tv out, compiz, equalizer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2008 | 15:24
Avatar penge Linux Mint  Používateľ
Ahoj!
Skusim strucne.
Linux: Linux Mint 5 Elyssa R1
Kernel: 2.6.24-16-generic
Gnome: 2.22.2

PC: Notebook Acer 5672WLMi
Grafika: ATi Mobility Radeon X1400, ovladace nainstalovane
Aktualizacie: vsetky nainstalovane
Desktop: len tak :)

Co potrebujem?
  1. TV-out - Pripojim telku cez s-video kabel, co dalej?
  2. ATi Control Center - Ako ho nainstalovat a spustit?
  3. Compiz a hry cez Wine - Spustim Wacraft III prikazom: wine "w3l.exe" -opengl. V hre ale preblikava obraz. Vidim niektore casti plochy a okien, ktore bezia na pozadi. Pri "metacity --replace" to ide ok. Co sposobuje tieto artefakty pocas hrania, ked je spusteny Compiz?
  4. System-wide Equalizer - Ako sprevadzkujem Equalizer cez PulseAudio s jednoduchym vyberom rezimu Club, Dance, Party, Pop, atd? Google mi moc nepomohol :-)
  5. VLC player - Nainstaloval som ho, pretoze ma Equalizer, prehrava hudbu, aj video. Vyberiem rezim, napr. Rock, Techno, a od 75% hlasitosti dochadza ku chrapcaniu, pri 100% hlasitosti je to uz dost vyrazne a neda sa to pocuvat. Testovane na sluchatkach zn. Sennheiser. Co s tym prosim vas?
  6. Anketa - Aky je vas oblubeny prehravac a)hudby, b)videa ?
Vopred vam dakujem za odpovede.

Druha cast prispevku, je moje osobne zhodnotenie, preco som spokojny s Linux Mint, zopar postrehov.
Na stranke http://tuxmobil.org/mylaptops.html som zistil, ze pre moj notebook bude najvhodnejsi Debian, alebo Ubuntu. O Linux Mint som vedel uz skor, ale len minuly tyzden som ho zacal, tak povediac skumat. Linux Mint vychadza z Ubuntu 8.04, ktoreho zaklad je Debian.
Boot obrazovka, ale aj ta prihlasovacia, su velmi vydarene. Rovnako zvuky a balik zahrnutych wallpaperov. Tolko z estetickej stranky. A co software?
Linux Mint obsahuje niekolko MintAplikacii, ktore vam neraz pomozu. Su to mintAssistant, mintBackup, mintDesktop, mintInstall, mintUpdate. Ich samotny nazov napoveda ich urceniu. Okrem toho, Linux Mint zahrna potrebne kodeky na prehravanie audia, videa.
Pokial ide o Firefox, v Linux Mint ma upravenu Google Search stranku. To sa mi nepacilo. Ak chcete povodny vzhlad stranky google, pozrite tento kratky navod http://www.linuxmint.com/blog/?p=142.
O tychto par riadkov som sa s vami rad podelil. Mozno to niekomu v buducnosti pomoze :-)
Kvalita je nejpresnejšou mierou všetkých vecí. --Aristoteles
    • Re: tv out, compiz, equalizer 06.07.2008 | 15:41
      WlaSaTy   Návštevník
      3) skus docasne vypnut 3d desktop ked sa chces hrat, wine sa mlati s compizom.
      5) pohraj sa s PCM, bezny mixer pristupuje na Master
      6) stolny prehravac filmov s USB konektorom na ktory mozem pripojit HDD a prenosny prehravac iriver.

      Zvysok, zial. Predvolene equalizery nepouzivam nakolko hudbu ktoru nebol schopny vydavatel upravit na posluch nepovazujem za vhodnu na pocuvanie. TV Out logicky (bod 6) nepotrebujem a ATI nepodporuje HW platformu ktoru vlastnim.
    • Re: tv out, compiz, equalizer 06.07.2008 | 15:59
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      6. mplayer, bez gui ale občas použijem smplayer
    • Re: tv out, compiz, equalizer 06.07.2008 | 16:34
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      3. Spôsobuje to compiz
      5. Možno je to tou kvalitnou zvukovkou. Načo máš mať hlasitosť na 100%? Mne tiež od určitej hodnoty akosi chrčí v slúchatkách a nie je to slúchatkami. Ale zas nie som hluchý a takú hlasitosť vôbec nepotrebujem.
      6. a) exaile b) vlc
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk