozoberalo ci bezi aspon nejaka 3d hoci aj cez mesa sw rendering (glxgears) alebo ci bezi korektne 3d (glxinfo | grep -i direct).

              Tak co, povieme mu ako zisti co ma za grafiku? lsusb to asi nebude, adapter USB2VGA bol dost pomaly. teoreticky to moze byt aj pcmcia grafika alebo nieco exotickejsie, ale kto ho vie.
              • Re: Graficke efekty 17.07.2008 | 01:23
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                tu grafiku zisti tako (opravte ma ak nie)
                lspci | grep VGA

                teraz neviem ci toto vzdy funguje ale len ked je pri grafike napisane VGA ako prve slovo (alebo to je vzdy ??)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Graficke efekty 26.07.2008 | 20:16
                  xyxy   Návštevník
                  lspci | grep VGA
                  01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. K8M890 [Chrome9] Integrated Video (rev 01)
                  • Re: Graficke efekty 26.07.2008 | 21:11
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    no tu ti ja nepomozem, co ja viem tak ovladace su len na graficke karty od ATI a NV o ostatnych nemam tusenia, skusal si hladat nazov tvojej grafiky a k tomu linux mozno drivers, to za teba nikto neurobi

                    jedin ze by niekto mal rovnaku grafiku
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Graficke efekty 26.07.2008 | 22:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      hovoris o ovladacoch ktore su oficialne nazyvane ako neslobodne a tie s via moc spolocneho nemaju.

                      inak ovladace pre via su dostupne:

                      $ apt-cache search chrome|grep ^xserver
                      xserver-xorg-video-openchrome - X.Org X server -- VIA display driver
                      xserver-xorg-video-via - X.Org X server -- VIA display driver
                      xserver-xorg-video-unichrome - X.Org X server -- VIA display driver
                      $
                      odporucal by som ako prve vyskusat ci sa jeden z nich nechyti.
                      • Re: Graficke efekty 27.07.2008 | 01:01
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        viem ze su neslobodne (aj ked ati by uz mala mat open source) len ja mam setky kompy iba s NV tak netusim ako ine grafiky

                        a zaujimalo by ma ako si vedel ze mas hladat chrome ?? kde si to nasiel, alebo to mas z hlavy ?? este keby si dal ze via to by napadlo aj mna
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Graficke efekty 27.07.2008 | 01:17
                          WlaSaTy   Návštevník
                          hladaj, pisal to.
                          • Re: Graficke efekty 27.07.2008 | 15:34
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            jaaaj boze aky som ja slepy, dik paci sa mi tvoj pristup naviest ludi na spravnu cestu
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment