dual boot vista a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.07.2008 | 00:28
cvaldo   Návštevník
Caute

kupil som si novy laptop a na nom som mal nainstalovanu Vistu hovorim si hmm neva tak si tam dam do dual bootu fedorku a budem v pohode.Ale co sa nestalo.Rozdelil som si particiu, natiahol fedorku nakonfiguroval a ze idem sa pozriet do Visty.Po restarte mi nabehol Grub kde som si zvolil vistu ale co sa nestalo, krasna cierna obrazovka kde bolo pisane ze sa nevie spustit MBR.

prosim poradte
    • Re: dual boot vista a linux 03.07.2008 | 01:50
      neprihlaseny dare_Devil   Návštevník
      hm, nechcem byt zly ale asi si si odpiekol particiu s vistou :) pokial grub pisal "error 17" znamena to ze je poskodena particia, inak neviem... vyzera to tak. Poradim este skusit editovat /grub/boot/menu.lst , mozno ze je len zle nastaveny grub ( aj ked neviem co by tam mohlo byt nastavene zle ) ale skusit treba vsetko
      • Re: dual boot vista a linux 03.07.2008 | 01:54
        lachim   Návštevník
        win recovery console a písať : fix mbr, fix boot a znova... funguje tak na 50%. Niekedy vyhodi, že poškodená bootovacia tabuľka, niekedy opraví a nabehne win.
      • Re: dual boot vista a linux 03.07.2008 | 13:19
        cvaldo   Návštevník
        presne co mi vypisuje ponacitani a zvoleni visty na grube je- rootnoverity, chainloader

        BOOTMGR is missing
    • Re: dual boot vista a linux 03.07.2008 | 10:20
      --   Návštevník
      mna by zaujimalo preco sa taketo otazky ked niekomu nechce nabehnut windows ludia nepytaju na podpore microsoftu alebo na windowsovskych diskusnych forach.

      ja pre podobne pripady si stale najprv orobim zalohu mbr a ked nieco nevyjde tak mbr obnovim. a zavadzac instalujem nie do mbr ale do root particie linuxu. uzitocne su pre mna napr. http://supergrubdisk.org/ a http://partedmagic.com/
    • Re: dual boot vista a linux 03.07.2008 | 14:02
      ---   Návštevník
      ak si rozdeloval disk pri instalacii linuxu , tak si si asi zavaril.
      Asi nie je NTFS ako NTFS. Navodov ako to rozbehat je na nete asi dost. Dolezite je mat Vista SP1 , lebo sa nebude dat v dualboote dinstalovat do nej SP1.
      Takze problemov viac nez dost. Vdaka M$.