Install

Sekcia: Ostatné 04.07.2008 | 18:38
Mirec   Návštevník
Dobry , mam jednu otazocku.
chystam sa install DEBIAN , instalacia parti medzi zlozite ci skor medzi lahke.
Ak myslim lahka tak myslim instalciu podobnu Fedore,Mandrive ci UBUNTU.

Dalej druha otazka.
Ak nainstalujem najnovsiu distribuviu debianu , je sucastou balika aj apche,php a mysql ci nie?

Dalujem za kazdu mudru odpoved.
    • Re: Install 04.07.2008 | 19:09
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      no nainstalovat apache a spol sa da jednoducho cez apt-get

instalacia nie je narocna
    • Re: Install 04.07.2008 | 19:11
      Avatar Branislav Poldauf Ubuntu LTS, Debian stable  Používateľ
      povedal by som takto, debian ma pokial viem rovnaku instalaciu ako ubuntu alternate ak si ho skusal niekedy
      nie je to klikacia instalacia s peknou grafikou resp s GUI
      ide o "textovu" instalaciu ale ak si zvladol nainstalovat ubuntu myslim ze s debianom nebude problem jedine namiesti myssi budes pouzivat klavesnicu a kto vie citat a vie ako spravne instalovat OS (particie,urcenie suboroveho systemu,...) tak debian zvladne nainstalovat

mam otazku ides instalovat debian lenny beta 2 ?? bude to z dvd/cd ?? stiahol si vsetky full media alebo netinstall ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Install 04.07.2008 | 19:14
        + podotazocka ides instalovat KDE/GNOME/XFCE ??

zaujimam sa lebo chcem tiez nainstalovat novsieho debiana na desktop
    • Re: Install 04.07.2008 | 19:23
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ked zadas ako boot parameter pred instalaciou installgui , tak to pojde v grafickom rezime, pokial mas tomu odpovedajuce instalacne medium.
      • Re: Install 04.07.2008 | 19:28
        ktore media su tie odpovedajuce?? predpokladam ze DVD aj CD sety, pojde mi to aj na KDE 1 CD ??
        • Re: Install 04.07.2008 | 19:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
          malo by ist. a ak nie tak textova je rovnako jednoducha ako graficka
          • Re: Install 04.07.2008 | 19:33
            ja viem , textovu som pouzival uz mnohokrat pri instalacii alternate *buntu aj pri debiane, len ma zaujimalo ze ktore media mozem doporucit s gui instalatorom, resp ze ktore mozem pozicat lebo si ich sam idem stiahnut teraz
    • Re: Install 04.07.2008 | 23:49
      Mirec   Návštevník
      Okis dikes chalani , myslim ze to zvladnem, preistotu som si vytlacil install guide z debian.org .

Este jedna nejasnost.

Niekto tu psomenul ze apche installnem cez terminal , lenze ja som sa pytal , ze ci to v DEBIANE neni tak ako v MANDRIVE ze uz pri instalacii si mozem zvolit aky software bdue defaultne installnuty .

Potom stiahol som si 3 DVD stable verziu jasneze , idem ich vypalit na dvdecka a pustim sa do instalacie , uz sa tesim ...